Dzisiaj jest wtorek, 22 sierpnia 2017 r., 234 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Pierwszy taki konkurs. W Piątce sprawdzali wiedzę z przyrody i ekologii
Dodał: JaW, 16-06-2017 13:01, odsłon: 11075
Fot. archiwum szkoły
Fot. archiwum szkoły

Oliwia Rusinek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach była najlepsza w I edycji Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II. Konkurs został zorganizowany wspólnie przez PSP nr 5 i Stowarzyszenia ASTA. Patronat honorowy objął starosta powiatu radomskiego Mirosław Ślifirczyk.

Swoją wiedzę z przyrody i ekologii sprawdzało 28 uczniów klas trzecich ze szkół w Jedlni, Suchej, Augustowie oraz wszystkich trzech pionkowskich podstawówek.

 

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązań test składający się z 15 pytań zamkniętych i 5 otwartych. Test był sprawdzeniem wiadomości ze szkoły, ale także wiedzy i umiejętności, jakie dzieci zdobywają w życiu codziennym. Segregowanie śmieci, troska o ochronę przyrody, znajomość roślin chronionych i wiele innych zagadnień znalazło się wśród przygotowanych pytań. Prace oceniała komisja konkursowa, której członkami byli przedstawiciele wszystkich szkół biorących udział w konkursie.

 

Niespodzianką dla uczestników i opiekunów dzieci były występ laureatów konkursu piosenki, jaki odbył się w PSP nr 5 z okazji Dnia Dziecka.

 

 

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Oliwia Rusinek ze Szkoły Podstawowej nr 1, która przygotowywała się pod nauczycielską opieką Beaty Ornat.

 

LAUREACI

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Oliwia Rusinek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach, druga była Natalia Zawadzka z PSP Sucha, a trzeci Jakub Klimowicz z PSP nr 5. Przyznano również pięć wyróżnień, które otrzymali: Emilia Koziej, Julia Grudzień, Amelia Maj (wszyscy z PSP nr 5) oraz Roksana Skrzek (PSP nr 1) i Wojciech Podsiadły (PSP Sucha).

 

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radomiu, Szkołę Podstawową nr 5 i Stowarzyszenia ASTA wręczały dyrektor Piątki Marzena Murawska oraz organizatorki konkursu: Wioletta Banaś i Lidia Czyżewska.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
Z-CA KIEROWNIKA OCZYSZCZALNI ŚCIEKOW/TECHNOLOG
Z-CA KIEROWNIKA OCZYSZCZALNI ŚCIEKOW/TECHNOLOG
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach Sp. z o.o. poszukuje kandydata na stanowisko : Z-ca Kierownika Oczyszczalni Ścieków/Tech...
SPECJALISTA DS. OCHRONY ŚRODOWISKA
SPECJALISTA DS. OCHRONY ŚRODOWISKA
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach Sp. z o.o poszukuje do pracy kandydata na stanowisko   Specjalista ds. ochrony środowiska &...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook