Dzisiaj jest wtorek, 19 czerwca 2018 r., 170 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] „Wrogość do inwestycji w szpital w Pionkach, to nie jest nowość!”. Konferencja prasowa PiS w Pionkach
Dodał: MaG, 05-07-2017 21:03, odsłon: 18671
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass

Słowa zdecydowanej krytyki wobec władz powiatu radomskiego oraz radnych powiatowych PSL wypowiedzieli na czwartkowej konferencji prasowej lokalni działacze PiS, szef struktur w mieście Tomasz Mirka Zbigniew Dziubasik oraz Jan Siek. Tematem konferencji był problem modernizacji Pionkowskiego szpitala a raczej jego brak.Materiał wideo z konferencji w Pionki24TV.

Konferencja w całości poświęcona była modernizacji pionkowskiego szpitala. Była to w pewnym sensie odpowiedź na zwołaną przez władze powiatu konferencji w tej sprawie, która odbyła się 4 lipca.

29 czerwca władze wojewódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowały listę sieci szpitali, które mają zagwarantowane finansowanie z funduszu na kolejne cztery lata. Na liście znalazł się również Pionkowski szpital. Warunkiem utrzymania  kontraktu oraz dalsze istnienie placówki jest budowa nowego bloku operacyjnego. Na to zadanie jednak powiat pieniędzy nie posiada.

- Mówienie o tym, że powiat nie ma pieniędzy, czy ma mało pieniędzy jest nieprawdą. Wszyscy dobrze wiemy, ze pieniądze, które pokazały się na koniec roku, czyli nadwyżka budżetowa w wysokości 11 milionów wolne środki przekraczająca 5 milionów złotych dawały ponad 16,5 miliona złotych. Oczywiście, te pieniądze są zaangażowane w budżecie na 2017 rok niemniej jednak projektując budżet należało pomyśleć o modernizacji szpitala – mówił podczas konferencji Zbigniew Dziubasik radny powiatowy – Zbywano nas, obiecywano nam gruszki na wierzbie, że pieniądze przyjdą z RITu, że ten RIT będzie cudownym środkiem na budowę szpitala – dodał radny.

Radny Dziubasik podczas konferencji poinformował, że nadwyżka budżetowa w wysokości 16,5 miliona złotych prawdopodobnie w większości zostanie spożytkowana na budowę dróg  z wyjątkiem 2 milionów, które zostanie podzielone i  przeznaczone na modernizację szpitala w Pionkach oraz Iłzy.

- Ten minimalistyczny ruch jaki zarząd powiatu zaplanował to jest za mało. To w prostej drodze będzie po pierwsze prowadziło do utraty kontraktu na chirurgię i ginekologię a w drugiej kolejności wątpliwą lokalizację szpitala w sieci szpitali – kontynuował Dziubasik.

Tomasz Mirka stwierdził, że brakuje woli po stronie zarządu powiatu żeby kwestią modernizacji szpitala zająć się  na poważnie. Jako przykład podał budowę ZOLu.

- Chciałem przypomnieć całą historię budowy ZOLu. Wtedy również były poważne problemy, również kłody pod nogi tej inwestycji był rzucane przez polityków rządzących obecnie powiatem, wtedy współrządzące, byli to politycy PSLu ze starostą na czele – pojawiły się zresztą te same argumenty, że nie ma pieniędzy, że inwestycja jest zbyt droga. Politycy PSLu byli głusi na kontrargumenty podnoszone przez przedstawicieli naszej strony – mówił szef pionkowskich struktur PiS.

W trakcie konferencji zapytaliśmy radnych, jakie ich zdaniem mogą być prawdziwe powody niechęci ze strony zarządu powiatu planowanej od lat realizacji modernizacji szpitala w Pionkach. Zapytaliśmy również radnego Jana Sieka oraz Zbigniewa Dziubasika w jaki sposób obaj panowie przeprowadziliby budowę i rozbudowę naszego szpitala będąc na miejscu zarządu powiatu. Odpowiedź znajdziecie w materiale wideo.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Szanowni Państwo
Niedalej jak dwie niedziele temu (a może to i dawniej było, nie pamiętam), przeczytałem w internecie, że w związku z ustawą dekomunizacyjną z dn. 02.09.2016, u naszych sąsiadów w Kozienicach, zostaną zmienione nazwy kilku ulic. Jedną z nich, a w zasadzie jest to plac, o nazwie 15go stycznia. IPN podniósł argument iż tego dnia wkroczyła do Kozienic bandycka, zbrodnicza Armia Czerwona (a niby jaka do jasnej anielki miała wkroczyć pytam się : angielska ? amerykańska?). W sumie fakt, mogli polecieć na Berlin bokiem, przez Stanisławice.

Ale nie o tym chciałem. Przypomniałem sobie wtedy, że przecież w naszych Pionkach, TAKŻE MAMY ulicę o tej nazwie !! I to całkiem długą. Dość przypomnieć, że stoi przy niej budynek, który od biedy można jeszcze nazwać szpitalem.

Chciałbym więc publicznie zadać pytanie : co w tej sprawie zrobi pionkowski magistrat ? Czy w naszej miejscowości będą w ogóle jakieś zmiany w związku z tą ustawą ? Może należałoby przyjrzeć się niektórym nazwom ? Taka np. Obrońców Ojczyzny. Wiadomo o jakich obrońców chodzi ?? I o czyją ojczyznę ?

A 15go stycznia zamienić np. na 10go kwietnia. Kwiecień, przyznają Państwo, ładny miesiąc, prawda ?


Myslę, że temat wart jest podjęcia przez redakcję naszego ulubionego portalu. Niech Pan Redaktor wraca już z tego urlopu i czym prędzej zajmie się sprawą. Czasu jest niewiele. Samorządowcy mają czas tylko do 02.09.2017 !


ps. a może u nas, lata temu, pomysłodawcom chodziło o Powstanie Styczniowe ? Licho tam wie ..

Dodane obrazki:
06-07-2017, 22:28:40
+ 30
- 37
odpowiedz
VIP
Bardzo się cieszę, że wróciłeś, bo bardzo Cię brakowało. Zapewne nie czytałeś wszystkich wpisów, jakie pojawiły się podczas Twojej nieobecności, więc Ci powiem, że aktualnie poziom forum jest żenująco niski (i to nie jest wina kanikuły), nie ma ani żadnych ciekawych artykułów, ani też żadnej interesującej dyskusji, przeważają głupie pyskówki poniżej jakiegokolwiek poziomu, ludzie przestali czytać ze zrozumieniem i piszą bez sensu i nie na temat itd. Liczę, że Twoja obecność wpłynie na poprawę tego stanu rzeczy.
Co do meritum:
1. W Kozienicach jest także ulica Świerczewskiego. Co Ty na to?
2. W Pionkach przy ul. 15 Stycznia jest szpital, ale jest także pomnik Józefa Piłsudskiego. Ciekawe, co?
3. Rzeczywiście dziwne, że w Pionkach nie ma ulicy 10 Kwietnia lub chociażby Lecha Kaczyńskiego. Wielkie niedopatrzenie! Jak można? Lata lecą (już 7) a radni nic!
Pozdrawiam
07-07-2017, 09:14:23
+ 25
- 51
odpowiedz
VIP
Ul. Świerczewskiego po zmianach będzie nazywać się Sławna.
Info z zaprzyjaźnionego portalu kozienice24.pl

Dodane obrazki:
07-07-2017, 16:39:02
+ 25
- 34
odpowiedz
Bibciu, Ty skarżypyto!
07-07-2017, 21:03:48
+ 36
- 31
odpowiedz
Super Komentator
Obnażona prawda o działaniach PSL i Zarządu Powiatu przez PiS w sprawie pionkowskiego szpitala. Panie Myśliwiec - nie zazdroszczę! Co pan zrobi? Pionkowski szpital czy lojalność partyjna?
09-07-2017, 09:36:22
+ 18
- 25
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook