Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwca 2020 r., 156 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
REMAX Sp. z o.o.
[WIDEO] Trudna współpraca z radą i brak porozumienia w sprawie ekoPionki. Rozmowa z burmistrzem Robertem Kowalczykiem
Dodał: MaG, 10-06-2019 15:53, odsłon: 4344

Zaproszenie na „Motowianki”, rozpoczęcie sezonu letniego nad pionkowskim kąpieliskiem oraz krótkie przedstawienie realizowanych inwestycji miejskich. Rozmowa o trudnej sytuacji w radzie miasta i dalszych losach miejskiej spółki ekoPionki. Burmistrz Pionek spotkał się przedstawicielami lokalnych mediów.

W poniedziałek burmistrz Robert Kowalczyk za pośrednictwem mediów zaprosił mieszkańców Pionek i okolic na dwudniową imprezę, która odbędzie się 21-22 czerwca nad Stawem Górnym. Impreza pod nazwą „Janki Wianki – Motowianki” prócz swojego cyklicznego charakteru oficjalnie otworzy również sezon letni nad pionkowskim zbiornikiem wodnym.

Prócz wystosowanego zaproszenia burmistrz odniósł się również do sytuacji jaka miała miejsce podczas ostatniej sesji Rady Miasta Pionki.

- Jak Państwo dobrze wiecie, współpraca władzy wykonawczej  władzą uchwałodawczą nie idzie, że tak powiem prosta drogą. Ta współpraca jest dość kręta i zawiła, trudno nie raz zrozumieć dlaczego radni głosują tak a nie inaczej. Martwimy się wspólnie z Panią wiceburmistrz dlaczego niektórzy radni nieprzychodzącą na sesję, dlaczego Pan przewodniczący mówi do niektórych radnych „łyka w ciemno”, czy mówi żeby się radny lepiej przewietrzył, czy używa jeszcze innych słów, które możecie Państwo zobaczyć na portalach internetowych. - skomentował wydarzenia ostatniej sesji  Rady Miasta Pionki

Burmistrz zapewnił również, że bardzo zależy jemu na dobrej współpracy z radą i deklaruje w dalszym ciągu chęć wspólnego  rozwiązywania miejskich problemów.  - My bardzo byśmy chcieli dobrej współpracy z radą. Zależy nam bardzo na dobrej współpracy z radą. Ale prawda jest taka, że to rada musi rozwikłać wewnątrz siebie swoje problemy i zobaczyć na czym im tak naprawdę zależy (…) Bardzo bym chciał żebyśmy rozpoczęli budowanie jedności samorządowej w mieście. - zapewnił burmistrz

Trudna sytuacja ekoPionki

Nawiązując do budowania jedności burmistrz jako przykład przytoczył próbę a raczej je brak wypracowania wspólnego stanowiska w sprawie funkcjonowania miejskiej spółki ekoPionki.  - Od początku spotkamy się z niechęcią,  z tym żeby tak naprawdę spółkę zlikwidować, nie dając szansy żeby ludzie pokazali, że warto w nich inwestować. Ludzie bezpośrednio pracujący na ulicy  starają się, żeby to miasto wyglądało jak najładniej. Dlatego szkoda, że również w takiej kwestii nie możemy się porozumieć  - dodał burmistrz.  

Burmistrz odpowiedział również na pytanie związane z zagrożeniem funkcjonowania spółki, w przypadku odrzuconego przez radnych poręczenia kredytu obrotowego dla ekoPionki. Zapytaliśmy burmistrza czy brak zabezpieczenia kredytu może wiązać się z większymi konsekwencjami, które mogą dotyczyć również pracowników firmy. - Ja dzisiaj nie biorę pod uwagę tego, że spółka przestanie działać szybko lub natychmiast. Wręcz przeciwnie. Uważam, że spółce należy dać szansę i zrobię wszystko, żeby  spółka dostała szansę a ludzie spokojnie sobie pracowali (…) Ja myślę, że do wielu radnych również powinno dotrzeć, że dzisiaj likwidowanie tej spółki, nawet w sytuacji takiej kiedy ona ma kontrakt na wywóz nieczystości z naszego miasta i usielibyśmy to zmienić może być katastrofalne. – stwierdził burmistrz Kowalczyk

Nowy system opłat za śmieci

Robert Kowalczyk odniósł się również do pytania zadanego przez radomską redakcję gazety, które dotyczyło zmiany stawek za wywóz odpadów komunalnych. Burmistrz wyjaśnił dlaczego są składane propozycje zmian w systemie naliczania opłat i jakich pieniędzy brakuje w systemie opłat. Dowiedzieliśmy się również, że zgodnie z propozycją radnych przygotowywany jest kolejny projekt uchwały, który przewiduje system abonamentowy plus opłata za zadeklarowaną osobę. Nowa propozycja opłat może wjeść w życie jeszcze w trym roku.

Na koniec spotkania burmistrz przedstawił stan wykonania inwestycji miejskich oraz ich stan realizacji. Zapraszamy do obejrzenia zapisu rozmowy z burmistrzem Pionek Robertem Kowalczykiem.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Cuda wianki !
11-06-2019, 10:30:37
+ 32
- 33
odpowiedz
Pominę poziom wysławiania się...
Ale to ciągłe szczucie na Radnych z PiS, słusznie reagujących na niegospodarność, obsadzanie stanowisk przez ludzi bez odpowiedniego wykształcenia na kierownicze stanowiska, nie są dobrym prognostykiem. W Spółce Eko potrzebny jest prawdziwy wykształcony manager do przeprowadzenia restrukturyzacji i uzdrowienia kondycji tej Społki, a nie kolejne fundusze, które będą marnowane. Kredytowanie jej to najgorsze możliwe rozwiązanie!
12-06-2019, 09:37:41
+ 31
- 35
odpowiedz
A gdzie w PISIE znajdziesz wykształconego managera?
12-06-2019, 11:46:36
+ 20
- 47
odpowiedz
Nie ma jednomyślności, brak mądrych decyzji i kompetencji? Trzeba organizować referendum i zmienić radę. Wywieźć na taczkach największe zło jakie zagnieździło się w tym mieście.
13-06-2019, 06:08:28
+ 6
- 45
odpowiedz
Nowicjusz
Chyba słonko ci za bardzo przygrzało.Podobno stoperan działa kojąco
13-06-2019, 08:59:50
+ 19
- 25
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook