Dzisiaj jest środa, 22 maja 2019 r., 142 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[WIDEO] Dla Niepodległej. Uroczyste obchody 11 listopada w PSP Jedlnia
Dodał: MaG, 13-11-2018 11:46, odsłon: 885
fot.
fot.

Szkoła w Jedlni świętowała 100. Rocznicę odzyskania niepodległości. Obchody rozpoczęły się mszy świętej w intencji Ojczyzny, na której obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, dziadkowie, rodzice, nauczyciele i oczywiście uczniowie.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Po uroczystej Liturgii wszyscy udali się do szkoły. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, o godzinie 11.11 odśpiewany został hymn państwowy. Następnie uczniowie zaprezentowali przedstawienie zatytułowane „Pisk Białego Orła”. Aktorzy przypomnieli trudną drogę Polski do Niepodległości. Szczególną uwagę widzów przykuł taniec z flagami uczniów klasy piątej nagrodzony owacjami na stojąco.


W drugiej części akademii zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Uczniowie zaśpiewali pieśni patriotyczne takie jak: „Legiony”, „My, pierwsza brygada”, „Białe róże”, „Zakazane piosenki”, „Piechota”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Rota”.

 


Tak jak słodka jest niepodległość i możliwość życia w wolnym kraju, tak słodkie były biało-czerwone desery i ciasta, które przygotowali rodzice dla uczniów i zaproszonych gości. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości.

 


W niedzielę, 11 listopada uczniowie wzięli udział w parafialnych obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości. Na mszy świętej obecny był poczet sztandarowy, a później na miejscowym cmentarzu, na grobie junaków złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze. Przed kościołem dziewczęta ze Szkolnego Koła Wolontariatu rozdawały piękne kotyliony, które własnoręcznie wykonały.


Wszystkie wykonane działania miały na celu godne upamiętnienie 100-lecia odzyskania Niepodległości oraz wzbogacenie w patriotyczne wartości dzieci i młodzież.


Nie byłoby to możliwe, gdyby nie praca i zaangażowanie nauczycieli: Małgorzaty Brodowskiej, Roberta Lubczyńskiego, Renaty Pająk, Justyny Mich, Małgorzaty Wrony, Katarzyny Nowak i Anety Wojdat. To dzięki nim udało się nam tak pięknie uczcić jubileusz odzyskania Niepodległości za co w imieniu własnym i całej społeczności szkolnej chciałby gorąco podziękować dyrektor PSP w Jedlni.

 

 

źródło:PSP Jedlnia   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook