Dzisiaj jest poniedziałek, 21 maja 2018 r., 141 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
[ZDJĘCIA] Praca szuka ludzi. Ponad 500 ofert na XIII Targach Pracy w Pionkach
Dodał: JaW, 18-05-2017 12:24, odsłon: 14413
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Kilkaset osób wzięło udział w czwartek w trzynastej edycji Targów Pracy w Pionkach. Można było zapoznać się z ofertami pracy, staży, szkoleń, praktyk i kursów, które umożliwiają pozyskanie określonego zawodu. Jak mówili organizatorzy swoje stoiska w hali sportowej miało 34 pracodawców, a na bezrobotnych czekało blisko 550 ofert zatrudnienia. Często dało się słyszeć, że dzisiaj po prostu brakuje wykwalifikowanych ludzi do pracy.

ŁUCZNIK SZUKA LUDZI

- Aplikacji mamy naprawdę sporo, tylko nie wszystkie spełniają nasze oczekiwania – mówi Anna Rafalska, główny specjalista ds. zasobów ludzkich w Fabryce Broni Łucznik w Radomiu. - Na targach w Pionkach jesteśmy po raz drugi. Dzisiaj mamy kilkanaście ofert. Na bieżąco można szukać kolejnych na naszej stronie internetowej – zachęca.

 

Jak co roku wśród zwiedzających targi byli tacy, którzy przyszli z nadzieją, że coś uda się znaleźć, ale sporo osób tylko przemknęło do stanowiska pionkowskiej filii pośredniaka, żeby podbić listę obecności.

 

 

Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Fabryki Broni Łucznik w Radomiu. - Na Targach Pracy w Pionkach jesteśmy po raz drugi. Mamy kilkanaście ofert pracy - mówiła Anna Rafalska (z lewej).

 

BRAKUJE RĄK DO PRACY

Wielu rozmówców przyznawało, że dzisiaj znaleźć pracownika z fachem w ręku to prawdziwa sztuka. Niektórzy żartowali, że frekwencja na targach nie była zbyt wysoka, bo wszyscy są akurat w pracy.

 

Najwięcej propozycji zatrudnienia było dla mechaników, spawaczy, ślusarzy czy operatorów obrabiarek. Kozienicki PKS szukał kierowców, a market sieci Żabka ludzi do pracy w Radomiu. Soudal miał oferty dla pracowników linii produkcyjnych czy specjalisty ds. BHP. Sporo osób interesowało się stoiskiem lokalnej firmy QFG.

 

- Pracodawcy sami zgłaszają się do naszej szkoły i już na tym etapie szukają pracowników. Uczniowie drugich czy trzecich klas dostają możliwość pracy przykładowo w wakacje. Najchętniej poszukiwani są mechanicy – przyznaje Daniel Maciejewski, kierownik Kształcenia Praktycznego w CKZiU im. Skłodowskiej-Curie w Pionkach.

 

TARGI DLA PRACODAWCÓW

Od części osób można było usłyszeć, że czwartkowa impreza w Pionkach to bardziej targi dla pracodawców niż dla pracowników.

 

Obecnie w pionkowskiej filii Powiatowego Urzędu Pracy zarejestrowanych jest około 2100 osób. Zdaniem kierownika pośredniaka w Pionkach Zdzisława Szczepaniaka, blisko 1/3 to osoby długotrwale bezrobotne.

 

 

Daniel Maciejewski, kierownik Kształcenia Praktycznego w CKZiU zachęcał do zapisania się na kursy zawodowe do Czerwonego.

 

- Pracodawcy szukają dzisiaj osób wykwalifikowanych. Nie wszyscy są też zainteresowani szukaniem pracy. Zawsze jest tak, że część osób rejestruje się tylko po to, żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne – tłumaczy Szczepaniak.

 

Świadectwem tego, że z rynkiem pracy w powiecie radomskim nie jest tak źle były liczby podane przez Józefa Bakułę, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.

 

- Tylko przez cztery miesiące tego roku otrzymaliśmy blisko 1800 ofert pracy. Tyle samo, co przez cały 2014 rok – zapewnia Bakuła.

 

 

Targi Pracy odbyły się w Pionkach już po raz trzynasty. Od kilku lat impreza organizowana jest w hali miejskiej.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook