Dzisiaj jest poniedziałek, 21 września 2020 r., 265 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
[WIDEO, ZDJĘCIA] Turniej Charytatywny Bartex Cup. Zebrano prawie dwanaście tysięcy złotych!
Dodał: DL, 31-08-2020 14:59, odsłon: 3338
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

W niedzielę, 30 sierpnia nad Stawem Górnym odbył się turniej charytatywny piłki nożnej plażowej Bartex Cup na rzecz Kubusia i Czarusia. Wszystkie drużyny zostawiły serce na boisku, okazując wsparcie potrzebującym dzieciom,. Łącznie zebrano, aż 11 760 złotych. Drużyna gospodarzy - Bartex Team wygrała całe rozgrywki. Nie lada atrakcją było show taneczne ,,Jerusalema”, które dodało wiele uroku niedzielnemu turniejowi.

W turnieju piłki plażowej wystąpiły drużyny: Bartex Team, Pionki Dzieciom, Zamłynie Radom drużyna kobieca, Paskudne Dziki, Pionkowskie Morsy, Longer Team, Dream Team, Patex Jedlnia, Marcbud Team. Organizatorami turnieju była drużyna Bartex Team, Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz drużyna Pionki Dzieciom. Turniej odbył się pod honorowym patronatem burmistrza miasta Pionki Roberta Kowalczyka, który także był jednym z organizatorów niedzielnych zawodów.

 

Pomoc przez taniec

 

Turniej zainaugurowało kapitalne show taneczne ,,Jerusalema” pod przewodnictwem Lidii Żuchowskiej, które wspólnie wykonały dziewczyny ze Strefy Ruchu z Suskowoli, z Pionkowskich Morsów, a także z ,,Spontanicznych dla Kubusia i Czarusia”. Taniec ten był formą pomocy dla potrzebujących. Utwór Jerusalema dzięki swojemu drugiemu, humanitarnemu obliczu zyskał popularność na całym świecie.

 

 

 

Wszyscy wspierali Kubusia i Czarusia

 

Kubuś urodził się 31 maja 2018 roku. Po 160-ciu dniach spędzonych w szpitalu zapadła diagnoza – nieketotyczna hiperglicynemia. Jest to bardzo rzadka choroba metaboliczno-genetyczna, w której nieaktywny jest enzym rozbijający glicynę. Nadmierna jej ilość zakłóca funkcjonowanie mózgu, prowadząc do kłopotów z przełykaniem i karmieniem, letargu, drgawek, śpiączki, obniżonego napięcia mięśniowego, a także opóźnienia w rozwoju. Na świecie jest około 500 dzieci zdiagnozowanych z NKH. Niestety nie ma leczenia, które mogłoby zatrzymać chorobę. Aby wesprzeć Kubusia należy kliknąć TUTAJ.

 


 

U Czarusia zdiagnozowano SYNDROM BECKWITHA WIEDEMANNA-BWS jest to rzadka choroba genetyczna. Dzieci takich jak Czaruś jest w Polsce mniej niż 50. Czaruś musi być pod stałą opieką specjalistów: chirurga (kontrole języka, kwalifikacje do zabiegu), kardiologa, chirurga naczyniowego, urologa (wnętrostwo, niestąpienie jąderek ) alergologa, pulmonologa, neurologopedy, psychologa i onkologa (2 wizyty w roku na NFZ). Czaruś wymaga stałej kontroli jamy brzusznej, markerów co trzy miesiące ze względu na wysokie ryzyko nowotworu.dlatego wszystkie wizyty musimy odbyć prywatnie. Więcej informacji o Czarusiu znajdziecie TUTAJ.

 


 

Turniej otworzyła między innymi wiceburmistrz Kamila Kaczorowska. – Bardzo się cieszę, że tak licznie się zebraliśmy. Serdeczne pozdrowienia i życzenia dużo zdrowia dla naszego Czarusia i Kubusia. Mam nadzieję, że wszyscy tutaj zgromadzeni będziemy szczodrzy, także zapełniajcie puszki po same brzegi - mówiła wiceburmistrz Kamila Kaczorowska.

 


- Życzę wam jak największych wyników, wszyscy jesteście wygrani. Pięknie wam dziękuję i mam nadzieję, że to nie ostatnia edycja tego turnieju – dodała wiceburmistrz Kamila Kaczorowska.

 

 

Dziewięć zespołów zmotywowanych chęcią niesienia pomocy rywalizowało w charytatywnym turnieju piłki plażowej. Zbierano pieniądze na pomoc dla Kubusia i Czarusia. Kapitanem drużyny Bartex Team był Bartek Majewski. – Pomysł zorganizowania zawodów piłki plażowej przyszedł nam do głowy po  charytatywnym turnieju halowym w Jedlni. Postanowiliśmy zrobić coś u nas w Pionkach, gdzie każdy był za beach soccerem. Bardzo się cieszymy, ze mogliśmy w taki sposób przede wszystkim pomóc, a także zapewnić wszystkim uczestnikom dobrą zabawę. Na pierwszym miejscu znajduje się pomoc. To co zorganizowaliśmy, choćby także na około całego turnieju jak zamek dmuchany, loteria fantowa było z myślą o Czarusiu i Kubusiu. Dzięki loterii uzbieraliśmy około cztery tysiące złotych. Kraina Zabaw charytatywnie postawiła swój zamek dmuchany, dzięki, któremu udało się uzbierać drugie tyle. Podczas turnieju liczyła się przede wszystkim pomoc, a także dobra zabawa. Dziękuję za ogromne wsparcie wszystkim sponsorom, a także grupom tanecznym za show jakie zrobili podczas turnieju – mówił Bartek Majewski.

 

Dziewięć drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Rozgrywki w fazie grupowej prowadzone były w systemie ligowym, czyli każdy grał z każdym. Dwa pierwsze miejsca w każdej z grup awansowały do półfinałów. Zespoły, które zajęły trzecie miejsce grały mecz o piąte miejsce w turnieju, zaś ostatni toczyli ze sobą bój o siódmą lokatę.

 


 

 Współorganizatorem turnieju była drużyna Pionki Dzieciom. Jej kapitanem jest radny miasta Pionki Kamil Panufnik. – Spotkaliśmy się na pierwszym charytatywnym turnieju Bartex Cup ze szczytną ideą pomocy chorym chłopcom, Kubusiowi i Czarusiowi. Stąd właśnie pomysł całego turnieju, jak również pomysł na wykonanie tańca do piosenki Jerusalema. Z tego miejsca chciałbym podziękować przede wszystkim dziewczynom ze Strefy Ruchu Suskowola oraz Pionkowskich Morsów, które zatańczyły układ do wyżej wspomnianego utworu, a także każdej spontanicznej osobie, która dołączyła do naszego tańca. Specjalne podziękowania dla Lidii Żuchowskiej za profesjonalną naukę i dobór świetnego układu. Mamy nadzieję, że nasza akcja spotka się z jak największym odzewem wszystkich mieszkańców. Chciałbym podziękować organizatorowi drużynie Bartex Team jak również współorganizatorowi Pionkowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji i drużynie współorganizatora Pionki Dzieciom. Dzięki połączeniu sił i aktywnej współpracy udało się stworzyć fajne wydarzenie, które mam nadzieję przybierze formę turnieju cyklicznego, ponieważ jak wiemy zawsze są dzieci, dla których warto pomagać i w miarę możliwości będziemy starać się to robić. Dziękuję także panu burmistrzowi Robertowi Kowalczykowi za objęcie patronatem naszej imprezy – mówił Kamil Panufnik.

 


 

W meczu o piąte miejsce do walki stanęli zawodnicy zespołów Marcbud Team i Pionkowskich Morsów. Po emocjonującym meczu zwyciężyła drużyna Marcbud (2:1). Mecz o siódme miejsce pomiędzy Longer Team i Dream Team zakończył się rezultatem 3:2 dla „Longerów”.

 

W meczu o piąte miejsce lepsi okazali się zawodnicy Marcbud Team.

 

O trzecie miejsce walczyli Patex Jedlnia i Paskudne Dziki. Ten niezwykle emocjonujący mecz, w którym zawodnicy obu drużyn zostawili serce na boisku zakończył się wygraną ekipy z Jedlni.

 

Trzecie miejsce po wygranej z Paskudnymi Dzikami zapewnili sobie zawodnicy Patex Jedlnia.

 

W finale zawodnicy Pionki Dzieciom musieli uznać wyższość rywali. Bartex Team zdominowali ostatni mecz turnieju, wygrywając pewnie 5:2

 

 

Mecz finałowy pomiędzy Bartex Team i Pionki Dzieciom

 

Po zakończeniu emocjonujących rozgrywek zawodnikom wręczono nagrody w postaci medali, oraz pucharów. Były także wyróżnienia indywidualne. Nagrody zawodnikom wręczali burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk, dyrektor POSiR-u Andrzej Iwanowski oraz radny Zbigniew Belowski.

 


Zwycięzcy turnieju - drużyna Bartex Team

 


Tytuł najlepszego zawodnika turnieju zdobyła zawodniczka Zamłynia Radom - Milena Połosa, która była również autorką najpiękniejszej bramki.

 

Najlepszym bramkarzem został Marcin Olbryś z drużyny Bartex Team.

 

Tytuł najlepszego strzelca powędrował do Łukasza Sucheckiego z Patex Jedlnia.

 


 Pierwsze miejsce - Bartex Team

 

Drugie miejsce - Pionki Dzieciom

 

Trzecie miejsce - Patex Jedlnia


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Za nami kolejny już Festyn „Postaw na Rodzinę” w Pionkach. Organizat...
Fot. TK Bato
Szykuje się nowa inwestycja produkcyjna w Pionkach. Na terenie dawnego Pronitu, ...
Fot. Zielone Pionki
W dniu 18 września 2020 roku w siedzibie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej...
Fot. Piotr Czyż
Koncert odbędzie się 25 września, piątek, godz.20.00, w Mazowieckim Centrum Sztu...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod pat...
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod pat...
Fot. Zdjęcie archiwalne. (Dorota Dróżdż z uczeniem) Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach
Znamy laureatów trzeciej edycji organizowanego przez samorząd Mazowsza ko...
Nie udało się sprawić niespodzianki i złapać choćby jeden punkt na ciężkim teren...
Fot. Nowy trener Prochu Pionki - Ryszard Kłusek
Szkoleniowiec pracował między innymi w Wiśle Puławy, Pogoni Siedlce, Flocie Świn...
Na zdjęciu zwyciężczyni konkursu Natalia Cywka
W roku szkolnym 2019/20 w 4English odbył się konkurs znajomości czasownikó...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Od 1 września, PKS Radom utworzył nowe połączenia komunikacyjne, w tym między in...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Wspaniała wiadomość dla mieszkańców Pionek oraz ich dzieci. Nad Stawem G&...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Fot. Youtube - Clödie
Zapraszamy 20 września na festyn pod hasłem „Postaw na rodzinę”. Wyd...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach organizuje kolejną edycję konkursu &bdqu...
Fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
W dniach 16-17 września 2020 roku na terenie powiatu radomskiego zostanie przepr...
Fot. Grażyna Rojek/Urząd Gminy Pionki
W niedzielę dokończono 7. kolejkę Tymex Ligi Okręgowej. O godzinie 16 na stadion...
 Fot. A. Kielczyk (Mazovia)
Wielkim sukcesem zakończył się debiut nowego trenera Prochu Pionki, Ryszarda Kłu...
We wrześniu, temperatury na zewnątrz przekraczają jeszcze 20 stopni. Teraz jedna...
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe z kuchnią, umeblowane i wyposażone przy ulicy Sienkiewicza . Stan bdobry po kapitalnym remoncie. Bardzo dobry punkt lokalizacji, blisko targu,supermarket, przystanek autobusowy/busowy,kościół, szkoła, domofon, tv kablowa. Ce...
POSZUKUJĘ  OPIEKUNEK/OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH
POSZUKUJĘ OPIEKUNEK/OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH
Praca w turnusach 2-3 miesięcznych w Niemczech.Zarobki w zależności od stanu pacjenta do 1600 Euro/msc. netto. Wymagania: - Minimum komunikatywna znajomość języka niemieckiego - Doświadczenie w opiece   Nasza oferta Zapewnione : zakwaterowanie, ...
MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA,
MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA,
zlokalizowane na parterze, ulica Orzeszkowej, 47 m2, stan idealny po gruntownym remoncie, wyposażona kuchnia i łazienka, w pokoju łóżko, ława, fotele.
SPRZEDAM DOM W PIONKACH, 1/2 BLIŹNIAKA
SPRZEDAM DOM W PIONKACH, 1/2 BLIŹNIAKA
Sprzedam dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej, podpiwniczony o powierzchni użytkowej 102,5 m2 + 65m2 podpiwniczenia z garażem (garaż posiada kanał). Nieruchomość położona jest w Pionkach, w spokojnej okolicy na ulicy Willowej. Na parterze znajduje si...
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
Działka budowlana położona w Pionkach przy ulicy Szkolnej. W planie zagospodarowania pod dom jednorodzinny. Powierzchnia działki 348 m2. Prąd, woda, kanalizacja, gaz w ulicy. Działka niezabudowana, obecnie ogródek z krzewami i drzewkami owocowymi.
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Mam wieloletnie doświadczenie, solidnie przygotowuję do klasówki, egzaminu. Pomogę nadrobić zaległości, zrozumieć trudny materiał. Zapraszam ósmoklasistów i uczniów szkół średnich. Odpłatnośc 30-45 zł/godzina.   ry...
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe z kuchnią, umeblowane i wyposażone przy ulicy Sienkiewicza . Stan bdobry po kapitalnym remoncie. Bardzo dobry punkt lokalizacji, blisko targu,supermarket, przystanek autobusowy/busowy,kościół, szkoła, domofon, tv kablowa. Ce...
WYNAJMĘ GARAŻ
WYNAJMĘ GARAŻ
Wynajmę garaż murowany bez kanału powierzchnia ok 30m2
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
75 m2 w Pionkach (odrębna własność) Księga Wieczysta bez obciążeń. Mieszkanie usytuowane jest na 3-im piętrze w budynku 4-o piętrowym, w środkowej jego części. Posiada 4 pokoje:ok.20, 13, 10 i 9 m 2, hall ok. 10m2, toaleta i łazienka oddzielne , balkon 5,5...
SPRZEDAM DRUT ZBROJENIOWY TANIO
SPRZEDAM DRUT ZBROJENIOWY TANIO
Sprzedam drut zbrojeniowy zebrowany 13 mm dlugosci 10 i 12m tanio Kontakt telefoniczny tel.604 128 485
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook