Dzisiaj jest poniedziałek, 21 września 2020 r., 265 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[WIDEO, ZDJĘCIA] Wodny plac zabaw pełen kolorów!
Dodał: DL, 15-09-2020 20:21, odsłon: 5393
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass

Wspaniała wiadomość dla mieszkańców Pionek oraz ich dzieci. Nad Stawem Górnym powstaje wodny plac zabaw. Mieliśmy okazję zobaczyć jego działanie w praktyce. To będzie prawdziwa gratka dla najmłodszych, którzy w upalne dni będą mogli się schłodzić w zimnej wodzie. Tak, więc kolejny sezon wakacyjny w Pionkach może być bardzo ciekawy.

To pierwszy wodny plac zabaw w naszym mieście jak i w regionie.  Jest to plac z bezpieczną powierzchnią, na której zostały zlokalizowane zabawki wodne, czyli różnego rodzaju psikawki, armatki, dysze z podświetleniem typu fontannowego. Całość ogrodzona jest murkiem. Na terenie wodnego placu zabaw znajdują się ławeczki, kosze na śmieci, oraz wejście z brodzikiem do stóp.

 

Urządzenia, które znalazły się na terenie wodnego placu zabaw to:

 • Wiaderka - Wielobarwna atrakcja wyposażona w głowicę z trzema dyszami wodnymi: wiaderkami PVC, które napełniają się stopniowo wodą, a następnie opróżniają się losowo.
 • Liść wodny – Atrakcja w kształcie liścia z którego woda delikatnie kapie na bawiących się.

 


 

 • Kwiat stokrotka - Atrakcja wyposażona w kwiat z którego wnętrza woda tryska strumieniem skierowanym w dół.
 • Tunel – który  tworzą wodne strumienie wydobywające się z układu ośmiu, jednopunktowych dysz.
 • Wulkan - dysza posiadająca 17 otworów, usytuowanych pod rożnymi kątami, które tworzą efekt wodny przypominający wulkan lub gejzer.
 • Pająk - wielopunktowa dysza wbudowana w podłoże posiadająca 10 otworów tryskających promieniście pod odpowiednim kątem, dzięki czemu parabole wodne przypominają pająka.

 

Tunel z kręgów - Kręgi w tęczowych kolorach tryskające wodą, każdy łuk wyposażony jest w 8 dysz.

 • Armatka roto - Wielobarwna, obrotowa atrakcja z ukształtowanym w pętlę korpusem zakończonym dyszą wodną działka. Ukształtowanie zabawki oraz zastosowany system obrotowy daje możliwość łatwego kierowania nią
 • Armatka - obrotowa atrakcja z korpusem zakończonym dyszą wodną działka. Ukształtowanie zabawki oraz zastosowany system obrotowy daje możliwość łatwego kierowania nią.
 • Muchomor - atrakcja wodna z wieloma dyszami tryskającymi wodą we wszystkich kierunkach.
 • Zestaw edukacyjny  do zabawy z wodą gdzie woda przedostaje się kaskadowo z poziomu najwyższego do najniższego. Zawiera pompę na podeście, dwie rynny, młyn wodny oraz wannę i stolik wodny, do których odprowadzana jest woda. 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Pięknie;-)
15-09-2020, 20:33:06
+ 22
- 9
odpowiedz
VIP
Te tęczowe kolory też się tak Panu podobają ?!
Dodane obrazki:
16-09-2020, 07:38:47
+ 16
- 19
odpowiedz
Amator
Takim"prawdziwym"Polakom jak ten konus na zdjęciu na pewno nie HeHeHe.
16-09-2020, 11:05:49
+ 33
- 4
odpowiedz
VIP
Każdy kryptogej widzi wszędzie lgbt i przeciwko temu podnosi larum. Ja tam nie widzę nic zdroznego w kolorach, czy też tęczy. Nic mnie nie obchodzi, kto z kim śpi. A jak Pan lubi zaglądać komuś do sypialni, to może niech Pan dołączy i spróbuje ???? Chyba, że lepiej z kotem, albo z kierowcą, jak Państwa guru o niskim wzroście, faflunowatym, z łupieżem starym zgredem.
16-09-2020, 16:34:57
+ 21
- 6
odpowiedz
VIP
Efekt świetlny nocą . To ja spytam, dla kogo ? Dzieci latem po 22.00 śpią . Będą pluskać się w kolorach nocą , a w dzień spać? Coś z logiką na bakier . Ktoś decyzyjny w UM kupuje zabawki z efektem nocnych barw . To jak z " gołoborzem " czytaj "fontanną z kamieni " .To są społeczne pieniądze i ma być tanio , funkcjonalnie i z rozumem.
Dodane obrazki:
16-09-2020, 17:40:57
+ 42
- 20
odpowiedz

Jako rodzic nie zgodzę się z Pańską teorią, że wszystkie dzieci w wakacje po 22 śpią. To po pierwsze. Po drugie „tryb nocny” w parku wodnym nad Stawem Górnym jak mniemam jest odpowiedzią na krótsze dni w miesiącu sierpniu. Proszę sobie zobaczyć, o której zachodzi słońce https://kalendarz.livecity.pl/wschod-slonca/sierpie%C5%84-2020/pionki . Po trzecie został oddany do użytku budynek A, w którym to miejscu ma być część restauracyjna z tarasem. Więc jeśli rodzic wybierze się nad pionkowski zbiornik wodny i postanowi spędzić na jego terenie trochę więcej czasu, to nie będzie musiał tłumaczyć swojemu dziecku, że nie może skorzystać już parku wodnego, bo w sierpniu dzień jest krótszy pijąc kawkę na tarasie. Idąc dalej uważam, że Pionki zasługują na bardziej kreatywne i uniwersalne rozwiązania, które przyciągną do naszego miasteczka również turystów, którzy nie muszą iść spać wraz z zachodem słońca. Dziś widać, że już popołudniami miasteczko wygląda na wyludnione. Może wystarczy tego zaściankowego myślenia. To moje osobiste zdanie na ten temat.


17-09-2020, 10:35:05
+ 7
- 30
odpowiedz
VIP
To jest wodny plac zabaw dla dzieci w wieku 2-10 lat . Nie przekonał mnie Pan , że nocna pora to dla nich czas zabaw nad stawem . Dzieci trzeba PILNOWAĆ , a nie nocą pić kawkę na tarasie , a dzieciaki w ferii tęczowych barw samopas pluskają . Kazali chwalić , to Pan to robi , ale przeczy to rozsądkowi . Pan naprawdę uważa , że podświetlone kamienie i zabawki, zatrzymają tu młodych ludzi ? Tylko praca i godna płaca według kwalifikacji , a nie sami swoi po znajomości .
Dodane obrazki:
17-09-2020, 12:31:16
+ 26
- 17
odpowiedz
VIP
Godziny przebywania dzieci na dworze , są regulowane przez ustawę o ochronie praw dzieci .Dzieci do lat 12 powinny chodzić wcześnie spać , ze względu na intensywny rozwój i spać 10 godzin. Dzieci do lat 12 mogą przebywać na dworze bez opieki do 20.00 .
Dodane obrazki:
17-09-2020, 12:57:29
+ 22
- 17
odpowiedz

Więc Pańskim zdaniem wszyscy rodzice powinni na co dzień chodzić z ustawą  w ręku i kłaść spać dzieci zgodnie z nią. Nie ma znaczenia, że wakacje to czas urlopu, odpoczynku, wolności od codziennych obowiązków.  


Swoje zdanie wyraziłem i uważam, że jeśli coś zostało zrobione z myślą o wszystkich rodzicach z dziećmi powinno zostać uszanowane z korzyścią dla wszystkich. Co do chwalenia – kiedy uważam, że należy chwalić, robię to - kiedy ganić również. Pan widać potrafi to tylko drugie. Ale w Pańskim wpisie widać, że nawet zróżnicowany kolor instalacji wodnych jest nieodpowiedni.


Tak więc podsumowując chwilową dyskusję z Panem należy: Staw Górny i jego wszystkie atrakcje zamykać z zachodem słońca, kłaść się spać z ustawą w ręku, wszystko pomalować i skomponować w ponure kolory, bo komuś się coś nie spodoba – kiedyś już tak było, szaro-bure, podwórko, trzepak i klepisko zamiast boiska do gry w piłkę.


17-09-2020, 13:38:26
+ 7
- 23
odpowiedz
VIP
Wracając do kolorów - tęcza na obrazach Maryjnych to też zło? ???? teraz po 19 już robi się ciemno, więc w czym problem? Takie instalacje mają być tylko dla "bombelków" to ja za takie atrakcje dziękuję. Dla bombelków płacę zabaw wszędzie! Dla "madek" Full kasy za bombelinki, żeby mogły kupić fajki i Alko dla różnych ojców, a Ty głupi podatniku płać podatki na nich, niech więcej z nas mają. Nam pracującym nic nie należy się.
17-09-2020, 14:08:59
+ 8
- 5
odpowiedz
VIP
Coś Pan przeinacza . Za kolorami jestem jak najbardziej . Tylko pytam , po co w nocy , gdy mało patrzących ????? Od św. Anki ...zimne wieczory ...kto będzie dzieci nocą puszczał do zimnej wody ? Fajna zabawka , niech dzieciaki raduje , ale te nocne iluminacje to przegięcie i pewnie przepłacone z naszych podatków jak diabli
Dodane obrazki:
17-09-2020, 14:38:29
+ 17
- 12
odpowiedz

Więc uporządkujmy. Park wodny otwarty będzie w ciągu dnia do wieczora – nie w nocy. W ciągu dnia dostępne są wszystkie jego atrakcje, natomiast w godzinach wieczornych, zwłaszcza już miesiącu sierpniu, gdy dzień staje się krótszy ale w dalszym ciągu są wakacje na godzinkę czy tam dwie (nie w nocy) będą mogły korzystać dzieci z tej atrakcji, która zyskuje dodatkowo urok w formie podświetlenia i działa w trybie wieczornym (nie wszystkie urządzenia działają). Powtórzę się, park wodny nie będzie czynny w nocy. Jeśli np. jeszcze we wrześniu pogoda pozwalać będzie lub zachęcać do odpoczynku np. weekendy do spędzenia czasu nad stawem (a dzień jest już zdecydowanie krótszy) będzie to możliwe. To chyba dobrze?
17-09-2020, 14:59:55
+ 4
- 15
odpowiedz
Amator
A "fontanna" na placu jak nie była fontanną tak nie jest. Można by na nią patrzeć cały dzień, również w nocy, i to nie tylko w wakacje, i nie tylko dzieci. Swoje kosztowała kiedyś, swoje kosztowła teraz, i jak nie było wody tak nadal nie ma. Albo mam pecha, albo ona wcale nie pracuje. To są dopiero zmarnowane pieniądze, i to 2 razy... Na dodatek tabliczki o zakazie wstępu górują nad całością, jak by to był najważniejszy punkt całej tej atrapy.
17-09-2020, 16:09:40
+ 16
- 2
odpowiedz
VIP
Jak madki i tatełowie nie potrafili upilnować swoich bombelinków, to dziwi się Pan, że trzeba było ustawić duże tablice z zakazem? Kto miał zapłacić za zniszczenie dysz? To raczej instalacja artystyczna, niż prawdziwa fontanna do mycia bombelków, jak ta w Radomiu ????
17-09-2020, 16:57:05
+ 10
- 4
odpowiedz
To coś na placu nazywa pan instalacją artystyczną? To wygląda jakby krety pod tym czymś gotowały wodę na herbatę i para wydobywa się na zewnątrz
18-09-2020, 01:00:15
+ 8
- 3
odpowiedz
Amator
Panie Marten, zaprojektowane w przestrzeni publicznej obiekty powinny być bezpieczne i idiotoodporne - czyli nie ważne kto i co zrobi z obiektem, nie powinno się jemu i obiektowi nic stać. W tym konkretnym przypadku dzieci były szybsze od np. młodzieży ze szkoły średniej, czy pijaczka szukającego bliskich doznań artystycznych. To była krwestia czasu jak "to coś" zostanie uszkodzone, bo tak zostało zaprojektowane a nie inaczej. Ciekawe, jak będzie z nowym placem wodnym nad stawem - ile on wytrzyma od uruchomienia do pierwszej "dewastacji". Swoją drogą, ciekawe, dlaczego trzeba udać się aż nad staw żeby zobaczyć tryskającą wodę. W mieście nie da rady się schłodzić.
18-09-2020, 09:24:52
+ 13
- 1
odpowiedz
VIP
Mi też to Stonehenge Pionkowskie nie za bardzo przypadło do gustu. A pamiętacie tą starą fontannę? To to chyba deczko estetycznej wygląda. Do tego nie ma tych okropnych bud na placu.
18-09-2020, 20:58:27
+ 5
- 2
odpowiedz
Amator
Problem jest w tym, że można to było zrobić inaczej, wydając pieniądze. Przez najbliższe ileś tam lat będziemy patrzeć na te tabliczki i zastanawiać się czemu tak jest a nie inaczej, jak w innych miastach, gdzie fontanna tryska wodą a nie jest zbiorem kamieni różnej wielkości. I będziemy słyszeć, że jak chcesz się ochłodzić, to idz nad staw, który jest prawie poza miastem i nie zawsze jest możliwośc tam się dostać, i zapewne będzie działał zdecysowanioe krócej w ciągu roku niż mogła by działać fontanna w centrum miasta.
19-09-2020, 11:00:16
+ 6
0
odpowiedz
VIP
Bez przesady, spacerkiem nowo wyłożonym chodnikiem i ścieżką rowerową raptem 2km. Sam nie wiem, co artysta miał na myśli to projektując. W każdym bądź razie centrum wygląda o niebo lepiej, niż rok temu. Zrobią jeszcze przyległą drogę z chodnikami i skończą staw to będzie prawie jak w Kozienicach (tyle że bez kasy z elektrowni).
19-09-2020, 20:22:42
+ 2
- 3
odpowiedz
Amator
Z tym może być problem. Powyciągali już z szuflad projekty i pieniądze, które im Zawodnik zostawił, teraz sami muszą ruszyć głową, aby stworzyć swoje i zdobyć pieniądze. Ale jestem pełen obaw o te ich nowe projekty, szczególnie jak patrzę na tę nową fontannę. No proszę, wszyscy narzekali na wizjonerstwo i irtujący upór Zawodnika, a tymczasem dużo rzeczy po nim w tym mieście zostanie, bardzo dużo.
20-09-2020, 20:34:59
+ 3
- 1
odpowiedz
VIP
Pożyjemy, zobaczymy. Ciekawe czy wróci pomysł ścieżki do stawu dolnego.
21-09-2020, 06:16:38
+ 1
0
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Za nami kolejny już Festyn „Postaw na Rodzinę” w Pionkach. Organizat...
Fot. TK Bato
Szykuje się nowa inwestycja produkcyjna w Pionkach. Na terenie dawnego Pronitu, ...
Fot. Zielone Pionki
W dniu 18 września 2020 roku w siedzibie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej...
Fot. Piotr Czyż
Koncert odbędzie się 25 września, piątek, godz.20.00, w Mazowieckim Centrum Sztu...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod pat...
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod pat...
Fot. Zdjęcie archiwalne. (Dorota Dróżdż z uczeniem) Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach
Znamy laureatów trzeciej edycji organizowanego przez samorząd Mazowsza ko...
Nie udało się sprawić niespodzianki i złapać choćby jeden punkt na ciężkim teren...
Fot. Nowy trener Prochu Pionki - Ryszard Kłusek
Szkoleniowiec pracował między innymi w Wiśle Puławy, Pogoni Siedlce, Flocie Świn...
Na zdjęciu zwyciężczyni konkursu Natalia Cywka
W roku szkolnym 2019/20 w 4English odbył się konkurs znajomości czasownikó...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Od 1 września, PKS Radom utworzył nowe połączenia komunikacyjne, w tym między in...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Wspaniała wiadomość dla mieszkańców Pionek oraz ich dzieci. Nad Stawem G&...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Fot. Youtube - Clödie
Zapraszamy 20 września na festyn pod hasłem „Postaw na rodzinę”. Wyd...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach organizuje kolejną edycję konkursu &bdqu...
Fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
W dniach 16-17 września 2020 roku na terenie powiatu radomskiego zostanie przepr...
Fot. Grażyna Rojek/Urząd Gminy Pionki
W niedzielę dokończono 7. kolejkę Tymex Ligi Okręgowej. O godzinie 16 na stadion...
 Fot. A. Kielczyk (Mazovia)
Wielkim sukcesem zakończył się debiut nowego trenera Prochu Pionki, Ryszarda Kłu...
We wrześniu, temperatury na zewnątrz przekraczają jeszcze 20 stopni. Teraz jedna...
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
SPRZEDAM DRUT ZBROJENIOWY TANIO
SPRZEDAM DRUT ZBROJENIOWY TANIO
Sprzedam drut zbrojeniowy zebrowany 13 mm dlugosci 10 i 12m tanio Kontakt telefoniczny tel.604 128 485
WYNAJMĘ GARAŻ
WYNAJMĘ GARAŻ
Wynajmę garaż murowany bez kanału powierzchnia ok 30m2
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe z kuchnią, umeblowane i wyposażone przy ulicy Sienkiewicza . Stan bdobry po kapitalnym remoncie. Bardzo dobry punkt lokalizacji, blisko targu,supermarket, przystanek autobusowy/busowy,kościół, szkoła, domofon, tv kablowa. Ce...
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
Działka budowlana położona w Pionkach przy ulicy Szkolnej. W planie zagospodarowania pod dom jednorodzinny. Powierzchnia działki 348 m2. Prąd, woda, kanalizacja, gaz w ulicy. Działka niezabudowana, obecnie ogródek z krzewami i drzewkami owocowymi.
MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA,
MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA,
zlokalizowane na parterze, ulica Orzeszkowej, 47 m2, stan idealny po gruntownym remoncie, wyposażona kuchnia i łazienka, w pokoju łóżko, ława, fotele.
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe z kuchnią, umeblowane i wyposażone przy ulicy Sienkiewicza . Stan bdobry po kapitalnym remoncie. Bardzo dobry punkt lokalizacji, blisko targu,supermarket, przystanek autobusowy/busowy,kościół, szkoła, domofon, tv kablowa. Ce...
SPRZEDAM DOM W PIONKACH, 1/2 BLIŹNIAKA
SPRZEDAM DOM W PIONKACH, 1/2 BLIŹNIAKA
Sprzedam dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej, podpiwniczony o powierzchni użytkowej 102,5 m2 + 65m2 podpiwniczenia z garażem (garaż posiada kanał). Nieruchomość położona jest w Pionkach, w spokojnej okolicy na ulicy Willowej. Na parterze znajduje si...
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Mam wieloletnie doświadczenie, solidnie przygotowuję do klasówki, egzaminu. Pomogę nadrobić zaległości, zrozumieć trudny materiał. Zapraszam ósmoklasistów i uczniów szkół średnich. Odpłatnośc 30-45 zł/godzina.   ry...
POSZUKUJĘ OPIEKUNEK/OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH
POSZUKUJĘ OPIEKUNEK/OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH
Praca w turnusach 2-3 miesięcznych w Niemczech.Zarobki w zależności od stanu pacjenta do 1600 Euro/msc. netto. Wymagania: - Minimum komunikatywna znajomość języka niemieckiego - Doświadczenie w opiece   Nasza oferta Zapewnione : zakwaterowanie, ...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
75 m2 w Pionkach (odrębna własność) Księga Wieczysta bez obciążeń. Mieszkanie usytuowane jest na 3-im piętrze w budynku 4-o piętrowym, w środkowej jego części. Posiada 4 pokoje:ok.20, 13, 10 i 9 m 2, hall ok. 10m2, toaleta i łazienka oddzielne , balkon 5,5...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook