Dzisiaj jest wtorek, 22 maja 2018 r., 142 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Sporty walki górą. Michał Borkowski z Centrum TSD Pionki najlepszym sportowcem powiatu radomskiego 2016
Dodał: JaW, 31-01-2017 10:00, odsłon: 14400

Już po raz ósmy wręczano laury dla najlepszych sportowców powiatu radomskiego. W piątek w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu nagradzano tych, którzy w 2016 roku zdobywali najwięcej medali i mieli najlepsze wyniki. Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 17 lat i starsi zdobył Michał Borkowski (na zdjęciu w środku) z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki. W młodszej grupie drugie miejsce przyznano jego koledze klubowemu Patrykowi Banaszkowi.

Sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu wypełniła się po brzegi młodymi sportowcami i ich rodzicami, działaczami, władzami samorządowymi oraz gwiazdami sportu, wśród których największą i to nie tylko z uwagi na posturę był dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich, Tomasz Majewski.

 

Gości powitał starosta Mirosław Ślifirczyk, który wraz z przewodniczącą Rady Powiatu Teresą Bartosiewicz wręczył medale "Zasłużony dla Powiatu Radomskiego" wieloletniemu trenerowi i animatorowi sportu Witoldowi Smadze z Iłży, współzałożycielowi klubu piłkarskiego Zorza Krzysztofowi Chmielewskiemu z Kowali oraz WKS Czarnym Radom za wieloletni wkład w rozwój sportu w naszym regionie oraz projekt "Partnerstwo Regionalne Czarni".

 

Uroczysta gala była przede wszystkim okazją do uhonorowania sportowców, których spośród 130 zgłoszeń, wyróżniła Powiatowa Rada Sportu pod przewodnictwem Ryszarda Kośca.

 

 

Michał Borkowski z klubu Centrum TSD Pionki został najlepszym sportowcem powiatu radomskiego w 2016 roku. W ubiegłym roku reprezentant miasta we wschodnich sztukach walki zajął w plebiscycie drugie miejsce.

 

W kategorii rok urodzenia 2001 i młodsi zwyciężyła judoczka z Kowali Klaudia Chobot. Podium uzupełnili Patryk Banaszek, reprezentant wschodnich sztuk walki z gminy Pionki – II miejsce oraz mistrzyni w pchnięciu kulą Klaudia Białkowska z gminy Jedlińsk – III pozycja.

 

W kolejnej kategorii rok urodzenia 2000 i starsi na podium uplasowali się odpowiednio: Michał Borkowski – sztuki walki z Pionek, siatkarz Jan Ślażyński z gminy Wolanów oraz zapaśnik Konrad Makowski z Wierzbicy.

 

Uhonorowani zostali również trenerzy, nauczyciele wf-u i wychowawcy: Mateusz Bieniek z Pionek, Marzena Sadkowska z gm. Iłża, Wojciech Kowalski z gm. Jedlnia-Letnisko, Łukasz Bartosiak z gm. Zakrzew, Mirosław Piskorz z gm. Wierzbica, Bartosz Piętak z gm. Kowala, Paweł Zarębski z gm. Przytyk, Mariusz Kilar z gm. Jedlińsk, Ryszard Kosiec z gm. Wolanów, Karol Śmietanka z gm. Pionki, Artur Rutkowski z gm. Skaryszew oraz Jakub Rajkowski z gm. Jastrzębia.

 

 

W młodszej grupie drugie miejsce zajął Patryk Banaszek (KS Centrum TSD Pionki). Na zdjęciu sportowiec z gminy Pionki z Tomaszem Majewskim, dwukrotnym złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w pchnięciu kulą.

 

Nagrodzono też szkoły z największą liczbą punktów w rozgrywkach szkolnego związku sportowego – powiat radomski w sezonie 2015/2016. Wśród szkół podstawowych najlepsze okazały się odpowiednio: Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jedlińsku, Publiczna Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego w Iłży, Publiczna Szkoła Podstawowa im. braci Andrzeja i Józefa Załuskich w Jedlance. Najlepsze gimnazjum to Publiczne Gimnazjum w Jedlińsku im. Biskupa Piotra Gołębiowskiego, a podium uzupełnili Publiczne Gimnazjum w Przytyku im. J. Kochanowskiego oraz Publiczne Gimnazjum Gminne w Iłży im. Armii Krajowej.

 

Gratką dla fanów sportu była rozmowa z mistrzem olimpijskim w pchnięciu kulą Tomaszem Majewskim, który w "Kawiarence pod gwiazdami" zdradził red. Robertowi Utkowskiemu kulisy swojej kariery zawodowej.

 

 

Gwiazdą VIII Gali Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego był olimpijczyk Tomasz Majewski.

 

Salwy śmiechu i rzęsiste brawa otrzymali zawodnicy naprędce zorganizowanego turnieju w pchnięciu (wykonaną ze styropianu) kulą. W szranki stanęli reprezentanci Czarnych Radom, na czele z prezesem klubu Mariuszem Szyszko i przedstawiciele władz powiatu. Zdaniem widowni zwycięstwo należało się skarbnik powiatu Joannie Wontorskiej.

 

Galę swoim występem uświetnił także iluzjonista, finalista ostatniej edycji "Mam talent" JUST EDI SHOW, po którego programie na wszystkich czekał pyszny tort.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook