Dzisiaj jest środa, 18 września 2019 r., 261 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] Gmina Pionki. Leśna Polana od dwóch tygodni bez wody. Kierowniczka urzędu odpowiada - nie mieliśmy zgłoszenia!
Dodał: MaG, 20-06-2018 16:03, odsłon: 3495
fot.ilustracja
fot.ilustracja

- Dosłownie trzeci świat. Wstyd mi chodzić do pracy! Dzieci brudne! Karygodne! - pisze do naszej redakcji mieszkanka osiedla Leśna Polana Gmina Pionki, w którym od dwóch tygodni występuje problem dostępu do wody z gminnego wodociągu. Zapraszamy do ogladania materiału wideo.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Od kilku tygodni w całym kraju występują ekstremalne upały jak na tą porę roku, które według synoptyków mogą nam towarzyszyć jeszcze przez długi czas. Wysoka temperatura mocno daje się we znaki mieszkańcom kraju nie tylko ze względu na temperaturę ale coraz częściej występujące problemy z dostępem do wody.  


Z problemem ograniczenia dostępu do wody od blisko dwóch tygodni muszą mierzyć się mieszkańcy osiedla Leśna Polana w Gminie Pionki. Brak wody bezpośrednio przekłada się życie rodzinne oraz wykonywanie najbardziej podstawowych czynności jaką jest dbanie o higienę osobistą.


- Od przynajmniej dwóch tygodni mieszkańcy osiedla Leśna Polana w gminie Pionki nie maja praktycznie wody. Nie możemy się myć, prac, włączyć zmywarki, czy ręcznie umyć naczyń. Informacji brak, interwencji brak, rozmów z mieszkańcami brak – pisze na naszą skrzynkę Pani Katarzyna mieszkanka osiedla


Na dowód, że nie są to tylko puste słowa mieszkanka osiedla prezentuje pliki wideo, które przedstawiają ilość wody jaka jest dostarczana bezpośrednio do mieszkania.  

 NIE BYŁO ZGŁOSZENIA
O informację w sprawie problemu z dostarczaniem wody do mieszkańców osiedla Leśna Polana zwróciliśmy się do Urzędu Gminy Pionki. Kierownik odpowiedzialna za gminne wodociągi poinformowała naszą redakcję, że nie została odnotowana żadna informacja na temat braku lub ograniczenia w dostępie do wody na terenie osiedla.


- Nie mamy żadnego zgłoszenia z osiedla Leśna Polana. Posiadamy natomiast informację o braku wody w miejscowości Kolonka oraz Ośrodka Lasów Państwowych – informuje Urszula Tanana kierownik Referatu Gospodarki Wodno-Ściekowej


SUSZA I OGRANICZENIE ZUŻYCIA WODY
Problem z brakiem dostępu do wody na cele bytowe mieszkańców Leśna Polana może mieć bezpośredni związek ze zwiększonym zapotrzebowaniem na wodę przez mieszkańców innych części gminy, którzy również korzystają z gminnego wodociągu.


- Obecnie odnotowujemy zwiększone zapotrzebowanie na wodę. Obecnie mamy suszę  i z informacji od mieszkańców wiemy, że w godzinach popołudniowych część osób podlewa ogródki co może mieć wpływ na niskie ciśnienie na odległych odcinkach wodociągu. Ten problem nie występuje, gdy pada deszcz - dodaje kierownik Tanana


W trakcie rozmowy z naszą redakcją Pani kierownik poinformowała o wysłaniu w teren pracownika, który ma za zadanie dokładne zweryfikowanie informacji o braku w tej części gminy wody. Będzie również zastosowane dodatkowa regulacja w innych częściach wodociągu.  


- Na próbę zostaną przycięte zasuwy w innych częściach wodociągu na terenie gminy. W ten sposób sprawdzimy czy jesteśmy w stanie zwiększyć ciśnienie wody w tym rejonie – mówi kierownik Tanana – Proszę również pamiętać, że w okresach suszy gmina może wprowadzić ograniczenia w zużyciu wody oraz zakaz korzystanie w innych przypadkach niż bytowe np. podlewanie ogródków – dodaje kierownik.


Pierwsze efekty regulacji ciśnienia w gminnym wodociągu powinny być widoczne jeszcze dziś wieczorem. W dniu jutrzejszym informacje z monitoringu zużycia i ciśnienia wody wpłynie również do urzędu, który na bieżąco ma reagować na zgłoszenia braku wody.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
Ireneusz Sitarski - Blok wyborczy
Zobacz więcej

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook