Dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2019 r., 176 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[ ZDJĘCIA] Niezwykły koncert charytatywny. Zebrano ponad 8 tysięcy złotych dla wspaniałych 3M
Dodał: MaG, 10-12-2018 08:25, odsłon: 3455
fot. Damian Latos
fot. Damian Latos

W niedzielę 9 grudnia o godzinie 16:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach rozpoczął się niezwykle udany koncert charytatywny na rzecz trojaczek z Pionek: Mai, Marysi i Michaliny. Licytacje, pokazy taneczne i muzyczne, czy także szeroki wachlarz rozrywek dla najmłodszych. To tylko niewielka część atrakcji jakie czekały na nas w tym szczególnym dniu.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Wszystkich przybyłych widzów powitała dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Anna Kostrzewa.


- Jest to okres wybaczania. Zbieramy dziś dla trzech małych sióstr. Wszyscy je tutaj znamy. Znamy także rodziców, którzy pracują w Pionkach. Widzimy jak rosną, stają się wspaniałe. Mają wiele pomysłów, ale żeby im to umożliwić potrzebne jest dobre serce i dobra wola. Dzisiejszą akcję wspiera fundacja zdążyć z pomocą, a także sam prezydent. Teraz zapraszam na scenę klasę 1B pod przewodnictwem Beaty Ornat – tymi słowami rozpoczęła koncert Anna Kostrzewa

 


Uczniowie, którzy pojawili się na scenie zaśpiewali dwie piosenki. W ich repertuarze znalazł się między innymi utwór o tytule „w przyjaźni tkwi siła”. Ten miły akcent zaprezentowany przez najmłodszych wprowadził wszystkich widzów w pozytywny nastrój.


Następnie rozpoczęły się już aukcje. Licytowano przeróżne przedmioty. Największe wzięcie wśród publiczności miały krasnale zrobione własnoręcznie przez członków warsztatów terapii zajęciowej w Miejskim Ośrodku Kultury. Najdroższy był krasnoludek Pietrzyk z pomarańczową czapeczką, który wylicytowany został za 120 zł. Chwilowo aukcje zostały przerwane na rzecz występu dzieci z sekcji wokalnej Miejskiego Ośrodka Kultury. Śpiewały pięknie i prosto z serca. Specjalnie dla naszych głównych bohaterek tego koncertu, a mianowicie Mai, Marysi oraz Michaliny. Wrócono do aukcji, w której najbardziej wartościowymi przedmiotami były rękawice bokserskie z autografami Tomasza Adamka oraz tak zwany print, czyli wydruk ze zdjęcia wysokiej jakości. Pochodził on z prywatnej kolekcji bardzo znanej malarki Joanny Sarapaty. Rękawice kupiono za sumę aż 1000 złotych zaś print wylicytowano za 220 zł.

 


Później na scenie pojawiła się niezwykle energiczna Grupa Taneczna IDOL z Radomia. Formacja zdobyła pierwsze miejsce na mistrzostwach świata w Libercu. Grupa zaprezentowała nam bardzo ekspresyjny taniec hip-hop, po którym dostała gromkie brawa od publiczności. Na scienie z dłuższym koncertem zaprezentowali się podopieczni Szkoły Muzycznej z Kozienic. Występ młodzieży zagrodzony został gromkimi brawami.

 


Głos ze sceny zabrała również Anna Sterczewska - Gramy też cały czas, by pomagać. Życzę wykonawcom, aby się wszystko udało i aby widzowie wspomogli dzisiejszą rodzinę.

 


Po występie grup tanecznych zgodnie z zapowiedzią pojawiła się na scenie Iga Smolarczyk, uczennica Szkoły Muzycznej w Kozienicach. Jako pierwsza w grupie rozpoczęła grę na cymbałach polskich i próbkę swoich umiejętności zaprezentowała nam w sali widowiskowej podczas charytatywnego koncertu. Zaprezentowały się przed widownią również Natalia Wilczek, która zaśpiewała w akompaniamencie akordeonu piosenkę wszystkim nam dobrze znanego Andrzeja Piasecznego „Imię deszczu”. Kolejno na scenie pojawiły się wokalistki Jagoda Grabarczyk oraz Gabriela, która śpiewała muzykę filmową. Pojawiła się także Weronika Krystkowiak z sekcji gitary oraz Weronika Krystkowiak uczennica szkoły muzycznej, która tym razem wcieliła się w rolę wokalistki śpiewając utwór „Skyfall” pochodzący z filmu o Jamesie Bondzie.

 


Następnie pojawiła się niezwykle utytułowana orkiestra akordeonowa Arturo Band, również ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach. W ich sekcji znajdują się między innymi flet, gitara rytmiczna, czy także skrzypce i fortepian. Ogólnopolscy laureaci zagrali przed publicznością jedne z najbardziej znanych w ostatnim czasie polskich utworów, a mianowicie „Miłość w Zakopanem” Sławomira czy „Przez Twe Oczy Zielone” zespołu Akcent.

 


Po koncercie orkiestry głos zabrała Anna Sterczewska, która pragnęła podziękować Zdzisławowi Włodarskiemu - dyrektorowi Szkoły Muzycznej w Kozienicach. - Ja również bardzo dziękuję. To sama przyjemność tutaj być i grać – tak do słów Anny Sterczewskiej odniósł się Zdzisław Włodarski.

 

Później ponownie nastał czas licytacji. W tym przypadku największym wzięciem cieszył się tak zwany „Drobny Upominek”, którzy przekazała kancelaria prezydenta RP. Przedstawiała ona ikonografię Pałacu Prezydenckiego. Wylicytowano ją za 600 zł, a szczęśliwym jej nabywcą była Pani Irena. Kolejnym głównym punktem licytacji była piłka Czarnych Radom z podpisami siatkarzy, którą kupiono za 310 zł. Ważnym elementem aukcji była również koszulka gracza drużyny Czarni Radom - Wojciecha Żalińskiego z podpisami klubowych kolegów, a także reprezentantów Polski, która poszła za kwotę 200 zł.

 


Po tychże bardzo owocnych licytacjach przyszła kolej na pokaz grupy tanecznej Miejskiego Ośrodka Kultury pod kierownictwem Kamili Ochwat. Zaprezentowali nam oni dwa tańce, po których zdołano wylicytować jeszcze parę krasnali za sumę, aż 250 zł. Całe wydarzenie zamknął koncert pionkowskiej hard-rockowej kapeli Młot na Czarnownice. Rozpoczęli swój występ niezwykle energicznie piosenką zespołu TSA – Marsz Wilków.


Częstym przypadkiem pojawiąjącym się w trakcie trwania koncertu charytatywnego było płacenie przez jego uczestników większych kwot od tych, które zapewniły im zwycięstwo w licytacji. Razem zebrano 8260 zł. Z pewnością są to środki, które wspomogą niezwykle trudną rehabilitację naszych trzech wspaniałych trojaczek, a mianowicie Mai, Marysi i Michaliny.

 

 

Przedmioty, których nie udało się wystawić na licytacji w czasie koncertu można jeszcze zakupić na aukcji serwisu allegro klikając link TUTAJ bądź wejść na allegro charytatywni, w okienku „wszystkie działy” wybieramy cel zbiórki "18557 Molenda Michalina i Maria - Pomoc w rehabilitacji Marysi i Michaliny" a następnie wybieramy zobacz oferty wystawione na ten cel.

 

Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą
Bank Pekao SA I O/Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
w tytule darowizna na rzecz 18558 Maria Anna Molenda bądź 18557 Michalina Aniela Molenda

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook