Dzisiaj jest czwartek, 24 maja 2018 r., 144 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Szef MSWiA Mariusz Błaszczak na obchodach 90-lecia OSP Gózd
Dodał: JaW, 27-02-2017 13:04, odsłon: 13211
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak w poniedziałek wziął udział w obchodach 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Goździe. Uroczyście przekazał jednostce nowy samochód strażacki, wręczał medale "Za zasługi dla pożarnictwa", odsłonił pamiątkową tablicę i pogratulował 15-letniemu Kornelowi Dusińskiemu, który otrzymał medal "Młody Bohater".

Szef MSWiA to kolejny po premier Beacie Szydło prominentny polityk PiS, który w ostatnich miesiącach odwiedza gminę Gózd. W poniedziałek minister Błaszczak uczestniczył w obchodach jubileuszu 90-lecia istnienia miejscowej OSP.

 

Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń. Sześciu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Goździe z rąk nadbrygadiera Leszka Suskiego – komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej odebrało medale "Za zasługi dla pożarnictwa". Te najcenniejsze – złote – otrzymali Roman Tuszyński, Dariusz Serafin i Paweł Gorzkiewicz. Uhonorowany został również wójt gminy Gózd Paweł Dziewit, który też jest członkiem OSP.

 

Podczas swojej godzinnej wizyty szef MSWiA przekazał pamiątkowy grawerton dla Stanisława Gregorczyka, najstarszego byłego prezesa ochotników z Gozdu, który odebrał jego brat Józef.

 

 

Kornel Dusiński to dowódca młodzieżowej drużyny w OSP Gózd. W październiku uratował życie nieprzytomnemu człowiekowi. W poniedziałek minister Błaszczak wręczył 15-latkowy medal "Mlody Bohater".

 

Miłą chwilą było wręczenie medalu "Młody Bohater" dla Kornela Dusińskiego. 15-latek, dowódca młodzieżowej drużyny OSP w październiku ubiegłego roku uratował życie człowiekowi. W poniedziałek odebrał gratulacje od ministra Błaszczaka.

 

Jubileusz jednostki w Goździe stał się również okazją do odsłonięcia pamiątkowej tablicy oraz uroczystego przekazania samochodu strażackiego dla OSP Gózd i sprzętu dla innych jednostek w gminie.

 

 

Po zakończeniu uroczystości znalazł się moment na pamiątkowe zdjęcie za zaproszonymi gośćmi oraz druhami OSP Gózd.

 

W swoim przemówieniu minister Błaszczak często nawiązywał do etosu służby. Podkreślił też znaczenie poniedziałkowych uroczystości dla lokalnej społeczności. Przy okazji wspomniał o większych środkach, które w budżecie na 2017 rok przeznaczone są dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

- W odróżnieniu od naszych poprzedników potrafimy wygospodarować pieniądze na sprawy bezpieczeństwa i udowadniamy, że można to zrobić – podkreślił szef MSWiA.

 

Podczas uroczystości głos zabierali wicemarszałek Senatu Adam Bielan, poseł Marek Suski, nadbrygadier Leszek Suski – komendant główny PSP, wójt Paweł Dziewit oraz Paweł Mikołajczyk – prezes OSP Gózd.

 

Prosto z Gozdu szef MSWiA udał się do Przytyka, gdzie wziął udział w otwarciu Posterunku Policji.

 

 

Prezes OSP w Goździe Paweł Mikołajczyk odebrał uroczyście kluczyki do niedawno zakupionego za 800 tys. złotych samochodu strażackiego.

 

 

Podczas uroczystości odsłonięto tablicę upamiętniającą wszystkich prezesów Ochotniczej Straży Pożarnej w Goździe.

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Błaszczak w Goździe. Klękajcie narody !


Tak jeszcze zapytam publicznie - czy wymieniony w artykule komendant PSP, Leszek Suski i nasz wybitny poseł spod Grójca, Marek Suski to rodzina czy tylko zbieżność nazwisk ??

Dodane obrazki:
27-02-2017, 14:22:50
+ 32
- 2
odpowiedz
VIP
Oj, Wuju, Ty to jesteś! O tę zbieżność nazwisk też chciałem zapytać, ale mnie uprzedziłeś! Tylko że odpowiedzi chyba nie otrzymamy. Chociaż może?
27-02-2017, 15:44:23
+ 23
- 3
odpowiedz
"W odróżnieniu od naszych poprzedników potrafimy wygospodarować pieniądze na sprawy bezpieczeństwa i udowadniamy, że można to zrobić[/b] – podkreślił szef MSWiA" Tak Panie "Płaszczak" to prawda, za PO to była bieda i dziadostwo, nie było czym jeżdzić do pożarów i wypadków. Propaganda godna komuny. PiS = PZPR - naród z partią - partia z narodem!
27-02-2017, 18:15:33
+ 26
0
odpowiedz
Amator
po prostu PIS stawia na ochotniczą straż pożarną, zawodowi strażacy mogą się pakować, a ile oszczędności do prze...

oczywiście tych najmłodszych na Żoliborz ;) do Prezesa a nie do szkoły
27-02-2017, 19:54:36
+ 19
- 8
odpowiedz
VIP
Edek, ale Ty PISu do PZPR nie porównuj !
Bo ci drudzy wybudowali mieszkania w których mieszka wciąż 3/4 mieszkańców Pionek.


A te osły nie mają nawet pieniędzy, żeby je odremontować od czasu do czasu.

Dodane obrazki:
27-02-2017, 21:47:42
+ 25
- 3
odpowiedz
Profesjonalista
Oj Wuju Wuju, tak się zastanawiam czy te twoje wychwalanie minionego okresu to rzeczywista tęsknota za tamtym orkesem czy za młodością :)
27-02-2017, 22:49:06
+ 24
- 1
odpowiedz
VIP
Hej, ludzie !
Nie ma kogoś takiego jak minister Błaszczak !
To awatar
Jest owszem, ale Mariusz... ten od sprzątania kuwety !
Swoją drogą dziwnie czuć muszą się Ci ściskający dłoń Mariusza... czy napewno umył ją po kocim łajnie ?
Fe !
28-02-2017, 08:56:26
+ 22
- 2
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook