Dzisiaj jest niedziela, 24 marca 2019 r., 83 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Alior Bank marzec
[WIDEO] Sauny na kredyt i tajemnicza umowa. Radni spotkali się w trybie nadzwyczajnym
Dodał: MaG, 20-03-2018 08:23, odsłon: 3767

O zamiarze budowy saunarium i odnowy biologicznej przez spółkę miejską PWKC w pawilonie sportowym w Pionkach radni dowiedzieli się z doniesień medialnych. W poniedziałek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie połączonych komisji Rady Miasta Pionki. Zapis wideo z posiedzenia można obejrzeć w Pionki24TV.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Jako pierwsza o zamiarze zainwestowania kwoty 500 tys. złotych w realizację projektu budowy saunarium i odnowy biologicznej na terenie pawilonu sportowego przez spółkę miejską PWKC poinformowała redakcja Pionki24 już w piątek. Na doniesienie medialne zareagował przewodniczący rady Zbigniew Belowski, który w trybie nadzwyczajnym zwołał na poniedziałek  posiedzenie połączonych komisji problemowych.

W trakcie komisji padło wiele pytań związanych z zagrożeniem zamknięcia obiektu przez nadzór budowlany oraz sposobu finansowania inwestycji. Na posiedzeniu nieobecny był burmistrz Pionek Romuald Zawodnik, który  przebywał w tym dniu na urlopie.

NADZÓR BUDOWLANY ODMAWIA
Podczas posiedzenia obecna była zastępca burmistrza Jolanta Sarnecka Buczek. W imieniu burmistrza poinformowała radnych o toczącym się postępowaniu odwoławczym w sprawie dopuszczeniu do użytkowania budynku pawilonu sportowego w Pionkach. Według przedstawionych informacji miasto odwołało się od decyzji Powiatowego Inspektora Budowlanego, która przewidywała dopuszczenie do użytkowania obiektu pod warunkiem uruchomienia sauny do dnia 31 października 2017 roku. Inspektor  wiosek odrzucił i sprawa po upływie dwóch miesięcy została skierowana do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru w Warszawie. Obecnie trwa postępowanie w tej spawie. Ostateczna decyzja ma zapaść pod koniec bieżącego tygodnia.

INWESTYCJA NA KREDYT
Na posiedzenie zaproszony został również prezes spółki Krzysztof Kowal. Radni dopytywali o sposób finansowania tej inwestycji oraz czy jej realizacja nie spowoduje podwyżek dla mieszkańców za dostarczane media. Prezes poinformował, że to zadanie będzie realizowane w głównej mierze z środków własnych oraz kredytu. W trackie swojej wypowiedzi prezes Kowal nie potrafił w sposób jednoznaczny określić czy inwestycja będzie rentowna i jak będą przedstawiały się koszta związane z utrzymaniem i funkcjonowaniem saunarium w kolejnych latach. Kowal poinformował również, że w piątek 16 marca została już podpisana umowa pomiędzy spółką  a Klubem Sportowym Proch, który jest głównym dzierżawcą całego pawilonu sportowego. Tej informacji nie potwierdził jednak prezes klubu Mirosław Lepa.

Do sprawy inwestycji, sposobu finansowania, zawartych umów radni powrócą na zbliżającej się sesji, która została zaplanowana na 27 marca. Do tego czasu  powinna zapaść również decyzja Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie w sprawie ewentualnego przedłużenia terminu dopuszczenia budynku pawilonu do użytkowania.

 


 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Szanowni Państwo
No ktoś tutaj nie mówi prawdy w sprawie tej umowy. Trzeba wyjaśnić który kłamie.

Halo Leśna 15 ! Jesteście tam ??
20-03-2018, 11:18:02
+ 33
- 12
odpowiedz
Leśna 15 to te slumsy za Policją?
20-03-2018, 12:33:41
+ 11
- 26
odpowiedz
Pan Wach się wycofał?
Hahahah.Pan Wach w taki biznes by grosza nie zainwestował. Jak to wyglądało to można się tylko domyślać. Takie inwestycję prowadzić może filantrop który ma worek od mikołaja z PLNami.
Każdy każdego oszukuje. To co ma taki zwykły mieszkaniec powiedzieć? Kim jest i co potrafi zawodnik każdy wie. Nagle Belowski czuje się oszukany? Żarty na bok Panie przewodniczacy. Tylko radny Wojciech Maślanek od początku kadencji trzyma fason. Ma swoje zdanie. Nie przylepia się bo ktoś mu coś obiecał, dał pracę, żonę awansował czy inne takie typu "coś za coś". Za to Maslanka wszyscy szanują. Podobnego zdania jest Kobylas, przyszły radny z Mickiewicza.
21-03-2018, 01:31:30
+ 97
- 135
odpowiedz
Teraz radnym została ucieczka do przodu.


OBNIŻENIE WYNAGRODZENIA BURMISTRZA DO USTAWOWEGO MINIMUM.

Aby zachować resztki honoru tak powinni postąpić. Panie Myśliwiec
Zadaje pan pytanie panu Kowalowi czy inwestycja PWKC w nierentowne sauny (prawdopodobnie pomysł jednej nocy wiadomo kogo) zwiększy opłaty za ciepło, ścieki, wodę. Jak pan myśli? Na spokojnie, bez pospiechu i w domowym zaciszu proszę sobie odpowiedzieć na to sprytne i podchwytliwe pytanie. Czy stać pana na sprzeciwienie się zawodnikowi?

Przepowiednie szanownego pana radnego MAŚLANKA sprawdzają się w 100%.
21-03-2018, 21:31:23
+ 90
- 128
odpowiedz
Panie Burmistrzu Zawodnik, Pańska poniedziałkowa nieobecność na komisji Rady Miasta w sprawie bardzo drogiej zachcianki to KOMPLETNA KOMPROMITACJA i zlekceważenie Rady Miasta. To również smutny obraz jak Pan traktuje swoje obowiązki za 12 tys. brutto miesięcznie - bliskie wynagrodzenia HGW w Warszawie . Moim zdaniem nie zasługuje Pan na tak wysokie i bajeczne uposażenie i liczę w tej kwestii na radnych i wzniesienie się ponad podziałami politycznymi.

Zgadzam się Tomkiem, napewno za późno ale zawsze to coś a Mieszkańcy będą już za pół roku OCENIAĆ!!!
21-03-2018, 22:23:58
+ 95
- 129
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook