Dzisiaj jest poniedziałek, 01 czerwca 2020 r., 153 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Trener Bolesław Strzemiński uważa, że zdrowie jest najważniejsze
Dodał: MaG, 02-04-2020 10:00, odsłon: 1439
Zespół czwartoligowego Prochu Pionki nie trenuje, siedzi w domach. Również trener Bolesław Strzemiński stara się nie wychylać nosa i czeka aż zagrożenie koronawirusem minie.
 
- Jedynie krótki spacer z żoną, albo wyjście do sklepu, na to możemy sobie pozwolić. Mamy trochę czasu, więc gramy w karty remika, czy w kości, oglądamy filmy. Ubolewam tylko, że na razie nie możemy spędzać czasu z dziećmi i wnukami.
 
Piłkarze Prochu są w stałym kontakcie z Panem?
Nawet w tym tygodniu obdzwoniłem wszystkich. Każdy z nich ma swój plan treningowy. Nie mam zamiaru ich jakoś szczególnie mobilizować, czy pilnować. Większość mowi ze się rusza, biega, trenuje. Każdy w miarę swoich możliwości i warunków. Część zawodników się uczy w dom, niektórzy pracują. Najważniejsze, że dobrze się czują, że są zdrowi, nie dopadł ich ten potworny wirus. Pamiętajmy, że piłka nożna jest tylko dodatkiem do życia, Najważniejsze jest zdrowie i rodzina. Może potem, kiedy to się już wszystko skończy, inaczej spojrzymy na to co się wydarzyło. W naszym życiu panuje za duży pęd, chcemy się ścigać ze sobą, każdy chce być najlepszy. Może z jednej strony dobrze ze to się zastopowało.
 
Ciężko chyba będzie zrealizować plan treningowy w domowym zaciszu bez rywalizacji z przeciwnikiem, bez piłki?
Zgadza się, ale w tej kwestii jesteśmy bezsilni. Tak jak już mówiłem, zdrowie jest najważniejsze. Będziemy mentalnie poobijani. Wszystkie dziedziny życia dostaną mocno po kulasach. Sport chyba najbardziej. Nie tylko my, ale inne kluby, a także inne dyscypliny będą mieć spore kłopoty. Pozostaje jedynie przeczekać i liczyć, że wyjdziemy z tego bez szwanku.
Jak sobie klub radzi z kryzysem, który jest nieuchronny?
Ciężko na razie prognozować, bo nie wiemy jak długo to potrwa i kiedy z tego wyjdziemy. Musimy mieć świadomość, że część sponsorów w klubach wycofa się i może nie wrócić. Ktoś kto miał firme prywatną, ona prosperowała dobrze, a teraz jest kryzys, to na pewno ten ktoś nie będzie dalej finansował sportu. Im dłużej to trwa, tym gorzej dla wszystkich dziedzin naszej gospodarki i innych dziedzin życia.
 
Polski Związek Piłki Nożnej podzielił środki dla klubów. Myśli pan, że ten podział jest sprawiedliwy?
Nigdy nie bedzie dobrego wyjścia, aby wszystkich zadowolić. PZPN to wysoka półka, ale oni w pierwszej kolejności myślą o dużych klubach, które przynoszą konkretne dochody. Tam gdzie są transmisje i przychodzi sporo ludzi, tam PZPNw pierwszej kolejności będzie pomagać. To jest zrozumiałe. Mniejsze kluby mogą bardziej liczyć na związki wojewódzkie. Szkoda, ze skasowano okręgi, bo te bardzo są teraz potrzebne. Nasz radomski OZPN działa i wygenerował z własnych oszczędności około 200 tys. zł, które przekaże klubom. To piękny gest.
 
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook