Dzisiaj jest poniedziałek, 21 czerwca 2021 r., 172 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] Byłe "hotele" doczekają się remontu. Ich rewitalizacja pochłonie blisko 6 mln zł
Dodał: DL, 01-04-2021 11:51, odsłon: 3983
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Dobra wiadomość dla mieszkańców bloków numer 9 i 13 przy ulicy Aleje Lipowe, a także numer 17 na ulicy Leśnej. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, miasto Pionki otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 4 miliony złotych na modernizację tychże budynków.

 

 

D.H. CASINO WYPRZEDAŻ

W czwartek, 1 kwietnia, między blokami numer 9 i 13 przy ulicy Aleje Lipowe odbyła się konferencja prasowa, podczas której przekazano korzystne wieści dla naszego miasta, a przede wszystkim mieszkańców. Wiadomości te dotyczyły przebudowy tychże bloków, które będą możliwe dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymało nasze miasto od Samorządu Województwa Mazowieckiego. Warty podkreślenia jest fakt, że warunki życia w tychże budynkach ulegną znacznej poprawie, także w kwestii sanitarnej. Plan zakłada odstąpienie od wspólnych toalet, na rzecz prywatnych, tak więc każdy mieszkaniec będzie miał swój własny węzeł sanitarny. Jak mówił burmistrz Robert Kowalczyk, jest to spowodowane tym, że miastu zależy na podniesieniu jakości i godności życia mieszkańców.

 

Na konferencji obecni byli wicemarszałek Rafał Rajkowski, burmistrz Robert Kowalczyk, wiceburmistrz Kamila Kaczorowska oraz pionkowscy radni – Paweł Kobylas, Dawid Jaroszek oraz Włodzimierz Szałabaj.

 


 Wicemarszałek Rafał Rajkowski

 

Dobrą informację mieszkańcom Pionek przekazał wicemarszałek Rafał Rajkowski. – To nie prima aprilis. Mamy kolejną dobrą nowinę dla mieszkańców miasta Pionki. Na początek, chciałbym podziękować za dobrą współpracę z władzami miasta gminy Pionki oraz państwem radnymi. Rzecz dotyczy trzech bloków, ale za nim przedstawię dokładne informacje, chcę jasno powiedzieć, że my samorządowcy dowiedzieliśmy się o podziale środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Oczywistym faktem było, że w trzeciej transzy tego funduszu podejście władz centralnych do podziału tych środków będzie z goła inne, niż do tej pory, czyli uznaniowe – mówił podczas konferencji wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 


 Blok nr 17 przy ulicy Leśnej doczeka się przebudowy

 

- Dawanie na rzeczy, bez których można się obyć, typu budowa basenu przyszkolnego. To są środki skierowane na walkę z covidem i środki, które de facto wnioskowane przez lokalnych włodarzy, w tym również miasto Pionki dotyczą ważnych inwestycji dla mieszkańców. Jednym z tych wniosków był wniosek dotyczący przebudowy mieszkań socjalnych na ulicy Aleje Lipowe i Leśnej. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że rząd woli te pieniądze przeznaczać dla wybranych samorządów. Tych samorządów, gdzie rządzi Prawo i Sprawiedliwość na rzeczy, które mogłyby poczekać, albo są rzeczami nie tak bardzo ważnymi jak zainwestowanie w szpitalny oddział ratunkowy na Józefowie, czy przebudowę tych obiektów, w których w fatalnych warunkach 380 osób mieszka od wielu wielu lat. Wiele rozmów odbyliśmy z panem burmistrzem, panią burmistrz, radnymi, które dotyczyły kwestii właśnie tej bardzo ważnej potrzeby. Wszyscy liczyliśmy, że rząd pochyli się nad tym i służby pana wojewody dostrzegą ten palący problem i miasto Pionki dostanie dofinansowanie na te budynki. Stało się zupełnie inaczej, dlatego dzisiaj bardzo szybko reagując zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o dołożeniu środków do listy, w której znajdują się te trzy budynki – dodał wicemarszałek marszałek Rajkowski.

 


 Na ulicy Aleje Lipowe przebudowane zostaną bloki numer 9 i 13

 

Wniosek, który zostanie podpisany za około trzy tygodnie będzie stanowił dofinansowanie w wysokości 4 milionów 432 tysięcy złotych na trzy bloki. – Myślę, że to ważna informacja dla mieszkańców tych bloków na święta. Do tej dobrej informacji dołączę życzenia od Samorządu Województwa Mazowieckiego dla wszystkich mieszkańców Pionek. Tych dobrych informacji dla Pionek będzie więcej. Mam tylko dobre doświadczenia ze współpracy z samorządowcem Robertem Kowalczykiem, który ma olbrzymie doświadczenie i tylko pozytywnie mogę oceniać tę współpracę, za którą bardzo dziękuję – dodał na koniec wicemarszałek Rajkowski.

 


 Burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk podczas konferencji podkreślał jak ważne jest zapewnienie mieszkańcom godnych warunków do życia.

 

Głos podczas konferencji zabrał burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk. – Dziękujemy Panu marszałkowi i całemu zarządowi za to, że zauważyli ten Pionkowski palący problem, tego, że ludzie żyją i mieszkają w urągających warunkach. Tak naprawdę Panie marszałku pokazaliśmy dzisiaj człowieczeństwo. Coś takiego co powinno się pokazać już dawno. Powinniśmy już dawno powiedzieć, ze mamy dość, że w takich warunkach ze wspólnymi toaletami, kuchniami, łazienkami nie da się żyć, a już bardziej żyć w takim czasie pandemicznym jaki mamy od roku. Za to jesteśmy Panu marszałkowi jak i samorządowi województwa mazowieckiego bardzo wdzięczni i myślę, że mieszkańcy będą długo pamiętali, że taka decyzja zapadła i przyniesie ona już w najbliższym czasie efekty – mówił burmistrz Robert Kowalczyk.

 


 


    
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Hotele " doczekają " , a wielu mieszkańców ? Poprosimy o artykuł na temat ceny pogrzebów w Pionkach . Litościwi z KK doliczają do wygórowanej ceny jeszcze 800 zł za wywóz śmieci z cmentarza !!!!! Może wywiad z plebanem ? Większość pionkowskich emerytów , to ludzie żyjący bardzo skromnie. Wstydu brak ?
Dodane obrazki:
06-04-2021, 10:33:35
+ 142
- 49
odpowiedz
A co Ty myślisz, że KK będzie płacił przez 20 lat za kogoś za wywóz śmieci. Ceny za wywóz śmieci poszły w górę. Masz przykład u swojego guru, co ludziom w Pionkach podniósł cenę za wywóz śmieci i płaci się jak za zboże. Tutaj właśnie emerytom dowalił. Poza tym na terenie KK i tak jest taniej, niż na cmentarzu komunalnym. Tam dopiero pieszczą emeryta.
07-04-2021, 07:53:34
+ 24
- 16
odpowiedz
VIP
Ceny są wygórowane w stosunku do 4.000 zł zasiłku pogrzebowego. Proszę mi guru nie szukać . Radzę sobie . Znajoma , skromna emerytka pochowała męża . Zdarto z niej pon. 8 tys. Masakra . NIE każdy umieszcza na grobie tony plastiku i produkuje śmieci . Są już ludzie świadomi , że zaśmiecanie Ziemi skończy się tragedią !
Dodane obrazki:
07-04-2021, 16:02:03
+ 119
- 41
odpowiedz
Czytam te Twoje wpisy bucu na tym portalu. Wypływa z nich wieczna krytyka KK podparta memami. Wszyscy katolicy są wg Ciebie źli. Ale zobacz ile jadu wypływa z Twoich wpisów. Czy Ty jesteś taki doskonały ciągle atakując katolików i KK? Tak patrząc na te Twoje wpisy utwierdzam się w przekonaniu, że jednak dobrze robię, że jestem wierzący i praktykujący.
A co do świadomości ludzi odnośnie śmieci to zapraszam pod cmentarz i zerknąć do kontenerów. Nawet nie trzeba bardzo podchodzić, bo z daleka widać tą świadomość wysypującą się z nich.
07-04-2021, 18:08:20
+ 23
- 39
odpowiedz
VIP
Bardzo cieszę się , że ma Pan powód do dumy narodowej i katolickiej. Memy są memami . Bawią lub informują . Jadu nie widzę . Co jest kłamstwem ? Łatwo zbić wiedzą i argumentami . Tak co łaska , ale nie mniej niż ...
Dodane obrazki:
07-04-2021, 19:28:32
+ 107
- 42
odpowiedz
Tak tylko w odpowiedzi do memów i nic nie robienia przez Kościół Katolicki (tylko część):

Kościół Katolicki w Polsce prowadzi:Dla dzieci i młodzieży obciążonych ubóstwem: 92 domy dziecka,27 domów matki i dziecka,27 burs,378 świetlic terapeutycznych,30 centrów interwencji kryzysowej,105 podwórkowych klubów,257 ośrodków kolonijnych,21 telefonów zaufania65 funduszów stypendialnych.Dla osób starszych:160 domów pomocy społecznej,69 klubów seniora,67 środowiskowych domów samopomocy.Dla osób uzależnionych:62 punkty konsultacyjne dotyczące problemów alkoholowych,21 ośrodków terapii uzależnień dla dorosłych, a 10 dla dzieci.Dla osób niepełnosprawnych:116 wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, 108 warsztatów terapii zajęciowej oraz18 zakładów aktywności zawodowej,81 gabinetów rehabilitacyjnych,16 centrów opieki dziennej34 ośrodki wychowawcze.Dla bezdomnych:302 punkty pomocy doraźnej,286 punktów wydawania odzieży,121 mieszkań chronionych,61 schronisk dla kobiet i mężczyzn, łaźnie, przytuliska, ogrzewalnie i noclegownie.Dla bezrobotnych:8 centrów aktywizacji,12 klubów integracji społecznej,6 świetlic,20 spółdzielni socjalnych.Dla migrantów i uchodźców:15 diecezjalnych centrów pomocy migrantom i uchodźcom,2 domy dla repatriantów12 innych ośrodków pomocowych.Ponadto instytucje kościelne prowadzą:122 stacje opieki medycznej,63 zakłady opiekuńczo-lecznicze,61 hospicjów domowych,40 hospicjów stacjonarnych,270 jadłodajni,19 aptek,21 poradni środowiskowych.Działa również 110 magazynów w ramach programu dystrybucji nadwyżek żywności PEAD i 92 magazyny do przechowywania ubrań i sprzętu.Dalej z wyszczególnieniemCharytatywna działalność zgromadzeń zakonnych.Po 1989 r. zakony podjęły ogromny wysiłek odtwarzania odebranych im dzieł. W większości to się udało. Według danych z końca 2016 r. żeńskie zgromadzenia zakonne prowadzą m.in.30 zakładów opiekuńczo-leczniczych,17 gabinetów lekarskich,8 zakładów rehabilitacyjnych,2 hospicja,65 ośrodków wychowawczych,65 domów dziecka,54 domy pomocy społecznej dla dzieci,62 dla dorosłych,14 placówek zapewniających całodobową opiekę niepełnosprawnym, osiem domów dla matek z małymi dziećmi, dwa przytuliska dla bezdomnych,ponad 80 stołówek dla biednych.Oprócz tego 31 okien życia.Siostry zakonne pracują w 121 szpitalach, 20 przychodniach i 23 hospicjach prowadzonych przez inne podmioty.Jako lekarki pracuje 34 sióstr, a jako pielęgniarki 1162 (dane na koniec 2018 r.).Zakony męskie prowadzą również działalność charytatywną. Wśród prowadzonych przez nie dzieł jest:6 szpitali,12 hospicjów,8 przychodni i ośrodków zdrowia,24 domy opieki,14 młodzieżowych ośrodków wychowawczych 13 ośrodków terapii dla osób uzależnionych.

ITD., ITD....
07-04-2021, 23:21:10
+ 22
- 23
odpowiedz
VIP
Jestem pod wrażeniem Pana pracy . Brakuje tylko informacji KTO za to PŁACI ? Darczyńcy - ich wybór i podatnicy - pod przymusem . Pamięta Pan sprawę jadłodajni w Pionkach ?
Dodane obrazki:
08-04-2021, 08:14:17
+ 103
- 42
odpowiedz
Każdy coś finansuje, czy to w formie podatków, czy w formie darowizn, czy w innych możliwych formach. A państwowe to kto finansuje. Też my wszyscy. Też my ludzie. Ale już prowadzić takie instytucje i pomóc czlowiekowi, to już mądrych nie ma. Najlepiej pomądrzyć się na odległość. Najważniejsze to kto ile ma. Ale co dobrego robi, to już mało istotne.
Co do jadłodajni to już lepiej nie wypowiadaj się, bo wiadomo kto się do tego przyczynił.
08-04-2021, 09:40:27
+ 22
- 19
odpowiedz
VIP
Pan, jako katolik może płacić aby kler żył w luksusach . Ja , jako racjonalista powinienem mieć wybór na co są wydawane moje podatki . Preferuję służbę zdrowia i nowoczesną edukację .
Dodane obrazki:
08-04-2021, 11:22:29
+ 82
- 43
odpowiedz
Czas pokaże jak mieszkający tam ludzie poszanują te wszystkie remonty.
11-04-2021, 10:26:16
+ 56
- 33
odpowiedz
VIP
Już widzę, jak patola będzie szanowała coś, za co nie zapłaciła....
Tak, prowadzą domy dziecka, schroniska itp...A kto pamięta co siostry zakonne robiły z dziećmi w Irlandii? W Pl też mają trochę za uszami, nie wspominając o sukienkowych dewiantach (patrz pewien pleban z lat 90tych z pionek).
Dostają kasę z budżetu...kto widział sprawozdania finansowe?
Pewnie nikt, a wille flaszki Głudzia, czy innych purpuratów z hodowlami Danieli każdy widzi. Przypomnę, iż KK jest największym właścicielem ziemskim w PL, a jeszcze łapy wyciągają po kasę od podatników.
12-04-2021, 07:32:49
+ 21
- 1
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Marcin Kucewicz
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na...
Natalia Drela - w środku, różowa koszulka i dyplom. Fot. KS PATEX Pionki
W dniach 19-21 czerwca odbyły się Mistrzostwa Warszawy Skrzatów. W turnie...
Do pokonania była trasa, która liczyła niespełna 7 kilometrów. Dla...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W związku z awarią sieci wodociągowej PWKC informuje, że dnia 21 czerwca 2021 r....
Na zdjęciu Ireneusz Kędziora Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
20 czerwca na terenie Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach przy ul. Partyzant&oacut...
Fot. Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass
Widowiskowy pokaz teatru ognia, świetny koncert Karoliny Skrzyńskiej z zespołem,...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie w najbliżs...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Modernizacja placów zabaw czy budowa siłowni plenerowych, remonty strażni...
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Już niebawem 2 miliony złotych trafią do gminy Garbatki-Letnisko. W piątek, 18 c...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie w najbliżs...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Przed Kozienickim Domem Kultury im. Bogusława Klimczuka pojawiły się miski z wod...
Fot. archiwum
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ogłosił nabór uzupełniając...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass, Mateusz Palka
Mężczyzna zasnął z niedopałkiem papierosa, w wyniku czego doprowadził do pożaru ...
Fot. amatum.pl/teatr-ognia/
W sobotę, 19 czerwca, na nabrzeżu Jeziora Kozienickiego będziemy światkami kolej...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Członkowie Stowarzyszenia Pionkowskie Morsy już jutro (19 czerwca) organizują wy...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza na premierę filmu "TŁOCZNIA PRONIT 1...
Masz dosyć nudnych ćwiczeń na uzupełnianie luk i wstawiania czasowników w...
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Dzień 17 czerwca 2021 roku wójt Gminy Garbatka-Letnisko – Teresa Fr...
Dobiegł końca kolejny, chociaż głównie wirtualny, rok artystyczny na Akad...
Fot. Kozienicki Dom Kultury
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka poszukuje instruktorów do ...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Jeśli chcemy szybko i dobrze przyswoić język obcy, najlepiej jest z nim obcować na co dzień. I wła-śnie dlatego warto wz...
Noszone przez aktorki i modelki ubrania szybko wyprzedają się ze sklepowych półek. Ich styl, sposób malowa...
Marzysz o tym, by każdego ranka budzić się wypoczętym i pełnym energii? Masz dosyć porannych bólów karku c...
Kupiliście sobie łoże małżeńskie? Potrzebujecie jeszcze do niego materaca, lecz nie wiecie, czy odpowiednim wyborem będz...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
przy ul. A. Mickiewicza 4 w Pionkach. III piętro, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, osobno WC o powierzchni 66,75 m2. Piwnica ok 19m2. Okolica cicha i spokojna. Tel. 884 101 430
DAM PRACĘ - SPRZEDAŻ MALIN I CZEREŚNI
DAM PRACĘ - SPRZEDAŻ MALIN I CZEREŚNI
Przyjmę do sprzedaży malin i czereśni w Pionkach dziewczynę. Od zaraz. Stawka do uzgodnienia. Proszę o kontakt telefoniczny : 535 195 281.
WYNAJMĘ MAŁE MIESZKANIE
WYNAJMĘ MAŁE MIESZKANIE
Wynajmę od lipca 2021r małe jednopokojowe mieszkanie przy ul.Zakładowej 8 w Pionkach. Bliższe informacje pod tel. 694 866 271
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej i chcesz rozpocząć nowy rok szkolny bez  stresu, bez zaległości, zapraszam Cię na letnie korepetycje z matematyki. Mam wieloletnie doświadczenie. Cierpliwie i skutecznie wytłumacze to, czego nie rozumiesz, przygotu...
DZIAŁKA BUDOWLANA NA MONIUSZKI
DZIAŁKA BUDOWLANA NA MONIUSZKI
Witam serdecznie. Mam na sprzedaż działkę budowlaną położoną na ul.Moniuszki w Pionkach. Działka jest w pełni uzbrojona w wodę, gaz, kanalizacje i elektryczność. Na działce znajduje się garaż blaszany na fundamentach i bardzo dobrze zabezpieczony. Obok zn...
WYNAJEM MIESZKANIA
WYNAJEM MIESZKANIA
wynajmę mieszkanie w pionkach, ul. Aleje Lipowe
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992