Dzisiaj jest sobota, 27 maja 2017 r., 147 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
[ZDJĘCIA] Praca szuka ludzi. Ponad 500 ofert na XIII Targach Pracy w Pionkach
Dodał: JaW, 18-05-2017 12:24, odsłon: 9565
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Kilkaset osób wzięło udział w czwartek w trzynastej edycji Targów Pracy w Pionkach. Można było zapoznać się z ofertami pracy, staży, szkoleń, praktyk i kursów, które umożliwiają pozyskanie określonego zawodu. Jak mówili organizatorzy swoje stoiska w hali sportowej miało 34 pracodawców, a na bezrobotnych czekało blisko 550 ofert zatrudnienia. Często dało się słyszeć, że dzisiaj po prostu brakuje wykwalifikowanych ludzi do pracy.

ŁUCZNIK SZUKA LUDZI

- Aplikacji mamy naprawdę sporo, tylko nie wszystkie spełniają nasze oczekiwania – mówi Anna Rafalska, główny specjalista ds. zasobów ludzkich w Fabryce Broni Łucznik w Radomiu. - Na targach w Pionkach jesteśmy po raz drugi. Dzisiaj mamy kilkanaście ofert. Na bieżąco można szukać kolejnych na naszej stronie internetowej – zachęca.

 

Jak co roku wśród zwiedzających targi byli tacy, którzy przyszli z nadzieją, że coś uda się znaleźć, ale sporo osób tylko przemknęło do stanowiska pionkowskiej filii pośredniaka, żeby podbić listę obecności.

 

 

Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Fabryki Broni Łucznik w Radomiu. - Na Targach Pracy w Pionkach jesteśmy po raz drugi. Mamy kilkanaście ofert pracy - mówiła Anna Rafalska (z lewej).

 

BRAKUJE RĄK DO PRACY

Wielu rozmówców przyznawało, że dzisiaj znaleźć pracownika z fachem w ręku to prawdziwa sztuka. Niektórzy żartowali, że frekwencja na targach nie była zbyt wysoka, bo wszyscy są akurat w pracy.

 

Najwięcej propozycji zatrudnienia było dla mechaników, spawaczy, ślusarzy czy operatorów obrabiarek. Kozienicki PKS szukał kierowców, a market sieci Żabka ludzi do pracy w Radomiu. Soudal miał oferty dla pracowników linii produkcyjnych czy specjalisty ds. BHP. Sporo osób interesowało się stoiskiem lokalnej firmy QFG.

 

- Pracodawcy sami zgłaszają się do naszej szkoły i już na tym etapie szukają pracowników. Uczniowie drugich czy trzecich klas dostają możliwość pracy przykładowo w wakacje. Najchętniej poszukiwani są mechanicy – przyznaje Daniel Maciejewski, kierownik Kształcenia Praktycznego w CKZiU im. Skłodowskiej-Curie w Pionkach.

 

TARGI DLA PRACODAWCÓW

Od części osób można było usłyszeć, że czwartkowa impreza w Pionkach to bardziej targi dla pracodawców niż dla pracowników.

 

Obecnie w pionkowskiej filii Powiatowego Urzędu Pracy zarejestrowanych jest około 2100 osób. Zdaniem kierownika pośredniaka w Pionkach Zdzisława Szczepaniaka, blisko 1/3 to osoby długotrwale bezrobotne.

 

 

Daniel Maciejewski, kierownik Kształcenia Praktycznego w CKZiU zachęcał do zapisania się na kursy zawodowe do Czerwonego.

 

- Pracodawcy szukają dzisiaj osób wykwalifikowanych. Nie wszyscy są też zainteresowani szukaniem pracy. Zawsze jest tak, że część osób rejestruje się tylko po to, żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne – tłumaczy Szczepaniak.

 

Świadectwem tego, że z rynkiem pracy w powiecie radomskim nie jest tak źle były liczby podane przez Józefa Bakułę, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.

 

- Tylko przez cztery miesiące tego roku otrzymaliśmy blisko 1800 ofert pracy. Tyle samo, co przez cały 2014 rok – zapewnia Bakuła.

 

 

Targi Pracy odbyły się w Pionkach już po raz trzynasty. Od kilku lat impreza organizowana jest w hali miejskiej.


Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook