Dzisiaj jest poniedziałek, 24 lutego 2020 r., 55 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO]Konferencja prasowa. Modernizacja dworców kolejowych i 10 milionów złotych na usunięcie „bomby ekologicznej” na Pronicie
Dodał: MaG, 11-02-2020 13:26, odsłon: 2401
fot.Anita Grotkowska/agencja Arpass
fot.Anita Grotkowska/agencja Arpass

- Zabiegamy o jasną i konkretną informacje kiedy rozpocznie się przebudowa obu dworców, dworca Pionki oraz dworca Pionki-Zachodnie – mówił podczas konferencji prasowej posła Konrada Frysztaka, wiceburmistrz Pionek Kamili Kaczorowskiej oraz radnego Włodzimierza Szałabja.

Poseł wraz z władzami naszego chcą wiedzieć kiedy nastąpi zapowiadana od wielu miesięcy przebudowa dworców kolejowych w Pionkach. Jeszcze pod koniec ubiegłego postanowili zaapelować do spółek kolejowych i ministerstwa infrastruktury o jak najszybsze rozwiązanie problemu.

 

- To ważne dla mieszkańców Pionek i okręgu wokół Pionek z racji tego, że wprost komunikacja chociażby ze szkołami, z miejscami pracy w Radomiu jest bardzo ważna. Ta informacja o programie przebudowy dworców, która kilkanaście miesięcy temu została upubliczniona, mówiła o tym, że te dworce zostaną przebudowane ale dziś nic się nie stało. Dostałem odpowiedź na interpelację, że na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2020 roku zostanie ogłoszony przetarg, przetarg na rewitalizację obiektu Pionki-Zachodnie ale również obiektu Pionki, a te obie inwestycje mają zakończyć się  w 2021 roku. Ja będę bardzo mocno zabiegał, pilnował, sprawdzał i kontrolował czy te terminy zostaną dotrzymane – mówił poseł Konrad Frysztak.

 

 Przebudowa dworców powinna rozocząć się jeszcze w tym roku

 

Zakres prac w przypadku obu dworców przewiduje między innymi termomodernizację (wewnętrzną); przebudowa węzła cieplnego; wymianę pokrycia dachowego; odnowienie elewacji zewnętrznej; wymianę stolarki okiennej i drzwiowej; wymianę instalacji: elektrycznej, odgromowej, gazowej, wodno - kanalizacyjnej, przeciwpożarowej; zabudowę wentylacji i klimatyzacji; rewitalizację terenów przyległych do dworców; montaż elementów małej architektury (donice, ławki, stojaki rowerowe); budowę miejsc postojowych; wymianę nawierzchni parkingów na placach przed dworcami; dostosowanie budynku dworca do potrzeb osób o ograniczonej mobilności;wymiana oświetlenia zewnętrznego; zabudowę monitoringu, a także umożliwienie korzystania przez pasażerów z darmowego internetu bezprzewodowego.

 

W trakcie konferencji poseł poruszył również sprawę tzw. „bomby ekologicznej” znajdującej się na terenie byłych zakładów „Pronit”. W trakcie drugiego czytania budżetu poseł chce zgłosić poprawkę, która dotyczyć będzie zabezpieczenia kwoty 10 milionów złotych.

 
 
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Wielki to zaszczyt i niebywały honor zarazem dla naszych Pionek, że są pod opieką tak wybitnych samorządowców jak pan poseł Frysztak czy starosta Waldemar Trelka.
Dodane obrazki:
11-02-2020, 16:45:31
+ 15
- 14
odpowiedz
Tacy ludzie są dla naszego miasta olbrzymią nadzieją !
11-02-2020, 17:30:45
+ 16
- 25
odpowiedz
VIP
Przed wyborami , do 10 maja , jeszcze będzie dużo " gruszek na wierzbie ". Czekam na obiecanki w sprawie szpitala . Mnie , już to nawet..... nie złości .
Dodane obrazki:
12-02-2020, 12:11:41
+ 52
- 13
odpowiedz
VIP
Widzę, że nie jest Pan dobrze poinformowany.
Pierwsze łopaty na budowie naszego szpitala mają być wbite najpóźniej na początku lipca.


BRAWO PIS !

Dodane obrazki:
12-02-2020, 18:40:55
+ 14
- 4
odpowiedz
VIP
Jak już te łopaty " wbiją " , co obiecują od ponad dekady , to ciąg dalszy nastąpi ?
Dodane obrazki:
13-02-2020, 11:58:06
+ 32
- 8
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook