STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
KCRiS - basen
(Zdjęcia) Ogromne emocje w finale OOM. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne
Dodał: MarBas, 10-07-2017 08:08, odsłon: 16603

Reprezentacja województwa wielkopolskiego zwyciężyła w finale XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej kobiet do lat 16, który rozegrano na boisku w Jedlni. Emocje podczas turnieju sięgały zenitu do samego końca, a o ostatecznym zwycięstwie ekipy z Wielkopolski zadecydowały rzuty karne.

Rozgrywany od wtorku do niedzieli na stadionach w Jedlni i Suskowoli turniej, czyli XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce nożnej dziewcząt do lat 16, pokazał że futbol kobiecy może być pasjonujący. Rozegrano szereg meczów na wysokim poziomie, była wielka radość zwyciężczyń, ale też smutek pokonanych.

W niedzielę rozegrano dwa najważniejsze mecze imprezy. Najpierw na boisku w Jedlni odbył się mecz o trzecie miejsce. Naprzeciw siebie stanęły dwie silne reprezentacje Małopolski i województwa dolnośląskiego. Już w drugiej minucie po pięknym strzale z dystansu Weroniki Wójcik, zespół z Małopolski objął prowadzenie. Ich rywalki nie zamierzały jednak dać za wygraną, a spotkanie było wyrównane. Ostatecznie Małopolska wygrała 2:0, a wynik spotkania na trzy minuty strzałem głową ustaliła Klaudia Maciążka.

Co to był za finał!

Jak przystało na spotkanie finałowe, to przyniosło największe emocje. Przed meczem ciężko było wskazać faworyta. Zarówno reprezentantki Łódzkiego ZPN, jak i Wielkopolskiego ZPN miały ogromną chrapkę na zwycięstwo.

Wynik otworzyły dziewczyny z Wielkopolski. W 16. minucie. Daria Nowak umieściła piłkę w siatce lewą nogą tuż obok słupka. Pięć minut później odpowiedziała Agnieszka Glinka, ale potem już do końca bramki nie padły. O zwycięstwie zadecydowała seria rzutów karnych.

Po finałowym meczu odbyło się uroczyste zakończenie imprezy i rozdanie nagród. Pośród zaproszonych gości byli Zbigniew Pacelt, prezes Unii Sportu, Zbigniew Bartnik, przewodniczący Komisji Piłkarstwa Kobiecego w PZPN. Gościli również przedstawiciele gospodarzy, Tomasz Wróbel, przewodniczący Rady Gminy Pionki, a także Paweł Płachta, prezes Legionu Suskowola i Jan Gębczyk, prezes Królewskich Jedlnia.

Najlepszą strzelczynią została Agnieszka Glinka (Łódzki ZPN), która w turnieju zdobyła 7 goli. Najlepszą bramkarką uznano Danielę Kosińską z Dolnośląskiego ZPN. Natomiast za najlepszą zawodniczkę uznano wspomnianą Klaudię Maciążkę.

Organizatorem imprezy była Unia Sportu, a współorganizatorem Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.