Dzisiaj jest sobota, 19 sierpnia 2017 r., 231 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
[WIDEO] Już się kręci 60 kół z Pionek do Częstochowy
Dodał: JaW, 11-08-2017 09:45, odsłon: 8095
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

W piątek spod kościoła św. Maksymiliana wyruszyła do Częstochowy czwarta pielgrzymka rowerowa z Pionek. Na Jasną Górę dotrze z pielgrzymami pieszymi 13 sierpnia. W trzy dni pątnicy przejadą blisko 260 kilometrów. Zapraszamy do oglądania materiału wideo w Pionki24TV.

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszy hasło "Miłuj Bliźniego". Z intencjami i prośbami w sercu wyruszyło na Jasną Górę 30 osób.

 

- Cieszymy się, że z każdym rokiem zainteresowanie nie maleje. Najstarszy uczestnik w tym roku ma 66 lat – przyznaje Marian Bogusz, inicjator pielgrzymki.

 

Tegoroczna pielgrzymka parafii św. Maksymiliana będzie już czwartą z kolei. W piątek o godzinie 7:30 pątnicy spotkali się na mszy świętej. Po błogosławieństwie od księdza proboszcza Wojciecha Tyburcego, poświęceniu różańców i pamiątkowym zdjęciu przed kościołem, ruszyli w drogę.

 

Przez pierwsze dwa dni pielgrzymujący rowerzyści przejadą blisko 220 kilometrów. W niedzielę wejdą na Jasną Górę razem z uczestnikami pieszej pielgrzymki z Pionek.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPECJALISTA DS. OCHRONY ŚRODOWISKA
SPECJALISTA DS. OCHRONY ŚRODOWISKA
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach Sp. z o.o poszukuje do pracy kandydata na stanowisko   Specjalista ds. ochrony środowiska &...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
Z-CA KIEROWNIKA OCZYSZCZALNI ŚCIEKOW/TECHNOLOG
Z-CA KIEROWNIKA OCZYSZCZALNI ŚCIEKOW/TECHNOLOG
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach Sp. z o.o. poszukuje kandydata na stanowisko : Z-ca Kierownika Oczyszczalni Ścieków/Tech...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook