Dzisiaj jest czwartek, 25 maja 2017 r., 145 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
KCRiS2
To prawdziwa zmora kierowców. Kiedy ruszy pozimowe łatanie dziur w miejskich ulicach?
Dodał: JaW, 21-04-2017 12:54, odsłon: 11605
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Jak co roku, po zimie, kierowcy skarżą się na dziurawe ulice i popękany asfalt. Kiedy rozpocznie się naprawa nawierzchni na drogach w Pionkach? Takich i podobnych pytań otrzymaliśmy w ostatnim czasie mnóstwo.

Kiedy ruszy pozimowe łatanie dróg? Zapytaliśmy o to Piotra Stolarskiego, kierownika Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta.

 

- Mamy już podpisaną umowę z wykonawcą i nawet rozpoczął przed świętami pierwsze prace. Niestety później je przerwał. Firmy budowlane mają harmonogram swoich robót, na który nie mamy wpływu. Zgodnie z umową termin realizacji upływa 19 maja, a po tej dacie mogą być naliczane kary umowne – tłumaczy Stolarski.

 

Ulice w Pionkach po zimie ma naprawiać radomska firma Interbud. W ramach umowy 1500 metrów kwadratowych ubytków w jezdniach będzie wypełniane łącznie z frezowaniem nawierzchni, a 200 metrów kwadratowych przy wykorzystaniu emulsji i grysu. Samorząd zapłaci za roboty 92 tysiące 742 zł.

 

Drogowców można było już zobaczyć przed świętami na ulicach Pionek, kiedy łatali dziury w głównej ulicy miasta, czyli Alei Jana Pawła II. Reszta robót ma zostać wykonana do 19 maja.

 

Czekamy na sygnały od czytelników. Które ulice w Pionkach są najbardziej "nafaszerowane" dziurami? Gdzie jeździ się najgorzej? Przysyłajcie zdjęcia dziur w jezdniach na adres redakcja@pionki24.pl

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Teraz wszyscy złapia za aparaty fotograficzne,telefony i będa biegac po miescie w poszukiwaniu najbardziej atrakcyjnie wygladającej DZIURY, a jak juz redakcja nazbiera wystarczajaca ilosc zdjęć DZIUR to czy zostanie zorganizowana wystawa tychże fotografi w CAL lub MOK?
Dodane obrazki:
21-04-2017, 14:10:48
+ 24
- 5
odpowiedz
VIP
Coraz mniej rozumiem to, o czym pisze pan Redaktor JaW. A oto przykłady mojego "nierozumienia":
1. Wykonawca rozpoczął prace przed świętami, ale /cyt./ "Niestety później je przerwał". Redaktorze, musiał tak zrobić, bo w święta się świętuje a nie remontuje ulice! A czy od wtorku pracują znowu, to pan już nie napisał!
2. Z zacytowanych przez pana Redaktora słów Piotra Stolarskiego wynika, że jak wykonawca nie wykona całości prac do 19-tego maja, to zgodnie z zawartą z nim umową /cyt./ "mogą być naliczone kary umowne". Pytam się:
- czy kary są określone kwotowo,
- czy kary w przypadku opóźnienia prac są obligatoryjne czy uznaniowe (patrz słowa "mogą być naliczone"),
- jeśli kary nie są obligatoryjne, to kto personalnie może zadecydować o odstąpieniu od ich naliczenia?
Pan Redaktor wysłuchał wypowiedzi, ale albo nie zacytował jej precyzyjnie, albo nie poprosił o tekst umowy i nie sprecyzował, co w niej o karach jest napisane. Zwykłe niechlujstwo, tak to trzeba nazwać.
3. O ile mnie moja wiedza nie zawodzi, to frezowanie nawierzchni polega na mechanicznym zerwaniu na znacznej długości wierzchniej warstwy asfaltu wraz z pewną częścią podłoża za pomocą specjalnej maszyny wyposażonej we frezy żłobiące a następnie - już po frezowaniu i zebraniu skruszonego materiału - odpowiednie uzupełnienie podłoża oraz położenie nowej nawierzchni asfaltowej na jezdni. Piszę to łopatologicznie, jako laik. Opisana przeze mnie czynność nie ma nic wspólnego z opisanym w tytule artykułu, jego treści oraz na zamieszczonym zdjęciu łataniem niewielkich dziur! Litości, Redaktorze! Do szkoły!
4. W artykule podane są ilości metrów kwadratowych ulic do naprawy (tylko, że opisane są one inaczej niż same znaczą - patrz wyżej punkt 3 mojego wpisu), jest podana kwota do zapłaty za te ilości, jest mowa o jakimś harmonogramie i terminach prac - to po jaką cholerę, skoro wszystko jest w umowie i wszystko jest jasne, pan Redaktor nawołuje mieszkańców do zgłaszania jeszcze jakichś innych dziur w jezdniach? Kompletna paranoja!
Po raz kolejny Redaktor się nie popisał!
21-04-2017, 15:07:33
+ 24
- 13
odpowiedz
VIP
Czy stać was tylko na te głupie minusy?
Jeśli stawiacie je, bo nie rozumiecie, o czym piszę, to wasze intelektualne braki będą pewnym wytłumaczeniem dla tych minusów. Ale jeśli postawiliście te minusy dlatego, że coś nachrzaniłem w swoim wpisie, to bardzo proszę o wskazanie, w którym miejscu to uczyniłem. Czy wtedy, gdy napisałem, że w Świeta Wielkanocne słuzby drogowe nie pracują? Czy wtedy, że uznałem tekst o karach umownych za mało precyzyjny? Czy może wtedy, gdy nie uznałem zalepiania dziur w jezdni (dziur z reguły okrągłych) za frezowanie konkretnych odcinków jezdni liczonych w metrach kwadratowych? Czy chodzi może o te zdjęcia do redakcji? Odwagi, napiszcie, bo pozostanę w nieświadomości i nie otrzymam od waszych mądrych umysłów informacji, że pobłądziłem!
21-04-2017, 22:06:01
+ 13
- 13
odpowiedz
Bibku. Ja Ci już tłumaczyłem. Ktoś wchodzi na forum, patrzy i myśli: "OBOOOOOOOOŻE znowu Bibek nasmarował jakiegoś długaśnego polemicznego posta składającego się z wielu punktów, przez które nie sposób przebrnąć. A dam dziadowi minusa, niech się piekli."
21-04-2017, 22:40:19
+ 19
- 3
odpowiedz
VIP
Dla mnie ci, którzy postępują tak, jak opisałeś, to są zwykłe prostaki, bezmyślni debile i bezmózgowe tępaki. Skoro nie chcą się niczego nauczyć, ani poznać czyjąś opinię na jakiś temat, to po co w ogóle wchodzą na to forum? To już lepiej będzie jak pójdą do kościoła, posłuchają Radia Maryja lub pooglądają TVPPiS - tam wszystko jest krótko, mądrze i na temat!
22-04-2017, 13:20:57
+ 13
- 15
odpowiedz
Amator
Zamiast wyzywać i zniważać idż się pomódl Ty o rozum.
22-04-2017, 16:37:24
+ 4
- 10
odpowiedz
VIP
Mnie więcej rozumu niż mam nie jest raczej potrzebne, natomiast tobie - jak najbardziej. Przeczytaj jeszcze raz dokładnie mój wpis - ja w nim nikogo personalnie nie obraziłem, tym bardziej nie zwyzywałem czy znieważyłem. Niezbyt miłymi słowami nazwałem tylko tych forumowiczów, którzy zachowują się tak (konkretnie - stawiają głupie minusy), jak to opisał Minusik. Więc to raczej tobie trochę więcej rozumu by się przydało.
22-04-2017, 20:13:42
+ 10
- 10
odpowiedz
Amator
Szkoda klawiatury i palców na dyskusję z Tobą Jesteś przekonany że tylko Ty masz rację a reszta to drugi sort.Postępuj tak dalej , a napewno będziesz miał dużo swoich plusów u forumowiczów . Mówi Ci to stary bo 70-cio letni dziadek
23-04-2017, 08:15:25
+ 7
- 8
odpowiedz
VIP
Wiek tu nie gra roli - ja jestem od Ciebie młodszy o mniej niż 10 lat - chociaż uważam, że doświadczenie życiowe jest bezcenne. Chociaż ważna jest także wiedza, jaką się w tym swoim życiu zdobyło (dalej tematu nie rozwijam).
Zobacz, jak mnie oceniłeś: szkoda czasu na dyskusję z tobą; wydaje ci się, że jesteś najmądrzejszy i że jesteś lepszy od innych; takie postępowanie nie przysporzy ci plusów. To są zwykłe slogany, puste słowa na okrągło. Zero konkretów, zero zarzutów, zero dowodów. Ja takiej dyskusji nie lubię, więc zaapelowałem do Ciebie: przeczytaj jeszcze raz mój wpis na spokojnie. Gdy tak go przeczytasz, to co dostrzeżesz? Że nie ma w nim żadnego obrażania, jest natomiast prośba o konkretne wypowiedzi skierowana do tych, którzy postawili mi głupie minusy. A tych konkretów nie ma! Za to są minusy! To nie jest dyskusja, to jest beznadziejne, tendencyjne krytykanctwo! A to mi się nie podoba i dlatego do oceny takich zachowań będę zawsze używał mojego niewyparzonego jęzora i zawsze będę takich minusowiczów nazywał po imieniu.
23-04-2017, 19:45:03
+ 8
- 6
odpowiedz
Amator
Dla ciebie wszystko i wszyscy są zerem,oprócz oczywiście Ciebie.A jeżeli tak zależy Ci na tych plusach ,to oczywiście postawię Ci tego plusa. Zadowolony?
24-04-2017, 09:07:38
+ 4
- 4
odpowiedz
VIP
Nie czytasz uważnie, za to masz z góry ustawiony osąd i nic Cię nie jest w stanie przekonać. Prośba - przeczytaj jeszcze raz, uważnie, mój wcześniejszy wpis, bo nie o plusy w nim chodzi.
24-04-2017, 10:02:48
+ 5
- 7
odpowiedz
VIP

A ja czekam na sytuację, że Ktoś sie wreszcie pojawi na forum i zaatakuje kol. Bibka jego bronią
Ludziska !!!
Gość chce Was zachęcić do rozmowy ( chwilami podejrzewam, że to alter ego redaktora JaW-a...ho, ho ) do rzeczowej argumentacji, do pomyśl i napisz.
Chyba już zauważyliście, że zdanie w stylu - " szkoda klawiatury i palcy na dyskusję z Tobą" - kol. Bibka nie zadowala.... baaaa- ładuje mu akumulator pewnośći siebie i swojej niepodważalnej racji !
Rada.... chcesz dowalić Bibkowi, chcesz Go wprasować w ziemię - hę ?
Minusik to mało !
... podejmij dyskusję - potrafisz - hę ?
Naprawdę potrafisz ?
24-04-2017, 12:57:17
+ 4
- 1
odpowiedz
VIP
Nie bez kozery ogłosiłem się samozwańczo realistą nr 2. Jesteś świetny i nie mam szans, żeby Ci dorównać w jakości i przenikliwości wypowiedzi. Mówię szczerze - jesteś dla mnie wzorem w paru lingwistycznych kwestiach (także w kwestii poczucia humoru, chociaż - nie obraź się - ale zarówno ja, jak i WujoMarian, jesteśmy w tym chyba lepsi).
Trafiłeś w sedno - dyskusja, spieranie się na argumenty a nie głupie minusy i obrażanie się za to, że ktoś akurat inaczej myśli.
No i jednak muszę to wytłumaczyć - Tobie i wszystkim: jestem sobą a redaktor JaW, żeby być moim alter ego, musi jeszcze nad sobą długo popracować, bo jak na razie to jest daleko z tyłu! Nie jest ani, tak jak ja, do bólu precyzyjny, logiczny i konsekwentny w pisaniu i działaniu, nie jest też samodzielny i nie ma własnych poglądów, nie jest odważny, no i nie ma jednej cechy, którą mam ja - nie potrafi rozpoczętej sprawy doprowadzić do końca, żyje chwilą a nie sprawami i problemami. Tyle o redaktorze, którego jednak na swój sposób lubię - sam nie wiem, dlaczego.
24-04-2017, 15:10:31
+ 4
- 1
odpowiedz
VIP
Przyznaj jednak - gdyby pan redaktor JaW i Ty był tą samą sobą...ach cóż za szatański pomysł !
Ile minusów, plusów i zaciekłej dysputy !
A licznik sobie bije, a reklamy się wyświetlają i kasiorka jest!

Ps. Wuj ma talent - ja to przy nim siusiumajtek!
24-04-2017, 15:53:54
+ 2
0
odpowiedz
VIP
Dzięki za samokrytykę. Też uważam, że WujoMarian jest z nas wszystkich najlepszy.
A co do pana Redaktora JaW, to chcę powiedzieć, że raczej nie czuję jego doświadczenia marketingowego. Ja właśnie w takim celu, jak napisałeś (plusy, minusy, zaciekła dysputa, kasa z reklam), szanowałbym takich forumowiczów jak my i - nawet gdybym robił jakąś celową manipulację - to jednak zawsze w końcowej fazie dyskusji podkreśliłbym, jakie jest moje ostateczne zdanie, co zrobię z poruszonym tematem i jakie są efekty tych moich działań. Redaktor tego nie potrafi, on jest od zwykłego info na bieżąco a nie od załatwiania spraw a jego szef to, niestety, toleruje, gdyż ten Redaktor jest praktycznie jego jedynym dyspozycyjnym dziennikarzem. Wniosek: z Redaktorem JaW sensownej dyskusji nie było, nie ma i raczej nie będzie.
25-04-2017, 12:14:42
+ 1
- 1
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook