Dzisiaj jest sobota, 19 września 2020 r., 263 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Dzień Kobiet w Pionkach. Władysław Kosiniak-Kamysz złożył życzenia mieszkankom naszego miasta
Dodał: DL, 08-03-2020 20:21, odsłon: 5135
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Dzień Kobiet to święto, które w Pionkach obchodzone jest w sposób szczególny i na stałe wpisało się w kalendarz imprez. Jest wyrazem wdzięczności i pamięci o kobietach. W naszym mieście obchodziliśmy je już po raz piąty. Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Centrum Aktywności Lokalnej, a jej organizatorką była Irena Nalewajko, która jest szefową Stowarzyszenia Seniorów Kontrast.

W tym roku specjalnie dla pań wystąpił zespół „Kontrast” oraz Joanna Nawrot i Przemysław Radziszewski. Życzenia wszystkim kobietom złożył poseł Władysław Kosiniak-Kamysz oraz marszałek województwa Adam Struzik, a także burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk.

 

Na scenie sali widowiskowej Centrum Aktywności Lokalnej wystąpili członkowie Stowarzyszenia Seniorów Kontrast. Wystąpiła również solistka współpracująca z Operą Bałtycką w Gdańsku Joanna Nawrot – sopran i Przemysław Radziszewski – tenor. W programie znalazły się najpiękniejsze arie, pieśni neapolitańskie i duety operetkowe. Wydarzenie poprowadził dyrektor Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach Marcin Alot.

 

Organizatorką i sponsorką niedzielnej uroczystości była Irena Nalewajko, która przywitała przybyłych gości, życząc paniom wszystkiego co najlepsze.

 

Jako pierwszy głos zabrał burmistrz Robert Kowalczyk, który złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet. – Dzisiaj już ponad sto dziesiąty raz spotykamy się na międzynarodowym Dniu Kobiet. Prawdziwi dżentelmeni obchodzą Dzień Kobiet codziennie. Szanownie Panie, dzisiaj zwracam się do Was. Do wszystkich pań, mieszkanek Pionek. Chciałbym w imieniu własnym i myślę, że wszystkich prawdziwych mężczyzn złożyć Paniom najserdeczniejsze życzenia z tej okazji.

 

- Cieszymy się z tego, że jesteście wśród nas, że nas wspomagacie, że pokazujecie nam drogę, że jesteście ciepłe, miłe, a przede wszystkim mądre – mówił burmistrz.

 

Po złożonych życzeniach burmistrz Robert Kowalczyk wręczył dwa bukiety kwiatów. Jeden z nich powędrował do organizatorki tegorocznego Dnia Kobiet – Ireny Nalewajko, a drugi z nich burmistrz podarował swojej żonie.

 

Kolejno głos zabrał marszałek Adam Struzik. – Na Mazowszu większość stanowią kobiety, których jest ponad dwa miliony siedemset tysięcy. Czymże byłaby nasza mazowiecka wspólnota bez pań, bez was. Dzień Kobiet jest dobrą okazją, podczas której staramy się przypomnieć waszą rolę, w życiu rodzinnym, ale także w życiu naszych wspólnot. Proszę Pań, życzę Wam przede wszystkim zdrowia, podobnie jak prezes naszego stronnictwa jestem lekarzem i wiem co to znaczy zdrowie. Zdrowie to poczucie dobrostanu psychicznego, fizycznego i społecznego Życzę wam dobrej przyszłości. Dzisiaj mamy tutaj w Pionkach szczególny dzień, bo dzięki inicjatywie Pani Ireny, która jest wspaniałą kobietom możemy uczestniczyć wspólnie w koncercie.

 

- A więc życzę Wam zdrowia oraz dużo miłości. Życzę wam także szczęścia, bo szczęście jest człowiekowi potrzebne jak powietrze. Po to żeby miał poczucie satysfakcji, że żyje – życzył paniom marszałek Adam Struzik.

 

Gościem specjalnym Dnia Kobiet w Pionkach był poseł, oraz kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. – Dziękuję, że mogę być dzisiaj z Wami. To jest dla mnie wyróżnienie i zaszczyt. To prawda, że ta sala tak jak zauważył Pan burmistrz wygląda przepięknie. Jest bardzo dużo pań. Chciałbym w kilku zdaniach co dla mnie jest bardzo ważne w sprawach kobiet, równouprawnieniu, podmiotowości kobiet w życiu społecznym i politycznym. Po pierwsze Dzień Kobiet nie może być od święta. To nie może być tak, że mężczyźni przypominają sobie o sprawach kobiet tylko 8 marca każdego roku. Żeby zadbać troskliwie o role pań, o miejsce kobiety w życiu społecznym i politycznym, o godne miejsce zawsze w życiu rodzinnym, bo od tego trzeba rozpocząć to musimy myśleć o prawach, uprawnieniach, powinnościach i o wsparciu dla kobiet każdego dnia i po to też jestem w polityce, aby te sprawy podnosić. Chciałbym Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia. Pomyślności, szczęścia, radości, zadowolenia z tego co osiągnęłyście. Rzeczpospolita ma twarz kobiety, Rzeczpospolita jest kobietą. Bądźmy z tego dumni. Bądźcie zdrowe Panie, wszystkiego dobrego – mówił.

 

- W obszarze zdrowia, polityki społecznej, rynku pracy i gospodarki jest wielkie miejsce dla kobiet, bo macie niezwykłą zdolność. Potraficie wyśmienicie opanować logistykę i ułożyć wszystkie rzeczy, że Ci którzy budują wielkie wieżowce to się mogą tylko od Was uczyć – powiedział poseł.

 

Poseł Władysław Kosiniak-Kamysz zwrócił uwagę na profilaktykę zdrowotną, a szczególnie na regularne badanie profilaktyczne, oraz korzystanie z darmowych badań mammograficznych. – Dbanie o te sprawy będzie najlepszym prezentem jaki sprawicie swoim bliskim, a także Polsce, bo jesteście niezwykle potrzebne – zwracał się do pań.

 

Następnie na scenie sali widowiskowej Centrum Aktywności Lokalnej wystąpili członkowie Stowarzyszenia Seniorów Kontrast.

 

Kolejno na scenie pojawili się solistka współpracująca z Operą Bałtycką w Gdańsku Joanna Nawrot - sopran wraz z Przemysławem Radziszewskim - tenor. Dali oni wspaniały koncert, który porwał nie tylko żeńską część publiczności. W ich repertuarze znalazły się między innymi przeboje Anny German, czy także Zbigniewa Wodeckiego. Korzystając z okazji Joanna Nawrot wyraziła głębokie podziękowanie dla Ireny Nalewajko za pomoc finansową przy wydaniu płyty. Jak mówiła artystka – bez Pani Ireny to by się nie udało. Irena Nalewajko wsparła także wydanie płyty partnera Joanny – Andrzeja, który jest wybitnym klarnecistą.

 

 

Na zakończenie wraz z zespołem Kontrast wspólnie zaśpiewali Time to say Goodbye – Andrea Bocelliego. Po wszystkim przybyli goście wstali ze swych miejsc, po czym zaśpiewali tradycyjne sto lat, specjalnie dla organizatorki Dnia Kobiet w Pionkach - Ireny Nalewajko.

 


 


Po koncercie burmistrz Robert Kowalczyk wraz z radnym Włodzimierzem Szałabajem wręczyli Joannie Nawrot bukiet kwiatów.

 

Niespodzianką przygotowaną specjalnie z myślą o paniach były apaszki, które osobiście wręczyli im pionkowscy radni. 

 Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Szkoda że tacy oficjele przyjeżdżają do Pionek tylko przed wyborami na ważne państwowe stanowiska jak potrzebują głosów mieszkańców !!!
09-03-2020, 06:47:57
+ 25
- 18
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. TK Bato
Szykuje się nowa inwestycja produkcyjna w Pionkach. Na terenie dawnego Pronitu, ...
Fot. Zielone Pionki
W dniu 18 września 2020 roku w siedzibie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej...
Fot. Piotr Czyż
Koncert odbędzie się 25 września, piątek, godz.20.00, w Mazowieckim Centrum Sztu...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod pat...
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod pat...
Fot. Zdjęcie archiwalne. (Dorota Dróżdż z uczeniem) Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach
Znamy laureatów trzeciej edycji organizowanego przez samorząd Mazowsza ko...
Nie udało się sprawić niespodzianki i złapać choćby jeden punkt na ciężkim teren...
Fot. Nowy trener Prochu Pionki - Ryszard Kłusek
Szkoleniowiec pracował między innymi w Wiśle Puławy, Pogoni Siedlce, Flocie Świn...
Na zdjęciu zwyciężczyni konkursu Natalia Cywka
W roku szkolnym 2019/20 w 4English odbył się konkurs znajomości czasownikó...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Od 1 września, PKS Radom utworzył nowe połączenia komunikacyjne, w tym między in...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Wspaniała wiadomość dla mieszkańców Pionek oraz ich dzieci. Nad Stawem G&...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Fot. Youtube - Clödie
Zapraszamy 20 września na festyn pod hasłem „Postaw na rodzinę”. Wyd...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach organizuje kolejną edycję konkursu &bdqu...
Fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
W dniach 16-17 września 2020 roku na terenie powiatu radomskiego zostanie przepr...
Fot. Grażyna Rojek/Urząd Gminy Pionki
W niedzielę dokończono 7. kolejkę Tymex Ligi Okręgowej. O godzinie 16 na stadion...
 Fot. A. Kielczyk (Mazovia)
Wielkim sukcesem zakończył się debiut nowego trenera Prochu Pionki, Ryszarda Kłu...
We wrześniu, temperatury na zewnątrz przekraczają jeszcze 20 stopni. Teraz jedna...
W sobotę o godz. 11 piłkarze czwartoligowego Prochu Pionki zagrają z Mazovią Miń...
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe z kuchnią, umeblowane i wyposażone przy ulicy Sienkiewicza . Stan bdobry po kapitalnym remoncie. Bardzo dobry punkt lokalizacji, blisko targu,supermarket, przystanek autobusowy/busowy,kościół, szkoła, domofon, tv kablowa. Ce...
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe z kuchnią, umeblowane i wyposażone przy ulicy Sienkiewicza . Stan bdobry po kapitalnym remoncie. Bardzo dobry punkt lokalizacji, blisko targu,supermarket, przystanek autobusowy/busowy,kościół, szkoła, domofon, tv kablowa. Ce...
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
Działka budowlana położona w Pionkach przy ulicy Szkolnej. W planie zagospodarowania pod dom jednorodzinny. Powierzchnia działki 348 m2. Prąd, woda, kanalizacja, gaz w ulicy. Działka niezabudowana, obecnie ogródek z krzewami i drzewkami owocowymi.
SPRZEDAM DRUT ZBROJENIOWY TANIO
SPRZEDAM DRUT ZBROJENIOWY TANIO
Sprzedam drut zbrojeniowy zebrowany 13 mm dlugosci 10 i 12m tanio Kontakt telefoniczny tel.604 128 485
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Mam wieloletnie doświadczenie, solidnie przygotowuję do klasówki, egzaminu. Pomogę nadrobić zaległości, zrozumieć trudny materiał. Zapraszam ósmoklasistów i uczniów szkół średnich. Odpłatnośc 30-45 zł/godzina.   ry...
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
POSZUKUJĘ  OPIEKUNEK/OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH
POSZUKUJĘ OPIEKUNEK/OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH
Praca w turnusach 2-3 miesięcznych w Niemczech.Zarobki w zależności od stanu pacjenta do 1600 Euro/msc. netto. Wymagania: - Minimum komunikatywna znajomość języka niemieckiego - Doświadczenie w opiece   Nasza oferta Zapewnione : zakwaterowanie, ...
WYNAJMĘ GARAŻ
WYNAJMĘ GARAŻ
Wynajmę garaż murowany bez kanału powierzchnia ok 30m2
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
75 m2 w Pionkach (odrębna własność) Księga Wieczysta bez obciążeń. Mieszkanie usytuowane jest na 3-im piętrze w budynku 4-o piętrowym, w środkowej jego części. Posiada 4 pokoje:ok.20, 13, 10 i 9 m 2, hall ok. 10m2, toaleta i łazienka oddzielne , balkon 5,5...
SPRZEDAM DOM W PIONKACH, 1/2 BLIŹNIAKA
SPRZEDAM DOM W PIONKACH, 1/2 BLIŹNIAKA
Sprzedam dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej, podpiwniczony o powierzchni użytkowej 102,5 m2 + 65m2 podpiwniczenia z garażem (garaż posiada kanał). Nieruchomość położona jest w Pionkach, w spokojnej okolicy na ulicy Willowej. Na parterze znajduje si...
MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA,
MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA,
zlokalizowane na parterze, ulica Orzeszkowej, 47 m2, stan idealny po gruntownym remoncie, wyposażona kuchnia i łazienka, w pokoju łóżko, ława, fotele.
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook