Dzisiaj jest niedziela, 17 grudnia 2017 r., 351 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO, ZDJĘCIA] Godzina ‘W’ w Pionkach. Był apel pamięci, koncert i lekcja historii
Dodał: JaW, 02-08-2017 10:18, odsłon: 20030
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Apel poległych pod pomnikiem przed Urzędem Miasta, wykład historyczny i koncert zespołu Piramidy – w ten sposób we wtorek 1 sierpnia upamiętniono w Pionkach 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Punktualnie o 17, czyli w godzinę "W" w mieście zawyły syreny. Szkoda jedynie, że tej wyjątkowej chwili nie uszanowali kierowcy samochodów, bo w centrum praktycznie nikt nie przystanął chociażby na moment. W Pionki24TV obszerne fragmenty wtorkowego koncertu zespołu Piramidy.

O oddaniu hołdu uczestnikom Powstania Warszawskiego tradycyjnie pamiętali harcerze ZHR. Przed godziną 17 zgromadzili się pod pomnikiem pamięci ofiar II wojny światowej przy Alei Jana Pawła II. Symbolicznym Apelem Poległych, minutą ciszy i odpaleniem czerwonej racy upamiętnili godzinę "W".

 

MUZYCZNE DROGI DO WOLNOŚCI

W ramach obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego koncert na tarasie przed Miejskim Ośrodkiem Kultury dał zespół Piramidy. Muzycy zagrali utwory z płyty "Rok Wojny". Po raz pierwszy w Pionkach w wersjach akustycznych wykonali piosenki o tematyce historycznej, począwszy od czasów II wojny światowej, a skończywszy na zamachach terrorystycznych na World Trade Center. Każdy kawałek poprzedzony był krótką narracją historyczną wokalisty Piotra Matczuka. Najwięcej braw muzycy z Piramid zebrali za utwór "Testament mój", który był interpretacją jednego z najbardziej znanych wierszy Juliusza Słowackiego.

 

Przed koncertem z krótką prelekcją historyczną wystąpił profesor Marek Wierzbicki, który podczas kilkunastominutowego wykładu mówił o wszystkich aspektach Powstania Warszawskiego oraz o tym dlaczego zajmuje tak szczególne miejsce w historii Polski.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
KOLOROWE PUDEŁKO ZATRUDNI NAUCZYCIELA
KOLOROWE PUDEŁKO ZATRUDNI NAUCZYCIELA
Przedszkole Kolorowe Pudełko w Pionkach PILNIE poszukuje nauczyciela do pracy z dzieckiem niepełnosprawnym.   Wymagania: - wykształcenie pedagogika spec...
SZUKAMY RECEPCJONISTKI DO HOTELU IMPERIUM
SZUKAMY RECEPCJONISTKI DO HOTELU IMPERIUM
Szukamy recepcjonistki do Hotelu Imperium w Pionkach   Kontakt:508-127-608791-444-747
ODSTĄPIE NOWO URZADZONA KAWIARNIE
ODSTĄPIE NOWO URZADZONA KAWIARNIE
Odstąpię nowo urządzoną kawiarnię, zlokalizowaną w Pionkach w galerii przy ulicy Radomskiej 2.   Więcej informacji pod numerem telefonu: 601-952-059
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook