Dzisiaj jest sobota, 28 marca 2020 r., 88 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
"Wyspy szczęśliwe" w CAL. Projekcja filmu i spotkanie z autorem filmu już w piątek
Dodał: MaG, 19-02-2020 08:14, odsłon: 823
fot.CAL
fot.CAL

Zapraszamy do Centrum Aktywności Lokalnej 21 lutego godz. 17.00 na projekcję filmu "Wyspy szczęśliwe" oraz spotkanie z jego autorem – Sławomirem Wąsikiem.

Po raz kolejny będzie okazja porozmawiać z osobą wszechstronną, której niezwykle bliskie są zagadnienia związane z ochroną przyrody. Sławek Wąsik to: przyrodnik, fotografik, autor tekstów, realizator filmów dokumentalnych, niezależny producent filmowy, instruktor fotografii i filmu. Jego specjalnością jest fotografowanie i filmowanie przyrody i krajobrazu, szczególnie dzikich zwierząt w warunkach naturalnych. Ponadto zajmuję się tropieniem, poznawaniem i opisywaniem życia zwierząt. Współpracuję z wieloma stowarzyszeniami, redakcjami pism, wydawnictwami oraz instytutami naukowymi, między innymi z Instytutem Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Dorobek filmowy autora jest imponujący –  realizuje filmy dokumentalne samodzielnie na zlecenie instytucji państwowych, towarzystw ekologicznych oraz produkcje własne.

 

Jest odznaczony Złotą Odznaką Honorową Ligii Ochrony Przyrody za zasługi w działalności na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego (rok 2003) oraz jest Laureatem Mazowieckiej Niezapominajki 2007 r.

 

 

Film "Wyspy szczęśliwe" został zrealizowany w ramach projektu Mazowieckie rezerwaty przyrody. W województwie mazowieckim jest ich 190 a w granicach miasta Warszawy znajduje się dwanaście rezerwatów przyrody. Niejednokrotnie wystarczy nieznacznie zboczyć z asfaltu, żeby znaleźć się wśród trzystuletnich drzew, wystarczy się zatrzymać i podnieść wzrok, by dostrzec rzadkie gatunki ptaków czy owadów. Film jest opowieścią o przyrodzie w granicach miasta Warszawy, pokazuje jak bogate jest życie przyrody tuż obok blokowisk, przybliża bogactwo fauny i flory, niekiedy gatunki unikalne, choćby legi czarnego bociana, ptaka o nieprzeciętnej urodzie i biologii.

 

    
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook