Dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2019 r., 171 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) Przez trzy dni odbywały się jedne z największych ćwiczeń strażackich w kraju
Dodał: KamZap, 21-09-2018 22:31, odsłon: 2555
Fot. Kamil Zapora/A©Arpass
Fot. Kamil Zapora/A©Arpass

Od środy na terenie powiatu kozienickiego i radomskiego odbywały się ćwiczenia międzywojewódzkie strażaków pod kryptonimem „Fala 2018” organizowane przez Komendę Wojewódzką w Warszawie i trwały do piątku włącznie. Wzięło w nich udział ponad 300 strażaków, co sprawia,  że należały one do największych organizowanych w kraju.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Strażacy przećwiczyli kilka powiązanych ze sobą epizodów. Ćwiczenia rozpoczęły się w Janikowie w powiecie kozienickim, gdzie strażacy musieli przepompować wodę powodziową. Utrudnieniem było to, że wodę tę strażacy musieli przetoczyć przez jezioro. Linię należało przeciągnąć przez wodę za pomocą łodzi i innych dostępnych metod. 

Kolejnym epizodem były Piotrkowice nad Wisłą. Tutaj strażacy mogli spróbować swoich sił m.in. w podnoszeniu korony wału przy Wiśle, umacnianie skarpy wału czy zabezpieczanie jej przed nadejściem fali powodziowej.

My z aparatem trafiliśmy na moment, w którym strażacy musieli zabezpieczyć pękniętą śluzę. Do tego ćwiczenia zaangażowano bardzo dużo osób, które tylko przy odpowiednio skoordynowanej pracy mogli podołać wyzwaniu. Ten scenariusz należał również do najdłuższych, ponieważ rozpoczął się już w czwartek i trwał całą noc.

 


Najpierw należało napełnić worki piaskiem, załadować, przewieźć je na miejsce i odpowiednio ułożyć, a wszystko to w ograniczonym czasie.

 

Równolegle odbywały się ćwiczenia w Świerżach Górnych (gm. Kozienice), gdzie strażacy prowadzili ewakuacje zwierząt i ludzi z wyspy, która została odcięta przez wodę.

 

Ćwiczenia te należały do największych jakie w ogóle organizuje się w kraju. – Co prawda każda kompania specjalistyczna ma obowiązek, żeby raz na dwa lata przeprowadzić ćwiczenia, lecz są to pojedyncze epizody. Tutaj było ich bardzo dużo – mówił oficer prasowy komendy powiatowej PSP w Kozienicach, mł. bryg. Paweł Kowalski. 

W sumie w ćwiczeniach wzięło udział ponad 300 strażaków z czterech województw: Mazowieckiego, Lubelskiego, Świętokrzyskiego i Podkarpackiego oraz kozienickie i radomskie jednostki OSP, a także strażacy ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
... ??
Jeszcze kilka takich artykułów o strażakach i nasz Pan redaktor będzie robił zdjęcia tylko z pomocą statywu ..[/b]
Dodane obrazki:
22-09-2018, 14:43:30
+ 9
- 2
odpowiedz
Każdemu z czystym sercem mogę polecić dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM www.uzalezniony.pl lub www.terapia-leczenie.pl albo też fajną alternatywę dla kogoś kto woli nie wychodzić z domu : Terapia przez Skype http://www.terapiaprzezinternet.com

www.ukraina-pracownicy.pl

24-09-2018, 17:41:57
0
0
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook