Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 r., 293 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
[WIDEO, ZDJĘCIA] Kilka tysięcy mieszkańców Pionek wzięło udział w Orszaku Trzech Króli
Dodał: MaG, 06-01-2018 16:37, odsłon: 6223
fot.Mariusz Grotkowski
fot.Mariusz Grotkowski

Piękna pogoda zachęciła mieszkańców Pionek do udziału w V Orszaku Trzech Króli. Tegoroczne hasło orszaku brzmiało „Bóg jest dla wszystkich”. Zapraszamy do oglądania fotorelacji z wydarzenia. Patronem medialnym największych jasełek w mieście była redakcja Pionki24.pl

W sobotę 6 stycznia ponad dwa tysiące osób wzięło udział w piątym już Orszaku Trzech Króli. Trasa przemarszu była bardzo podobna do zeszłorocznej, jednak sceny jasełkowe miały nieco inny klimat. Pionki były jednym z ponad 644 miejscowości w całej Polsce, w których mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w Orszaku.

 

Motywem przewodnim tegorocznego Orszaku jest przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Tradycyjnie rozpoczęcie orszaku odbyło o godzinie 12 na terenie Ogródka Jordanowskiego przy ulicy Leśnej. Tam uczestnicy otrzymali orszakowe flagi, korony, śpiewniki i naklejki.

 

W trakcie orszaku odbyła się publiczna zbiórka pieniędzy, z której dochód zostanie przekazany na rehabilitację 15-letniego mieszkańca naszego miasta, Wiktora Rękosiewicza.

 

Przed uformowaniem orszaku na scenie ogródka wystąpili podopieczni z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Krótką modlitwę odmówił ksiądz proboszcz parafii NMP Królowej Polski Leon Czerwiński. Gościem specjalnym tegorocznego orszaku był Eugeniusz Augustyn Opat Zakonu Cystersów. 

 

 Procesję ulicami Pionek prowadził gwiazdor, którym kolejny rok z rzędu był Tomasz Cierpisz. Za nim jechali konno trzej królowie Kacper, Melchior i Baltazar.

 

Kilkutysięczny korowód zatrzymywał się w wyznaczonych częściach miasta, gdzie odgrywano scenki przypominające o wydarzeniach towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu. Trasa orszaku przebiegała ulicami Leśną, Dębową, Kozienicką, 15-Stycznia, Mickiewicza i Aleja Jana Pawła II aż pod szopkę przed Urzędem Miasta. Tam Trzej Królowie oddali pokłon nowo narodzonemu Jezusowi składając jemu dary.

 

Przed szopką zbudowaną przez pionkowskich członków Zakonu Rycerzy Kolumba do zgromadzonych przemówił między innymi ksiądz dziekan Stanisław Bujnowski oraz opat Eugeniusz Augustyn, który pobłogosławił wszystkich uczestników orszaku.

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook