Dzisiaj jest wtorek, 11 grudnia 2018 r., 345 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
(Zdjęcia) Kręcili na rock'n'rollowych obrotach. Za nami XI Turniej Boogie Woogie
Dodał: MarBas, 04-12-2017 14:42, odsłon: 4935
Tancerze z grupy KICK zdominowali kategorię Boogie Woogie Juniorzy. fot. Mariusz Grotkowski
Tancerze z grupy KICK zdominowali kategorię Boogie Woogie Juniorzy. fot. Mariusz Grotkowski

Tradycyjnie, przy okazji zbliżających się Mikołajek, w sobotę 2 grudnia Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zorganizował turniej tańca Boogie Woogie i Rock'n'Roll. W tym roku kilkadziesiąt par walczyło o Puchar Starosty w Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy około 200 zdjęć z tego wydarzenia.

W sobotnich zawodach wzięło udział ponad 40 par z Warszawy, Krakowa, Kalet, Chełma, Giedlarowej oraz Pionek, którzy zaprezentowali szereg ciekawych, energicznych i zróżnicowanych choreografii. Zawody jak zwykle stały na wysokim poziomie, zresztą gospodarze z klubu Kick niejednokrotnie triumfowali na krajowych i zagranicznych parkietach podczas dużych imprez.


Boogie Woogie należy do najszybszych tańców świata. Powstał na przełomie lat 20. i 30. w Stanach Zjednoczonych. W Polsce pojawił się w latach 50., a popularność zaczął na nowo zdobywać w latach 90. Dziś, dzięki pionkowskim tancerzom, może być uznawany za jedną z "marek eksportowych" naszego miasta.


Turniej w Pionkach składał się z eliminacji oraz finałów, które zostały rozegrane w kategoriach: Boogie Woogie Dzieci, Boogie Woogie Juniorzy, Boogie Woogie 1, Rock'n'Roll Młodzik Młodszy, Rock'n'Roll Młodzik oraz Rock'n'Roll lat 50. (seniorzy). Podobnie jak w poprzednich latach, najwięcej osób wystartowało w najmłodszych kategoriach.


Niezłe występy zaliczyli gospodarze z Klubu Tańca KICK Pionki. W tanecznych zawodach wystartowało 7 par, z których cztery wywalczyły miejsca na podium.

 


Filip Chmielnicki i Aleksandra Koral sięgnęli po kolejny sukces.


Wyniki turnieju prezentują się następująco:

Boogi Woogie Dzieci: 1. Monika Ciryt i Szymon Miś (Maraton Boogie Giedlarowa), 2. Szymon Gogacz i Amelia Sąpór (Kick Pionki), 3. Zuzanna Śliwa i Kamil Wylaź (Maraton Boogie Giedlarowa)

Boogie Woogie Juniorzy: 1. Filip Chmielnicki i Aleksandra Koral (Kick Pionki), 2. Kacper Hyży i Julia Mularska (Kick Pionki), 3. Karol Galant i Dominika Kwiatkowska (Kick Pionki)

Boogie Woogie 1: 1. Jakub Załęski i Zofia Załęska (Swing Step Warszawa), 2. Artur Bajll i Artur Rybarczyk (Swing Step Warszawa), 3. Jakub Śmiałek i Edyta Stępień (Rock Time Kalety)

R'n'R Młodzik Młodszy: 1. Tomasz Gzyl i Monika Bąkowska, 2. Bartosz Zarębski i Natalia Wróblewska, 3. Marek Łysiak i Patrycja Jachimczak(wszyscy KS Podwawelski Kraków)

R'n'R Młodzik: 1. Tomasz Mróz i Jagoda Czapik, 2. Grzegorz Szymczykiewicz i Pola Jarosz 3. Jakub Zając i Aleksandra Gnat (wszyscy KS Podwawelski Kraków)

R'n'R lat 50. seniorzy: 1. Jakub Załęski i Zofia Załęska (Swing Step Warszawa), 2. Julia Swoboda i Daniel Zedwoń (Swing Step Warszawa), 3. Jakub Śmiałek i Edyta Stępień (Rock Time Kalety).

 

/KZ/

 

Zaprezentowane w sobotę układy były bardzo widowiskowe.


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Turniej na pewno był fajny, ale paru fragmentów artykułu nie zrozumiałem.
Po pierwsze: jaki związek ma okoliczność "zbliżających się Mikołajek" z organizowaniem turnieju tańca?
Po drugie: jaki związek ma wysoki "jak zwykle" poziom zawodów z faktem, że tancerze z Pionek niejednokrotnie triumfowali na dużych imprezach tanecznych krajowych i zagranicznych?

Po trzecie: jak to się stało, że ci "niejednokrotni triumfatorzy z Pionek" tym razem triumfowali tylko w jednej z sześciu kategorii i to w dodatku w imprezie, nie bójmy się tego powiedzieć, o randze raczej lokalnej?
Imprezę, jak najbardziej, pochwalam, ale niektórych podanych w artykule informacji już nie.
04-12-2017, 16:18:46
+ 31
- 12
odpowiedz
Jak ma w nazwie "Mikołajkowy", to na pewno nie ma żadnego związku z Mikołajkami.

Jak występują na nim zawodnicy z sukcesami, to na pewno zaniżają poziom.

4 pary z Pionek lądują na pudle i to jest słaby występ. Lokalny turniej, bo Kraków leży za Zwoleniem, a Warszawa obok Kozienic.

Panie Bibku, nie mieliśmy okazji się poznać, mało zaglądam na Pionki z racji ogromu roboty na Kozienicach, ale widzę że z Pana to jednak troll internetowy (z przebłyskami, ale troll).

Od razu (wyprzedzając) zaznaczę: w żadną dyskusję wciągnąć się nie dam. Dobrej nocy.
04-12-2017, 19:55:50
+ 6
- 71
odpowiedz
Profesjonalista
Za wikipedią

Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.
Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie, w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.


Panie MarBas pracuj pan w tych Kozienicach, i nie pisz pan nic na Pionki 24.
Bibek troll


04-12-2017, 20:57:38
+ 28
- 7
odpowiedz
VIP
Realistą to ty pajacu swojej zdradzieckiej mordy sobie nie wycieraj!!!
Napisałem ci już kilka dni temu ?
To morda !!!
05-12-2017, 08:27:24
+ 26
- 4
odpowiedz
Panowie proszę o spokój
05-12-2017, 11:11:41
+ 1
0
odpowiedz
VIP
Nie raz i nie dwa razy byłem już nazywany przez redaktorów z P24 trollem i to do tego bez źadnego merytorycznego uzasadnienia, więc wcale mnie nie dziwi, że "nowy narybek" także stosuje tę samą retorykę. Już dawno przyzwyczaiłem się, że redaktorzy P24 piszą zawsze konkretnie, obiektywnie, logicznie, bez błędów, pięknie stylistycznie oraz samą prawdę i tylko prawdę, więc ten czytelnik, który w ogóle śmie cokolwiek w ich artykułach zakwestionować czy skrytykować, jest "to jednak troll internetowy (z przebłyskami, ale troll)", z którym nawet nie warto dyskutować, ale za to warto obśmiać i poniżyć. Nie lubię, kiedy ludzie nie potrafią przyznać się do błędów, nie lubię, kiedy nie potrafią wydusić z siebie słowa "przepraszam", nie lubię, kiedy idą w zaparte i kiedy pozjadali wszystkie rozumy, nie spodobała mi się zatem Pańska odpowiedź na mój wpis.
Skoro ma nie być dalszej dyskusji między nami, to pozwolę sobie tylko tak po kolei wyjaśnić, dlaczego paru kwestii w Pańskim artykule nie zrozumiałem.
Ad.1 W artykule ani razu nie użyto nazwy "Mikołajkowy Turniej Tańca". Poza tym nie znam tradycji, że akurat w Mikołajki powszechnie w kraju i zagranicą organizuje się turnieje taneczne. Mikołajki kojarzą mi się zgoła z czymś zupełnie innym.
Ad.2 Tancerze z sukcesami są wprawdzie "gwiazdami" na każdym kolejnym turnieju, ale jeśli się na nim słabo spisują i są bez formy, to bezsprzecznie zaniżają poziom a ich postawa budzi niesmak u zawiedzionej publiczności, która spodziewała się zapewne, że będzie "jak zawsze" (ale nie było!).
Ad.3 Tancerze z Warszawy i Krakowa mieli więcej lepszych miejsc "na pudle" niż tancerze z Pionek, więc trochę obiektywizmu w ocenach by się Panu redaktorowi przydało. A co do "lokalności" turnieju, to mógłbym odwrócić kpinę, jaką Pan redaktor się posłużył i powiedzieć, że chyba nie miałem racji, bo turniej miał jednak rangę ogólnopolską, wszak byli na nim tancerze z obecnej stolicy kraju, z dawnej stolicy kraju, z miasta, gdzie został ogłoszony Manifest PKWN, no i z niemniej znanych Kalet i Giedlarowej, że o Pionkach nie wspomnę.
Kiedy jest się "zarobionym" w Kozienicach, to się nie wie, że ten bibek z P24 nie lubi odwalania wierszówki i pisania byle jak i o byle czym, dlatego prosi, aby teksty na tym portalu miały jednak lepszą jakość niż ten o turnieju tańca.
05-12-2017, 15:30:26
+ 28
- 6
odpowiedz
VIP
Nawet po polsku nie potrafi pisać (takie mam spostrzerzenie) a Ty się jeszcze nim przejmujesz. Nie warto.
A poza tym: zobacz, co napisał MaG - w liczbie mnogiej, więc nie tylko zwrócił uwagę temu "spokojniaczkowi", ale też (chyba?) Tobie i antkowi, a może nawet i mnie oraz MarBasowi. Ja bym się dalej redaktorowi nie narażał, bo nie wiadomo, jaki będzie finał. Żartowałem!
05-12-2017, 17:17:53
+ 26
- 5
odpowiedz
VIP
Bibku, Twoja strategia nie zauważać.
Ja nie potrafię i nie chcę!
Nie odpuszczę dziadowi za niszczenie naszego forum.
Jeżeli pan Redaktor jeszcze nie widzi kto jest psujem to ja Go zastąpię.
Mnie chamstwo mierzi i niech mnie nawet zbanują - umrę w boju
A teraz p. Redaktorze - zacznij wreszcie na chama reagować !!!
05-12-2017, 18:23:07
+ 24
- 2
odpowiedz
VIP
Wiesz co? Jest taka zasada, że żeby z jakimś prostakiem, chamem, chuliganem, idiotą itp., a z drugiej strony: z inteligentem, człowiekiem wrażliwym i delikatnym, kimś grzecznym i kulturalnym itp. porozmawiać i znaleźć wspólny język, to trzeba się: w pierwszym przypadku - zniżyć a w drugim przypadku - wznieść do jego poziomu. Ja bywam ostry i nie owijam w bawełnę, ale do tak niskiego poziomu, jaki reprezentuje przedmiotowy osobnik nie zamierzam się zniżać. Nie widzę ani celu, ani potrzeby. Nie warto i już.
Twoja postawa zawsze mi się podobała, szanuję ją, ale proszę Cię o zastanowienie się, czy warto "umierać w boju" z kimś w ogóle niewartym uwagi?
On zostanie i będzie głupio rechotał a Ciebie redaktor uzna za tego gorszego i Cię zablokuje. Tego chcesz?
A swoją drogą, to MaG już dawno powinien, tak myślę, dać temu indywiduum "propozycję nie do odrzucenia".
05-12-2017, 18:47:18
+ 27
- 4
odpowiedz
VIP
Misja "Kamikadze" - trudno jak trzeba to trzeba.
Ktoś musi reagować, typ nic nie wnosi do dyskusji, nie interesują Go tematy forum, problemy mieszkańców.
Jego interesuje atak na aktywnych forumowiczów.
Jaki wniosek ?
Działa w interesie obecnej władzy lub grupy której celem jest by społeczeństwo zamknęło pyszczki - wyśmiać i wykpić krytyków.
Trzeba gonić dziada bo albo tacy jak On, albo normalność.
FORUMOWICZE !
CHCECIE TAKICH CZYTAĆ JAK Tranquility?
NAPEENO CHCECIE !?
Tak ?
To pytanie do Was !
05-12-2017, 19:08:15
+ 24
- 3
odpowiedz
VIP
No to czekamy na reakcję redaktora Grotkowskiego, właściciela "pudelka".
Ja w każdym bądź razie popieram stanowisko i opinię realisty.
05-12-2017, 19:16:22
+ 26
- 4
odpowiedz
VIP
Brawo PANIE Redaktorze !!!
Poproszę jeszcze o usunięcie moich wpisów - niech forum będzie czyste, nie potrzebne to ślady akcji.
Dziękuję
05-12-2017, 20:14:23
+ 24
- 3
odpowiedz
Dwa czopki zapomnialy jak dolowaly wiele wypowiedzi innych forumowiczow na tym forum. Dla przykladu, kiedys jakas dziewczyna napisala cos nazywajace sie "Ẅspaniala paczka"

Temat byl ludzki pokazujacy troske o ludzi ktorym sie zyciu nie powiodlo. Takie zycie.
Natomiast czopki skierowali dyskusje na temat ludzkiej glupoty, brak wyksztalcenia i zpobiegliwosci. Krotka mowiac skrytykowali wszystkich w czabul uzywajac wulgarnych i obrazliwych zwrotow.

Takich pisanych reakcji od tych dwoch apstolow uszanowania innych bylo wiecej.

W kazdym razie glupi, prostak, idiota to dla czopka1 styl codzienny.

Natomiast czopek2 to tez szczegolny przypadek.

Jakis czas temu zawizala sie duskusja na temat piekna Polski. Wiec czopek2 zamiescil dwa zdjecia z autostradami pokazujac to „piekno polskie” plus opis tego "cudu natury"
Trzeba miec wypaczone poczucie piekna aby takie obrazki zamiesczac mowiac o urokach polskich krajobrazow. Albo tez pierwszy raz gdzies w zyciu pojechal i cos zobaczyl. Bez tych autostrad to byl ladny polski krajobraz.

Kazdy nowy wchodzacy na to forum jest w chamski sposob skrytykowany, zmieszny z blotem bo to jest „ich forum” i nie ma miejsca na wypowiedzi innych. Dziesiec ale zwykle wiecej wypowiedzi w jednym temacie czopka1 to jest standard i nie moze byc nazwane trolowaniem.

To jak?

Forumowicz z duza wydajnoscia literacka dzienna.
Dwa czopki zapominaja w dalszym ciagu ze sa w pudelku

05-12-2017, 20:46:50
+ 3
- 80
odpowiedz
VIP
Rzeczywiście, usunięcie przez redakcję wpisu tego kogoś, do którego się odniosłeś, bez podania informacji, że taki wpis usunięto, to dosyć niezrozumiała praktyka. Ja sobie, na wszelki wypadek, bo może będzie jakiś ciąg dalszy, ten jego ostatni wpis z godz. 20:46:50, skopiowałem.
05-12-2017, 21:17:33
+ 27
- 3
odpowiedz
tranquility chyba pomyliłeś fora. To nie miejsce na takie zachowania i wyzywanie innych. Tu takiego śmietnika nie będzie. Masz coś do powiedzenia - powiedz ale w sposób kulturalny, dobitny lecz z kulturą . Tym razem ostrzeżenie, następnym dokładnie tak samo jak w przypadku Bibka.

Twoje wpisy zostały schowane. Tak będzie za każdym razem jeśli będą padały wyzwiska lub niecenzuralne słownictwo. Trochę kultury Panowie i Panie. Wyrażajcie swoje poglądy, ścierajcie się na argumenty – hejt nie jest wskazany.


06-12-2017, 07:42:43
+ 3
0
odpowiedz
VIP
Zawsze coś.
Powinna być gradacja kar, więc kolejność (najpierw ostrzeżenie, potem ewentualna blokada konta) jak najbardziej prawidłowa.
Jedna uwaga: nie chcę publicznie rozwijać tematu, ale uważam, że wcześniejsze zablokowanie mojego konta na pewno nie było podyktowane faktem, że kogoś personalnie na tym forum obrażałem czy wyzywałem. Mnie, w przeciwieństwie do tego "spokojniaczka", nigdy chyba nie zdarzyło się nazwać jakiejkolwiek osoby czopkiem, świnią, pokurczem, chamem, kretynem, debilem, idiotą itp. Jeśli już używałem nieco ostrzejszych określeń i ocen, to zawsze odnosiłem je nie do konkretnej osoby, tylko ogólnie do szerszego grona ludzi (np. do "pustych" minusowiczów, nawiedzonych pisiorów, nielogicznych dyskutantów, nieuważnych czytelników itd.) w celach zarówno edukacyjnych, jak też w celu wyrażenia swojej postawy, że takich grup nie szanuję i do nich nie należę. Nie mogłem więc obrazić nikogo personalnie a opisywany tutaj osobnik tak właśnie postępuje. Różnica, moim zdaniem, jest zasadnicza, więc przywołanie mojego nicka jako przykładu, co redakcja może zrobić z kontem "niesfornych" komentatorów, uważam za niezbyt fortunne.
06-12-2017, 10:24:55
+ 26
- 3
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook