Dzisiaj jest piątek, 18 czerwca 2021 r., 169 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Krzyżanowski BLOKI
[WIDEO, ZDJĘCIA] Wodny plac zabaw pełen kolorów!
Dodał: DL, 15-09-2020 20:21, odsłon: 7121
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass

Wspaniała wiadomość dla mieszkańców Pionek oraz ich dzieci. Nad Stawem Górnym powstaje wodny plac zabaw. Mieliśmy okazję zobaczyć jego działanie w praktyce. To będzie prawdziwa gratka dla najmłodszych, którzy w upalne dni będą mogli się schłodzić w zimnej wodzie. Tak, więc kolejny sezon wakacyjny w Pionkach może być bardzo ciekawy.

D.H. CASINO WYPRZEDAŻ

To pierwszy wodny plac zabaw w naszym mieście jak i w regionie.  Jest to plac z bezpieczną powierzchnią, na której zostały zlokalizowane zabawki wodne, czyli różnego rodzaju psikawki, armatki, dysze z podświetleniem typu fontannowego. Całość ogrodzona jest murkiem. Na terenie wodnego placu zabaw znajdują się ławeczki, kosze na śmieci, oraz wejście z brodzikiem do stóp.

 

Urządzenia, które znalazły się na terenie wodnego placu zabaw to:

  • Wiaderka - Wielobarwna atrakcja wyposażona w głowicę z trzema dyszami wodnymi: wiaderkami PVC, które napełniają się stopniowo wodą, a następnie opróżniają się losowo.
  • Liść wodny – Atrakcja w kształcie liścia z którego woda delikatnie kapie na bawiących się.

 


 

  • Kwiat stokrotka - Atrakcja wyposażona w kwiat z którego wnętrza woda tryska strumieniem skierowanym w dół.
  • Tunel – który  tworzą wodne strumienie wydobywające się z układu ośmiu, jednopunktowych dysz.
  • Wulkan - dysza posiadająca 17 otworów, usytuowanych pod rożnymi kątami, które tworzą efekt wodny przypominający wulkan lub gejzer.
  • Pająk - wielopunktowa dysza wbudowana w podłoże posiadająca 10 otworów tryskających promieniście pod odpowiednim kątem, dzięki czemu parabole wodne przypominają pająka.

 

Tunel z kręgów - Kręgi w tęczowych kolorach tryskające wodą, każdy łuk wyposażony jest w 8 dysz.

  • Armatka roto - Wielobarwna, obrotowa atrakcja z ukształtowanym w pętlę korpusem zakończonym dyszą wodną działka. Ukształtowanie zabawki oraz zastosowany system obrotowy daje możliwość łatwego kierowania nią
  • Armatka - obrotowa atrakcja z korpusem zakończonym dyszą wodną działka. Ukształtowanie zabawki oraz zastosowany system obrotowy daje możliwość łatwego kierowania nią.
  • Muchomor - atrakcja wodna z wieloma dyszami tryskającymi wodą we wszystkich kierunkach.
  • Zestaw edukacyjny  do zabawy z wodą gdzie woda przedostaje się kaskadowo z poziomu najwyższego do najniższego. Zawiera pompę na podeście, dwie rynny, młyn wodny oraz wannę i stolik wodny, do których odprowadzana jest woda. 

 

 


Mazda
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Pięknie;-)
15-09-2020, 20:33:06
+ 23
- 12
odpowiedz
VIP
Te tęczowe kolory też się tak Panu podobają ?!
Dodane obrazki:
16-09-2020, 07:38:47
+ 19
- 21
odpowiedz
Profesjonalista
Takim"prawdziwym"Polakom jak ten konus na zdjęciu na pewno nie HeHeHe.
16-09-2020, 11:05:49
+ 61
- 5
odpowiedz
VIP
Każdy kryptogej widzi wszędzie lgbt i przeciwko temu podnosi larum. Ja tam nie widzę nic zdroznego w kolorach, czy też tęczy. Nic mnie nie obchodzi, kto z kim śpi. A jak Pan lubi zaglądać komuś do sypialni, to może niech Pan dołączy i spróbuje ???? Chyba, że lepiej z kotem, albo z kierowcą, jak Państwa guru o niskim wzroście, faflunowatym, z łupieżem starym zgredem.
16-09-2020, 16:34:57
+ 22
- 10
odpowiedz
VIP
Efekt świetlny nocą . To ja spytam, dla kogo ? Dzieci latem po 22.00 śpią . Będą pluskać się w kolorach nocą , a w dzień spać? Coś z logiką na bakier . Ktoś decyzyjny w UM kupuje zabawki z efektem nocnych barw . To jak z " gołoborzem " czytaj "fontanną z kamieni " .To są społeczne pieniądze i ma być tanio , funkcjonalnie i z rozumem.
Dodane obrazki:
16-09-2020, 17:40:57
+ 104
- 60
odpowiedz

Jako rodzic nie zgodzę się z Pańską teorią, że wszystkie dzieci w wakacje po 22 śpią. To po pierwsze. Po drugie „tryb nocny” w parku wodnym nad Stawem Górnym jak mniemam jest odpowiedzią na krótsze dni w miesiącu sierpniu. Proszę sobie zobaczyć, o której zachodzi słońce https://kalendarz.livecity.pl/wschod-slonca/sierpie%C5%84-2020/pionki . Po trzecie został oddany do użytku budynek A, w którym to miejscu ma być część restauracyjna z tarasem. Więc jeśli rodzic wybierze się nad pionkowski zbiornik wodny i postanowi spędzić na jego terenie trochę więcej czasu, to nie będzie musiał tłumaczyć swojemu dziecku, że nie może skorzystać już parku wodnego, bo w sierpniu dzień jest krótszy pijąc kawkę na tarasie. Idąc dalej uważam, że Pionki zasługują na bardziej kreatywne i uniwersalne rozwiązania, które przyciągną do naszego miasteczka również turystów, którzy nie muszą iść spać wraz z zachodem słońca. Dziś widać, że już popołudniami miasteczko wygląda na wyludnione. Może wystarczy tego zaściankowego myślenia. To moje osobiste zdanie na ten temat.


17-09-2020, 10:35:05
+ 9
- 75
odpowiedz
VIP
To jest wodny plac zabaw dla dzieci w wieku 2-10 lat . Nie przekonał mnie Pan , że nocna pora to dla nich czas zabaw nad stawem . Dzieci trzeba PILNOWAĆ , a nie nocą pić kawkę na tarasie , a dzieciaki w ferii tęczowych barw samopas pluskają . Kazali chwalić , to Pan to robi , ale przeczy to rozsądkowi . Pan naprawdę uważa , że podświetlone kamienie i zabawki, zatrzymają tu młodych ludzi ? Tylko praca i godna płaca według kwalifikacji , a nie sami swoi po znajomości .
Dodane obrazki:
17-09-2020, 12:31:16
+ 87
- 58
odpowiedz
VIP
Godziny przebywania dzieci na dworze , są regulowane przez ustawę o ochronie praw dzieci .Dzieci do lat 12 powinny chodzić wcześnie spać , ze względu na intensywny rozwój i spać 10 godzin. Dzieci do lat 12 mogą przebywać na dworze bez opieki do 20.00 .
Dodane obrazki:
17-09-2020, 12:57:29
+ 83
- 57
odpowiedz

Więc Pańskim zdaniem wszyscy rodzice powinni na co dzień chodzić z ustawą  w ręku i kłaść spać dzieci zgodnie z nią. Nie ma znaczenia, że wakacje to czas urlopu, odpoczynku, wolności od codziennych obowiązków.  


Swoje zdanie wyraziłem i uważam, że jeśli coś zostało zrobione z myślą o wszystkich rodzicach z dziećmi powinno zostać uszanowane z korzyścią dla wszystkich. Co do chwalenia – kiedy uważam, że należy chwalić, robię to - kiedy ganić również. Pan widać potrafi to tylko drugie. Ale w Pańskim wpisie widać, że nawet zróżnicowany kolor instalacji wodnych jest nieodpowiedni.


Tak więc podsumowując chwilową dyskusję z Panem należy: Staw Górny i jego wszystkie atrakcje zamykać z zachodem słońca, kłaść się spać z ustawą w ręku, wszystko pomalować i skomponować w ponure kolory, bo komuś się coś nie spodoba – kiedyś już tak było, szaro-bure, podwórko, trzepak i klepisko zamiast boiska do gry w piłkę.


17-09-2020, 13:38:26
+ 9
- 66
odpowiedz
VIP
Wracając do kolorów - tęcza na obrazach Maryjnych to też zło? ???? teraz po 19 już robi się ciemno, więc w czym problem? Takie instalacje mają być tylko dla "bombelków" to ja za takie atrakcje dziękuję. Dla bombelków płacę zabaw wszędzie! Dla "madek" Full kasy za bombelinki, żeby mogły kupić fajki i Alko dla różnych ojców, a Ty głupi podatniku płać podatki na nich, niech więcej z nas mają. Nam pracującym nic nie należy się.
17-09-2020, 14:08:59
+ 10
- 10
odpowiedz
VIP
Coś Pan przeinacza . Za kolorami jestem jak najbardziej . Tylko pytam , po co w nocy , gdy mało patrzących ????? Od św. Anki ...zimne wieczory ...kto będzie dzieci nocą puszczał do zimnej wody ? Fajna zabawka , niech dzieciaki raduje , ale te nocne iluminacje to przegięcie i pewnie przepłacone z naszych podatków jak diabli
Dodane obrazki:
17-09-2020, 14:38:29
+ 78
- 52
odpowiedz

Więc uporządkujmy. Park wodny otwarty będzie w ciągu dnia do wieczora – nie w nocy. W ciągu dnia dostępne są wszystkie jego atrakcje, natomiast w godzinach wieczornych, zwłaszcza już miesiącu sierpniu, gdy dzień staje się krótszy ale w dalszym ciągu są wakacje na godzinkę czy tam dwie (nie w nocy) będą mogły korzystać dzieci z tej atrakcji, która zyskuje dodatkowo urok w formie podświetlenia i działa w trybie wieczornym (nie wszystkie urządzenia działają). Powtórzę się, park wodny nie będzie czynny w nocy. Jeśli np. jeszcze we wrześniu pogoda pozwalać będzie lub zachęcać do odpoczynku np. weekendy do spędzenia czasu nad stawem (a dzień jest już zdecydowanie krótszy) będzie to możliwe. To chyba dobrze?
17-09-2020, 14:59:55
+ 5
- 57
odpowiedz
Amator
A "fontanna" na placu jak nie była fontanną tak nie jest. Można by na nią patrzeć cały dzień, również w nocy, i to nie tylko w wakacje, i nie tylko dzieci. Swoje kosztowała kiedyś, swoje kosztowła teraz, i jak nie było wody tak nadal nie ma. Albo mam pecha, albo ona wcale nie pracuje. To są dopiero zmarnowane pieniądze, i to 2 razy... Na dodatek tabliczki o zakazie wstępu górują nad całością, jak by to był najważniejszy punkt całej tej atrapy.
17-09-2020, 16:09:40
+ 38
- 3
odpowiedz
VIP
Jak madki i tatełowie nie potrafili upilnować swoich bombelinków, to dziwi się Pan, że trzeba było ustawić duże tablice z zakazem? Kto miał zapłacić za zniszczenie dysz? To raczej instalacja artystyczna, niż prawdziwa fontanna do mycia bombelków, jak ta w Radomiu ????
17-09-2020, 16:57:05
+ 16
- 6
odpowiedz
To coś na placu nazywa pan instalacją artystyczną? To wygląda jakby krety pod tym czymś gotowały wodę na herbatę i para wydobywa się na zewnątrz
18-09-2020, 01:00:15
+ 23
- 3
odpowiedz
Amator
Panie Marten, zaprojektowane w przestrzeni publicznej obiekty powinny być bezpieczne i idiotoodporne - czyli nie ważne kto i co zrobi z obiektem, nie powinno się jemu i obiektowi nic stać. W tym konkretnym przypadku dzieci były szybsze od np. młodzieży ze szkoły średniej, czy pijaczka szukającego bliskich doznań artystycznych. To była krwestia czasu jak "to coś" zostanie uszkodzone, bo tak zostało zaprojektowane a nie inaczej. Ciekawe, jak będzie z nowym placem wodnym nad stawem - ile on wytrzyma od uruchomienia do pierwszej "dewastacji". Swoją drogą, ciekawe, dlaczego trzeba udać się aż nad staw żeby zobaczyć tryskającą wodę. W mieście nie da rady się schłodzić.
18-09-2020, 09:24:52
+ 26
- 2
odpowiedz
VIP
Mi też to Stonehenge Pionkowskie nie za bardzo przypadło do gustu. A pamiętacie tą starą fontannę? To to chyba deczko estetycznej wygląda. Do tego nie ma tych okropnych bud na placu.
18-09-2020, 20:58:27
+ 7
- 3
odpowiedz
Amator
Problem jest w tym, że można to było zrobić inaczej, wydając pieniądze. Przez najbliższe ileś tam lat będziemy patrzeć na te tabliczki i zastanawiać się czemu tak jest a nie inaczej, jak w innych miastach, gdzie fontanna tryska wodą a nie jest zbiorem kamieni różnej wielkości. I będziemy słyszeć, że jak chcesz się ochłodzić, to idz nad staw, który jest prawie poza miastem i nie zawsze jest możliwośc tam się dostać, i zapewne będzie działał zdecysowanioe krócej w ciągu roku niż mogła by działać fontanna w centrum miasta.
19-09-2020, 11:00:16
+ 21
0
odpowiedz
VIP
Bez przesady, spacerkiem nowo wyłożonym chodnikiem i ścieżką rowerową raptem 2km. Sam nie wiem, co artysta miał na myśli to projektując. W każdym bądź razie centrum wygląda o niebo lepiej, niż rok temu. Zrobią jeszcze przyległą drogę z chodnikami i skończą staw to będzie prawie jak w Kozienicach (tyle że bez kasy z elektrowni).
19-09-2020, 20:22:42
+ 3
- 6
odpowiedz
Amator
Z tym może być problem. Powyciągali już z szuflad projekty i pieniądze, które im Zawodnik zostawił, teraz sami muszą ruszyć głową, aby stworzyć swoje i zdobyć pieniądze. Ale jestem pełen obaw o te ich nowe projekty, szczególnie jak patrzę na tę nową fontannę. No proszę, wszyscy narzekali na wizjonerstwo i irtujący upór Zawodnika, a tymczasem dużo rzeczy po nim w tym mieście zostanie, bardzo dużo.
20-09-2020, 20:34:59
+ 12
- 8
odpowiedz
VIP
Pożyjemy, zobaczymy. Ciekawe czy wróci pomysł ścieżki do stawu dolnego.
21-09-2020, 06:16:38
+ 6
- 1
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Dzień 17 czerwca 2021 roku wójt Gminy Garbatka-Letnisko – Teresa Fr...
Dobiegł końca kolejny, chociaż głównie wirtualny, rok artystyczny na Akad...
Fot. Kozienicki Dom Kultury
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka poszukuje instruktorów do ...
Fot. Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass
W czwartek, 17 czerwca, starosta Waldemar Trelka, w towarzystwie posła Marka Sus...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W nocy z wtorku na środę (8/9 czerwca) doszło do strzelaniny przy ulicy Aleje Li...
Fot. Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach
W czwartek 10 czerwca grupa 27 mieszkańców miasta Pionki wyruszyła na trz...
Prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na okres 18 – ...
Fot. Kozienicki Dom Kultury
„Wieża radości, wieża samotności”, „Nieprzemakalni” czy ...
Fot. archiwum
Organizatorzy zapraszają wszystkich pasjonatów motoryzacji i nie tylko na...
Fot. Pionki24
Tym razem nie będą kąpać się w lodowatej wodzie, a będą biegać, maszerować, jeźd...
Fot. Kozienicki Dom Kultury
Zajęcia plastyczne, taneczne, dziennikarskie, wokalne, teatralne, gry na instrum...
Fot. Miejski Ośrodek Kultury
9 czerwca  w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbył się XX Ogólno...
Fot. Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji
20 czerwca na terenie Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach przy ul. Partyzant&oacut...
Fot. Marcin Kucewicz
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza n...
Fot. Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach
9 czerwca 2021 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyły się eliminacje ...
Fot. Zuzanna Drela/KS Patex Pionki (od lewej: Jakub Wrona i Grzegorz Janeczek)
To były fantastyczne dwa tygodnie w wykonaniu trenerów KS Patex Pionki, J...
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza w niedzielę,...
Fot. Mateusz Palka
W niedzielę, 13 czerwca około godziny 17:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta ...
fot. arch.prywatne
Natalia Drela zaliczyła fantastyczny weekend w Piotrkowie Trybunalskim. Nasza za...
Fot. Mateusz Palka
W niedzielę, 14 czerwca pod wpływem trudnych warunków pogodowych, kilka b...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Jeśli chcemy szybko i dobrze przyswoić język obcy, najlepiej jest z nim obcować na co dzień. I wła-śnie dlatego warto wz...
Noszone przez aktorki i modelki ubrania szybko wyprzedają się ze sklepowych półek. Ich styl, sposób malowa...
Marzysz o tym, by każdego ranka budzić się wypoczętym i pełnym energii? Masz dosyć porannych bólów karku c...
Kupiliście sobie łoże małżeńskie? Potrzebujecie jeszcze do niego materaca, lecz nie wiecie, czy odpowiednim wyborem będz...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYNAJEM MIESZKANIA
WYNAJEM MIESZKANIA
wynajmę mieszkanie w pionkach, ul. Aleje Lipowe
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej i chcesz rozpocząć nowy rok szkolny bez  stresu, bez zaległości, zapraszam Cię na letnie korepetycje z matematyki. Mam wieloletnie doświadczenie. Cierpliwie i skutecznie wytłumacze to, czego nie rozumiesz, przygotu...
DZIAŁKA BUDOWLANA NA MONIUSZKI
DZIAŁKA BUDOWLANA NA MONIUSZKI
Witam serdecznie. Mam na sprzedaż działkę budowlaną położoną na ul.Moniuszki w Pionkach. Działka jest w pełni uzbrojona w wodę, gaz, kanalizacje i elektryczność. Na działce znajduje się garaż blaszany na fundamentach i bardzo dobrze zabezpieczony. Obok zn...
DAM PRACĘ - SPRZEDAŻ MALIN I CZEREŚNI
DAM PRACĘ - SPRZEDAŻ MALIN I CZEREŚNI
Przyjmę do sprzedaży malin i czereśni w Pionkach dziewczynę. Od zaraz. Stawka do uzgodnienia. Proszę o kontakt telefoniczny : 535 195 281.
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
przy ul. A. Mickiewicza 4 w Pionkach. III piętro, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, osobno WC o powierzchni 66,75 m2. Piwnica ok 19m2. Okolica cicha i spokojna. Tel. 884 101 430
WYNAJMĘ MAŁE MIESZKANIE
WYNAJMĘ MAŁE MIESZKANIE
Wynajmę od lipca 2021r małe jednopokojowe mieszkanie przy ul.Zakładowej 8 w Pionkach. Bliższe informacje pod tel. 694 866 271
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992