Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwca 2020 r., 156 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[WIZUALIZACJA] Plac Konstytucji 3 Maja zyska nowy blask. Jak zmieni się plac?
Dodał: DL, 20-05-2020 10:39, odsłon: 4451
Fot. Urząd Miasta Pionki
Fot. Urząd Miasta Pionki

Rozpoczynają się prace budowlane związane z modernizacją Placu Konstytucji 3 Maja w Pionkach. Za kilka tygodni Plac Konstytucji zyska nowy blask. Pojawią się między innymi nowa roślinność, ławki z panelami fotowoltaicznymi do ładowania telefonów, a także stanowiska dla rowerów.

W ramach projektu  „Zielone Pionki” -  „Zagospodarowanie i odnowa terenów zieleni w krajobrazie miejskim" przebudowana zostanie fontanna oraz pojawi się znacznie więcej zieleni, która niewątpliwie uatrakcyjni wiosenne i letnie spacery, a także pozytywnie wpłynie na wizerunek miasta.

 

Fontannę przewidziano jako zamgławiającą. Dysze zamgławiające ukryte mają zostać pomiędzy ozdobnymi kamiennymi głazami (monolitami) i uruchamiane na przemian z losową kolejnością, tworząc przy tym efekt mgiełki wodnej. Zastosowane dysze mają być zintegrowane z oświetleniem, aby jeszcze bardziej atrakcyjnie prezentować się wieczorową porą.

 

Urządzenia fontanny będą sterowane automatycznie. Zamgławianie służyć ma stworzeniu sprzyjającego mikroklimatu na placu, w szczególności w upalne dni. - Rozwiązanie takie wynika z faktu, iż ze względu na liczne sieci techniczne przebiegające na terenie placu nie było możliwości zaprojektowania fontanny płaskiej, zintegrowanej z podłożem.  Rozwiązanie projektowe jest jednak bardzo funkcjonalne, gdyż minimalizuje wysokie koszty utrzymania standardowej fontanny, tworzy sprzyjający mikroklimat, a przy tym minimalizuje wydatki wody (dysze są bardzo oszczędne) – informuje Wydział Rozwoju i Inwestycji – Urząd Miasta Pionki

 


 

Na Placu pojawi się również zdrój wody pitnej dla ludzi i zwierząt. Nowością będą ławki z panelami słonecznymi fotowoltaicznymi, dzięki którym będzie można na przykład doładować telefon oraz oświetlić teren.

 

Projekt zakłada wykonanie nowych nasadzeń z drzew, krzewów i bylin oraz nowa małą architekturę, na którą składać się będą ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Powstanie sześć pergoli z ławką, w tym dwie dodatkowe z panelami fotowoltaicznymi, dwie donice z trejażem, siedemnaście ławek z oparciem, trzynaście bez oparcia, a także osiem koszy na śmieci i dwanaście stanowisk dla rowerów. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Wygląda ładnie . Nie widzę bud w kolorze buraczanym .
Zniknęła fontanna grobowiec , a pojawiła się ładna i nowoczesna . Jeśli jeszcze posadzą drzewa , dające cień i tlen ,
to będę chwalił ! I chwalił .
Dodane obrazki:
20-05-2020, 11:28:03
+ 71
- 48
odpowiedz
kiedy te wstrętne budy znikneły
20-05-2020, 12:12:54
+ 33
- 2
odpowiedz
No pięknie wszystko i z pomysłem,oczywiście nie wszystkim się dogodzi ,tylko niech szanowna redakcja przypomni lub dowie się co ze stojącymi budkami ,bo ani nie są wykożystane do handlu,dlaczego tam stoją i czemu nie można ich usunąć ? Przecież szpecą cały plac!!!! Pewnie jakieś umowy podpisane były za poprzednienia burmistrza .Czy nie może obecna władza ich się pozbyć ?Pozdrawiam mieszkańców i życzę tylko zdrowia
20-05-2020, 14:22:28
+ 22
- 2
odpowiedz
Otóż te "budki" stoją na terenie prywatnym i stanowią własność prywatną właściciela, Niemniej jednak to wstyd i żenada dla władz miasta, że od kilku lat nic z tym nie zrobili. Na Boga, jak to można tolerować przez tyle lat. Wstyd i żenada dla władz miasta.
20-05-2020, 23:02:34
+ 24
- 44
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook