0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Dobry mecz na pożegnanie czwartej ligi w Pionkach. Proch urwał punkty faworyzowanej Pilicy
Dodał: JaW, 18-06-2017 10:34, odsłon: 11149

Kilku minut zabrakło piłkarzom Prochu Pionki, żeby w ostatnim swoim czwartoligowym występie zrobić niespodziankę i pokonać faworyzowaną Pilicę Białobrzegi. Mimo wszystko kibice, którzy w sobotę przyszli na stadion przy Sportowej 1 na pewno zawiedzeni nie byli. W meczu 38. kolejki Proch – Pilica 3:3.

ODMIENIENI W PRZERWIE

Po pierwszych 45 minutach chyba nikt nie wierzył, że "biało-zieloni" w sobotę ugrają jakieś punkty. Rywale z Białobrzegów byli zdecydowanie lepsi, a swoją przewagę udokumentowali w ostatnich minutach pierwszej połowy. Najpierw piłkę głową strącił Skałbania. Trzy minuty później ładnie sprzed pola karnego przymierzył najlepszy strzelec Pilicy, Zbigniew Obłuski. W przerwie trener Mariusz Sztobryn dokonał dwóch zmian, ale przede wszystkim zmotywował swoich piłkarzy do większego wysiłku i zaangażowania.

W sobotę swój ligowy mecz numer 100 rozegrał wychowanek Prochu, Erwin Kisiel. Pamiętali o tym działacze, którzy podziękowali w symboliczny sposób.

BRAMKARZ BOHATEREM

Efekty przyszły bardzo szybko, bo po dobrym podaniu od Michała Czerskiego sam przed bramkarzem znalazł się Kamil Denkiewicz i zdobył kontaktową bramkę. W 64. minucie Denkiewicz z dużą pomocą bramkarza gości Adriana Buklisa strzałem z rzutu wolnego wyrównał na 2:2. Nie minął kwadrans i Proch sensacyjnie prowadził już 3:2, kiedy czarnoskóry Andile Nqabeni zwiódł bramkarza i obrońców i uderzył w długi róg. Goście zaciekle walczyli o wyrównującą bramkę, bo celowali w trzecie miejsce w rundzie rewanżowej, za co mieli dostać dodatkową premię. Kapitalnie bronił jednak Michał Majos. Po strzałach z bliskiej odległości Paterka, Kornackiego i Jaworskiego, bramkarz Prochu między słupkami dokonywał niemal cudów. Szczęście skończyło się w 89. minucie, kiedy sprzed pola karnego uderzył Kamil Hernik i futbolówka po rykoszecie znalazła drogę do siatki.

- W szatni zarzuciliśmy sobie brak zaangażowania, bo widać było, że Pilica walczyła i przyjechała do Pionek po zwycięstwo. Cieszę się, że drużyna dobrze zareagowała – mówił tuż po meczu trener Mariusz Sztobryn. - Pilica to był najlepszy zespół, jaki przyjechał w rundzie rewanżowej do Pionek. Przy odrobinie szczęścia udało nam się remis wywalczyć. Wydaje mi się, że to jest sukces dla mojego zespołu – przyznał trener Prochu.

Dwie bramki dla Prochu strzelił Kamil Denkiewicz (z prawej). Dla Pilicy jedno trafienie zaliczył najlepszy strzelec Zbigniew Obłuski (z lewej).

Remisem 3:3 z Pilicą Białobrzegi piłkarze Prochu Pionki zakończyli sezon w IV lidze. W 38 meczach udało się zdobyć 21 punktów. Od sierpnia "biało-zieloni" będą grać na boiskach Radomskiej Ligi Okręgowej, ale mamy nadzieję, że to zesłanie potrwa nie dłużej niż rok.

Proch Pionki – Pilica Białobrzegi 3:3 (0:2), Kamil Denkiewicz 48, 64, Andile Nqabeni 78 – Piotr Skałbania 39, Zbigniew Obłuski 42, Kamil Hernik 89.

Proch: Majos – Kapusta, Kowalkowski, Denkiewicz (82 Cierzuch), Śwital (46 P.Gromski), Kisiel (46 Kozicki), Bawor, Sałek, Borzęcki, Nqabeni, Czerski.