Dzisiaj jest niedziela, 21 kwietnia 2019 r., 111 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin

[WIDEO] Zgrzyt na koniec kadencji. Radni zmienili porządek obrad
Dodał: MaG, 16-10-2018 19:25, odsłon: 4365

To miała być ostatnia pożegnalna sesja Rady Miasta Pionki. Radni, burmistrz oraz przewodniczący po raz ostatni w tej kadencji mieli zabrać głos podsumowując siódmą kadencję. Tak się nie stało. Radni przegłosowali zmianę porządku obrad.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Dzisiejsza 67. sesja VII kadencji Rady Miasta Pionki miała być ostatnią i jednocześnie podsumowującą działania radnych i burmistrza w kadencji 2014-2018. Według proponowanego porządku obrad radni mieli mieć możliwość osobistego podsumowania prac i osiągnięć radnych ostatnich czterech lat. Tak się jednak nie stało. Tuż po rozpoczęciu obrad radny Krzysztof Sokołowski złożył wniosek formalny o zmianę w porządku obrad.

- Mi się wydaje, że mieszkańcy tego miasta, wiedzą jaka była kadencja i jak ona przebiegała, co zostało w mieście zrobione. Dlatego myślę, że w tym momencie to wywołałoby  zbyt duże emocje na mieście i duże komentarze. Myślę, że tutaj nie jest potrzebna dyskusja w tej chwili – uzasadniał wniosek o zdjęciu z porządku obrad punktów  dotyczących wystąpienia burmistrza Pionek, wystąpienia przewodniczącego oraz radnych.

Głos przeciw wnioskowi zgłosił radny Wojciech Maślanek oraz Tomasz Łyżwa. Obaj radni uważali, że na koniec kadencji każdy radny powinien mieć możliwość swobodnej wywiedzi, podsumowując mijającą kadencję. Wniosek formalny zgłoszony przez radnego Sokołowskiego zyskał jednak akceptację i stosunkiem głosów 8 za wnioskiem i 4 przeciw zmienił porządek obrad.

 Konferencja prasowa
Tuż po zakończonej sesji przewodniczący rady Zbigniew Belowski zapowiedział, krótką konferencję prasową, która miała odbyć się w gabinecie przewodniczącego rady. Burmistrz  przestrzegł jednak przewodniczącego, że na terenie urzędu nie może być prowadzona agitacja wyborcza. W pierwszej wersji konferencja miała dotyczyć zaistniałej sytuacji w trakcie obrad lecz po tej informacji została zmienona formuła i przeniesiona przed budynek urzędu.

- Szanowni Państwo przede wszystkim mieszkańcy Miasta Pionki. Chciałem się do was wrócić w wyniku skandalicznego moim zdaniem wydarzeniem jakie miało miejsce na ostatniej sesji rady. Grupa radnych z tzw. koalicji burmistrzowskiej storpedowała całkowicie program dzisiejszej sesji uniemożliwiając pozostałym radnym wypowiedzenie się i uniemożliwiając przewodniczącemu podsumowania mijającej kadencji – mówił na konferencji Zbigniew Belowski

Przewodniczący Belowski  stwierdził, że było to działanie celowe, które miało za zadanie wprowadzenie zamętu w trakcie sesji i uniemożliwienie  przekazanie krytycznych uwag wobec radnych oraz burmistrza. Zbigniew Belowski odniósł się m.in. do inwestycji budowy pawilonu sportowego oraz cmentarza komunalnego. W trakcie wypowiedzi dodał również, iż ma nadzieję, że nowym burmistrzem Pionek będzie Robert Kowalczyk

- Mam nadzieję, że to nie będzie już ten burmistrz. Jestem o tym przekonany.  Z całą stanowczością będę otwarcie zachęcał na głosowanie na  kogokolwiek, byle nie na Pana Romualda Zawodnika. Ja osobiście mam swojego kandydata na którego zachęcam do głosowania, jest nim oczywiście Robert Kowalczyk, który moim zdaniem ze wszystkich kandydatów jest najlepszym z kandydatem jaki może w tym mieście może wyprowadzić całość naszych zagadnień na prostą drogę – dodał przewodniczący Belowski

 


Swoje oświadczenie wydał również radny Tomasz Łyżwa, który w większości zgodził się w wypowiedzią przewodniczącego Belowskiego. Zdaniem radnego przegłosowany wniosek radnego Krzysztofa Sokołowskiego był próbą zamknięcia ust radnym, którzy chcieli podsumować swoją czteroletnią kadencję.

- Nie rozumiem wniosku radnego Sokołowskiego, który zamyka usta radnym, którzy chcieli podsumować swoją czteroletnią kadencję. Być może już w tym składzie się nie spotkamy raczej na pewno. - mówił radny Tomasz Łyżwa.

Radny poddał również w wątpliwość wygranie zbliżających się wyborów  przez obecnego burmistrza Romualda Zawodnika.

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Czy jeszcze burmistrz płaci z własnej kieszeni za reklamę wyborczą na miejskim autobusie? Jakim prawem ona tam się znalazła?
16-10-2018, 20:42:24
+ 48
- 19
odpowiedz
Brawo p.Sokołowski. To utwierdza mnie w przekonaniu, że razem z Zawodnikiem nie rozumiecie idei samorządu. Pomijając to, że nie macie się czym pochwalić.
16-10-2018, 22:45:35
+ 49
- 82
odpowiedz
No i co ? Miało być tak grzecznie i miło. Przewodnuczący planiwał wiele atrakcji ale chciał tylko przed kamerami he.he.he.he. Radni nie dali się wpuścić w maliny. Brawo! Gadałby znowu z 15 albo 20 minut. Wywlekał rzeczy o których sam nie ma pojęcia. Sesja RM to nie cyrk szanowny Panie, który tak uważam urządzał Pan sobie przez całą kadencję. Pan gadał a karawana szła dalej. Budowano, remontowano, pozyskiwano pieniądze na potrzeby nas wszystkich dla mieszkańców i dla naszego miasta. Organizowano imprezy, uroczystości, przyjeżdżali do nas artyści różni goście a miasto piękniało z dnia na dzień. Panie radny, atrakcje dla mieszkańców są bardzo potrzebne, bo w bloku mieszka 56 rodzin po kilka osób w mieszkaniù, a na osiedlu stoi kilka takich bloków, gdzie dzieci, młodzież i dorośli oczekują od burmistrza i radnych również podejmowania rozsądnych decyzji zapewniających im rozrywkę czy umożliwiających dbanie o nasze bezpieczeństwo oraz zdrowie. Sauna to nie zabaweczka tylko terapia, relaks i wypoczynek po pracy. Potrzebujemy wytchnienia i tak jak siłownia sauna będzie cieszyć się zainteresowaniem. Siłownia również panu chyba nie była potrzebna, ale jak się okazało młodzi ludzie czy chorzy jej potrzebują. Wielu chodzi na mecze inni siedzą w kawiarni, restauracji w których coraz częściej trudno o wolne miejsce. Kolejna grupa siedzi całymi dniami przed telewizorem inni przed Internetem. Ludzie pracy zmęczeni na kilka dni wyjeżdżają do SPA. Teraz małe SPA mamy w Pionkach. Chodniki i drógi też budowano. Dla każdego u Pana w okręgu również. Radnymi było tak wiele osób tylko burmistrz był kiedyś nieudolny i prawie nic sie nie inwestowało. Obecnie niewyobrażalne kwoty pieniędzy pozyskano dla miastai tylko obecny burmistrz będzie umiał je właściwie spożytkować. To pracowity i uczciwy człowiek. Nie kombinuje tylko inwestuje. Taki przykład: 6 lat winda nie działała, a teraz od 4 lat działa i to nie dla siebie to zrobił tylko dla starszych, niepełnosoeawnych. Najlepszym burmistrzem będzie Romuald Zawidnik.Dokończy podjęte zadania, to on pozyskał pieniądze i tylko on powinien je wykorzystać na zaplanowane cele. I na samochody dla srrażaków i do przewozu niepełnisprawnych bo stare auto zagrażało bezpieczeństwu pasażerom. Po co wprowadzać kogoś nowego jeśli obecny burmistrz pokazał, że potrafi zarządzać finansami spłacać dług i inwestować. Uważam, że to jedyny kandydat na burmistrza. A... ciekawe czy przewodniczący wręczył przygotowane upominki swoim kolegom z rady czy zabrał zabaweczka i poszedł do domu.?Jeśli tak było to skompromitował się ns całej linii. Ogolić i do przedszkola. . Czyli intencje nie były szczere? Uważam, że okazałby wówczas brak szacunku dla drugiego człowieka. Powinien uszanować decyzję innych i z klasą zejść że sceny. Tylko trzeba mieć klasę? No chyba że się mylę.
17-10-2018, 03:54:15
+ 24
- 71
odpowiedz
ivka - długo wychwalałaś i oddawałaś jako podwładna pokłony "królowi" ale widzisz wasz "król" jest nagi, sfrustrowany a jego nerwowe reakcje świadczą o PRZEGRANEJ maksymalnie 4 listopada! Zamiast wypracowania zapytaj o kondycję finansową spółek a szczególnie tej co budowała fanaberiię - sanuarium!! Napisz, koniecznie o tym!!

Odnieś się publicznie do tego o co radny Maślanek pytał na sesji: czyli do bieżącego deficytu w kwocie blisko 9 mln / przy planowanym 1,5 mln; odnieś się również do długu Miasta który zgodnie z WPF na koniec 2018 r. wyniesie ponad 21,5 mln (podejrzewam znacznie więcej) a w wieściach z ratusza tylko 17,5 mln a na koniec spróbuj dowiedzieć się od jeszcze burmistrza skąd powstała różnica między dochodami bieżącymi a wydatkami bieżącymi w kwocie już (minus) - 785 281,11 zł.??? Odsyłam do WPF, sprawdziłem Maślanek miał rację!!!
17-10-2018, 06:31:51
+ 37
- 85
odpowiedz
Od pierwszych dni kadencji Ty natomiast krytykujesz, nie mając wiedzy jakie będą konsekwencje podjętych decyzji. Nie mogłeś zboleć, że rozpoczęte zadania doprowadzało się do końca. Tskie miałam wrażenie, że z goryczy porażki byłeś bardzo niekulturalny zawsze byłeś na "nie". Pan wyskoczył z tym samym pytaniem po raz kolejny, przypominam sobie że juz kiedys była dyskusja na ten temat. Nie wiem czy ten pan teraz już zrozumiał, może tak , bo więcej pytań nie było. Nawet doradca specjalista, nie dał rady tym razem. Chyba bał się kompromitacji? Ja natomiast zdrcydowanie popieram Burmistrza, bo mam oczy i widzę realizowane inwestycje. I tu nie chodzi o pomalowanie brydnych ścian w urzędzie, a o zadanie które wymagały potężnych nakładów finansowych na które my mieszkańcy czekaliśmy od lat. Basen, ile było problemów, zbędnych dyskusji, a on jest przyjazny i udostępniony dla dzieci. Nawet pracownikom miłej się tam pracuje, uczestnicy sekcji raczej nie mają czerwonych oczu i alergii. Szkoła na Słowackiego, jakież to było paskudztwo, a teraz ocieplony budynek jest tańszy w utrzymaniu i cieszą oczy barwy nowej elewacji. Staw, w jakim był stanie? Agonalnym! Zainwestowano w teren, atracji jest tam wiele dla wszystkich młodych, starszych i najmłodszych, nawet z Radomia z Warszawy i nie tylko- przyjeżdżali do nas na letni wypoczynek. Gdy słyszę wypowiedż niektórych ślepców, że Burmistrz nic nie "robi, to rozwala mnie taki tekst na łopatki. Liczy jeden z drugim i doliczyć się nie może ale zawsze tak było na zakończenie roku. Te same pytania i potem zonk...wszystko jest ok.Pani skarbnik też mówi wyraźnie i zrozumiałe.
17-10-2018, 07:42:16
+ 24
- 50
odpowiedz
Szanowna Pani
Z zaciekawieniem przeczytałem Pani "wypowiedź". Muszę jednak przyznać, że z trudem dotarłem do jej końca. Sugeruję popracować nad stylistyką, interpunkcją oraz tzw. literówkami. Poniżej kilka przykładów Pani radosnej twórczości:
- Przewodnuczący planiwał
- Chodniki i drógi też budowano
- niewyobrażalne kwoty pieniędzy pozyskano dla miastai
i na koniec mój ulubiony fragment
- I na samochody dla srrażaków...

Aż strach pomyśleć, czym ci biedni SRRAŻACY będą gasić pożary bez odpowiedniego samochodu...

Wydaje mi się, że o osobach zajmujących najwyższe stanowiska w Urzędzie Miasta (bez względu na sympatie czy antypatie) należałoby pisać z zachowaniem podstawowych zasad pisowni języka polskiego, okazując w ten sposób minimum szacunku dla opisywanych postaci. Świadczy to o klasie wypowiadającego się.
Cytując na koniec Pani przedostatnie zdanie: Tylko trzeba mieć klasę?17-10-2018, 08:32:27
+ 36
- 19
odpowiedz
Literówka nie ma znaczenia. Wiemy o co chodzi. Widocznie mam za grube, spracowane palce. Przepraszam. Na ulotce kandydata na burmistrza jest napisane "przedewszystkim" nie zauważyłaś?Powinno być nspisane oddzielnie "przede wszystkim". Polonistka specjalistka pisała?
17-10-2018, 10:13:48
+ 24
- 42
odpowiedz
Trochę pokory Szanowna Pani...

Nie interesuje mnie polityka. Błędy na ulotkach są dość częstym zjawiskiem, w różnych rejonach kraju i bez względu na orientację polityczną kandydatów.
Po raz kolejny zachęcam do przeczytania (ze zrozumieniem) mojego wpisu, szczególnie ostatniego akapitu.
Zarzuca Pani brak klasy innym??? Sugeruję zacząć od siebie...

Poza tym, jestem facetem, więc zwracanie się do mnie w stylu, cyt. "nie zauważyłaś?" jest raczej niestosowne!
17-10-2018, 14:08:53
+ 24
- 17
odpowiedz
Amator
Drogi panie Fisher ! Jak mawiał król Stanisław - " Szkoda czasu i atłasu " . To jest osoba bez odrobiny samokrytyki i totalnie nawiedzona . Kiedyś "d.pa " napisała przez "ó ". Niestety takie " elyty " teraz mamy . Broni fuch i nienależnych przywilejów . Da los i po 21.10.2018 pójdzie w odstawkę . Już czas.
Dodane obrazki:
17-10-2018, 17:09:49
+ 37
- 74
odpowiedz
PAN BELOWSKI JUŻ SIĘ ŁASI DO NOWEJ WŁADZY !!!TEN WIE SĄD WIATR WIEJE?????ALE PRZEZ KILKA LAT NIE PRZESZKADZAŁY mu FANABERIE BURMISTRZUNIA???
17-10-2018, 19:52:52
+ 25
- 64
odpowiedz
SKANDALICZNE JEST TO ŻE PUBLICZNIE REKLAMUJE PAN KANDYDATA NA BURMISTRZA WYSTĘPUJĄC JAKO PRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA!!!!!ALE CZEGO NIE ROBI SIĘ DLA KORYTA?????
17-10-2018, 19:56:27
+ 25
- 64
odpowiedz
BELOWSKI ODEJDŻ WSTYDU OSZCZĘDŻ!!!!!NIE PISZĘ ŻE GO NIE MASZ!!BO TO WSZYSCY WIEDZĄ
17-10-2018, 19:59:46
+ 28
- 65
odpowiedz
No to coś od prostego ludu.
Jeśli będzie rozbudowywany staw górny, kafejki,estrada,sprzęt pływajacy (zalew w Pionkach) to już zagłosuję na tę osobę.
Bywam w Łagowie k/Poznaenia i tam turystyka i podobne atrakcje związane z wodą są wręcz przykładem na możliwości takich małych miejscowości.
Parkingi (przybywa w Pionkach aut), chodniki (ul.A.Guzala it.p.),ścieżki rowerowe (w tym nad staw górny) to by było juz coś.Jest jeszcze jedna sprawa.Jeśli ktoś zadba o handlowców w Pionkach (padają sklepy w mieście) i niezdrową konkurencję bułgarskich Cyganów na pionkowskich bazarach, sprzedających w piątki towary poniżej cen hurtowych,
podróbki znanych firm, często nie majacych zezwoleń i faktur na towar oferowany na straganach. Czy to pan "x" czy też pan "y" nie ma dla mnie żadnego znaczenia.Jeśli ktoś jest w stanie to wykonać to zagłosuję na niego.
19-10-2018, 19:54:57
+ 1
- 61
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook