Dzisiaj jest poniedziałek, 21 maja 2018 r., 141 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
To prawdziwa zmora kierowców. Kiedy ruszy pozimowe łatanie dziur w miejskich ulicach?
Dodał: JaW, 21-04-2017 12:54, odsłon: 11901
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Jak co roku, po zimie, kierowcy skarżą się na dziurawe ulice i popękany asfalt. Kiedy rozpocznie się naprawa nawierzchni na drogach w Pionkach? Takich i podobnych pytań otrzymaliśmy w ostatnim czasie mnóstwo.

Kiedy ruszy pozimowe łatanie dróg? Zapytaliśmy o to Piotra Stolarskiego, kierownika Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta.

 

- Mamy już podpisaną umowę z wykonawcą i nawet rozpoczął przed świętami pierwsze prace. Niestety później je przerwał. Firmy budowlane mają harmonogram swoich robót, na który nie mamy wpływu. Zgodnie z umową termin realizacji upływa 19 maja, a po tej dacie mogą być naliczane kary umowne – tłumaczy Stolarski.

 

Ulice w Pionkach po zimie ma naprawiać radomska firma Interbud. W ramach umowy 1500 metrów kwadratowych ubytków w jezdniach będzie wypełniane łącznie z frezowaniem nawierzchni, a 200 metrów kwadratowych przy wykorzystaniu emulsji i grysu. Samorząd zapłaci za roboty 92 tysiące 742 zł.

 

Drogowców można było już zobaczyć przed świętami na ulicach Pionek, kiedy łatali dziury w głównej ulicy miasta, czyli Alei Jana Pawła II. Reszta robót ma zostać wykonana do 19 maja.

 

Czekamy na sygnały od czytelników. Które ulice w Pionkach są najbardziej "nafaszerowane" dziurami? Gdzie jeździ się najgorzej? Przysyłajcie zdjęcia dziur w jezdniach na adres redakcja@pionki24.pl

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Teraz wszyscy złapia za aparaty fotograficzne,telefony i będa biegac po miescie w poszukiwaniu najbardziej atrakcyjnie wygladającej DZIURY, a jak juz redakcja nazbiera wystarczajaca ilosc zdjęć DZIUR to czy zostanie zorganizowana wystawa tychże fotografi w CAL lub MOK?
Dodane obrazki:
21-04-2017, 14:10:48
+ 24
- 5
odpowiedz
VIP
Coraz mniej rozumiem to, o czym pisze pan Redaktor JaW. A oto przykłady mojego "nierozumienia":
1. Wykonawca rozpoczął prace przed świętami, ale /cyt./ "Niestety później je przerwał". Redaktorze, musiał tak zrobić, bo w święta się świętuje a nie remontuje ulice! A czy od wtorku pracują znowu, to pan już nie napisał!
2. Z zacytowanych przez pana Redaktora słów Piotra Stolarskiego wynika, że jak wykonawca nie wykona całości prac do 19-tego maja, to zgodnie z zawartą z nim umową /cyt./ "mogą być naliczone kary umowne". Pytam się:
- czy kary są określone kwotowo,
- czy kary w przypadku opóźnienia prac są obligatoryjne czy uznaniowe (patrz słowa "mogą być naliczone"),
- jeśli kary nie są obligatoryjne, to kto personalnie może zadecydować o odstąpieniu od ich naliczenia?
Pan Redaktor wysłuchał wypowiedzi, ale albo nie zacytował jej precyzyjnie, albo nie poprosił o tekst umowy i nie sprecyzował, co w niej o karach jest napisane. Zwykłe niechlujstwo, tak to trzeba nazwać.
3. O ile mnie moja wiedza nie zawodzi, to frezowanie nawierzchni polega na mechanicznym zerwaniu na znacznej długości wierzchniej warstwy asfaltu wraz z pewną częścią podłoża za pomocą specjalnej maszyny wyposażonej we frezy żłobiące a następnie - już po frezowaniu i zebraniu skruszonego materiału - odpowiednie uzupełnienie podłoża oraz położenie nowej nawierzchni asfaltowej na jezdni. Piszę to łopatologicznie, jako laik. Opisana przeze mnie czynność nie ma nic wspólnego z opisanym w tytule artykułu, jego treści oraz na zamieszczonym zdjęciu łataniem niewielkich dziur! Litości, Redaktorze! Do szkoły!
4. W artykule podane są ilości metrów kwadratowych ulic do naprawy (tylko, że opisane są one inaczej niż same znaczą - patrz wyżej punkt 3 mojego wpisu), jest podana kwota do zapłaty za te ilości, jest mowa o jakimś harmonogramie i terminach prac - to po jaką cholerę, skoro wszystko jest w umowie i wszystko jest jasne, pan Redaktor nawołuje mieszkańców do zgłaszania jeszcze jakichś innych dziur w jezdniach? Kompletna paranoja!
Po raz kolejny Redaktor się nie popisał!
21-04-2017, 15:07:33
+ 31
- 14
odpowiedz
VIP
Czy stać was tylko na te głupie minusy?
Jeśli stawiacie je, bo nie rozumiecie, o czym piszę, to wasze intelektualne braki będą pewnym wytłumaczeniem dla tych minusów. Ale jeśli postawiliście te minusy dlatego, że coś nachrzaniłem w swoim wpisie, to bardzo proszę o wskazanie, w którym miejscu to uczyniłem. Czy wtedy, gdy napisałem, że w Świeta Wielkanocne słuzby drogowe nie pracują? Czy wtedy, że uznałem tekst o karach umownych za mało precyzyjny? Czy może wtedy, gdy nie uznałem zalepiania dziur w jezdni (dziur z reguły okrągłych) za frezowanie konkretnych odcinków jezdni liczonych w metrach kwadratowych? Czy chodzi może o te zdjęcia do redakcji? Odwagi, napiszcie, bo pozostanę w nieświadomości i nie otrzymam od waszych mądrych umysłów informacji, że pobłądziłem!
21-04-2017, 22:06:01
+ 20
- 14
odpowiedz
Bibku. Ja Ci już tłumaczyłem. Ktoś wchodzi na forum, patrzy i myśli: "OBOOOOOOOOŻE znowu Bibek nasmarował jakiegoś długaśnego polemicznego posta składającego się z wielu punktów, przez które nie sposób przebrnąć. A dam dziadowi minusa, niech się piekli."
21-04-2017, 22:40:19
+ 20
- 10
odpowiedz
VIP
Dla mnie ci, którzy postępują tak, jak opisałeś, to są zwykłe prostaki, bezmyślni debile i bezmózgowe tępaki. Skoro nie chcą się niczego nauczyć, ani poznać czyjąś opinię na jakiś temat, to po co w ogóle wchodzą na to forum? To już lepiej będzie jak pójdą do kościoła, posłuchają Radia Maryja lub pooglądają TVPPiS - tam wszystko jest krótko, mądrze i na temat!
22-04-2017, 13:20:57
+ 20
- 16
odpowiedz
Nowicjusz
Zamiast wyzywać i zniważać idż się pomódl Ty o rozum.
22-04-2017, 16:37:24
+ 5
- 17
odpowiedz
VIP
Mnie więcej rozumu niż mam nie jest raczej potrzebne, natomiast tobie - jak najbardziej. Przeczytaj jeszcze raz dokładnie mój wpis - ja w nim nikogo personalnie nie obraziłem, tym bardziej nie zwyzywałem czy znieważyłem. Niezbyt miłymi słowami nazwałem tylko tych forumowiczów, którzy zachowują się tak (konkretnie - stawiają głupie minusy), jak to opisał Minusik. Więc to raczej tobie trochę więcej rozumu by się przydało.
22-04-2017, 20:13:42
+ 17
- 11
odpowiedz
Nowicjusz
Szkoda klawiatury i palców na dyskusję z Tobą Jesteś przekonany że tylko Ty masz rację a reszta to drugi sort.Postępuj tak dalej , a napewno będziesz miał dużo swoich plusów u forumowiczów . Mówi Ci to stary bo 70-cio letni dziadek
23-04-2017, 08:15:25
+ 8
- 15
odpowiedz
VIP
Wiek tu nie gra roli - ja jestem od Ciebie młodszy o mniej niż 10 lat - chociaż uważam, że doświadczenie życiowe jest bezcenne. Chociaż ważna jest także wiedza, jaką się w tym swoim życiu zdobyło (dalej tematu nie rozwijam).
Zobacz, jak mnie oceniłeś: szkoda czasu na dyskusję z tobą; wydaje ci się, że jesteś najmądrzejszy i że jesteś lepszy od innych; takie postępowanie nie przysporzy ci plusów. To są zwykłe slogany, puste słowa na okrągło. Zero konkretów, zero zarzutów, zero dowodów. Ja takiej dyskusji nie lubię, więc zaapelowałem do Ciebie: przeczytaj jeszcze raz mój wpis na spokojnie. Gdy tak go przeczytasz, to co dostrzeżesz? Że nie ma w nim żadnego obrażania, jest natomiast prośba o konkretne wypowiedzi skierowana do tych, którzy postawili mi głupie minusy. A tych konkretów nie ma! Za to są minusy! To nie jest dyskusja, to jest beznadziejne, tendencyjne krytykanctwo! A to mi się nie podoba i dlatego do oceny takich zachowań będę zawsze używał mojego niewyparzonego jęzora i zawsze będę takich minusowiczów nazywał po imieniu.
23-04-2017, 19:45:03
+ 15
- 7
odpowiedz
Nowicjusz
Dla ciebie wszystko i wszyscy są zerem,oprócz oczywiście Ciebie.A jeżeli tak zależy Ci na tych plusach ,to oczywiście postawię Ci tego plusa. Zadowolony?
24-04-2017, 09:07:38
+ 5
- 11
odpowiedz
VIP
Nie czytasz uważnie, za to masz z góry ustawiony osąd i nic Cię nie jest w stanie przekonać. Prośba - przeczytaj jeszcze raz, uważnie, mój wcześniejszy wpis, bo nie o plusy w nim chodzi.
24-04-2017, 10:02:48
+ 12
- 8
odpowiedz
VIP

A ja czekam na sytuację, że Ktoś sie wreszcie pojawi na forum i zaatakuje kol. Bibka jego bronią
Ludziska !!!
Gość chce Was zachęcić do rozmowy ( chwilami podejrzewam, że to alter ego redaktora JaW-a...ho, ho ) do rzeczowej argumentacji, do pomyśl i napisz.
Chyba już zauważyliście, że zdanie w stylu - " szkoda klawiatury i palcy na dyskusję z Tobą" - kol. Bibka nie zadowala.... baaaa- ładuje mu akumulator pewnośći siebie i swojej niepodważalnej racji !
Rada.... chcesz dowalić Bibkowi, chcesz Go wprasować w ziemię - hę ?
Minusik to mało !
... podejmij dyskusję - potrafisz - hę ?
Naprawdę potrafisz ?
24-04-2017, 12:57:17
+ 6
- 2
odpowiedz
VIP
Nie bez kozery ogłosiłem się samozwańczo realistą nr 2. Jesteś świetny i nie mam szans, żeby Ci dorównać w jakości i przenikliwości wypowiedzi. Mówię szczerze - jesteś dla mnie wzorem w paru lingwistycznych kwestiach (także w kwestii poczucia humoru, chociaż - nie obraź się - ale zarówno ja, jak i WujoMarian, jesteśmy w tym chyba lepsi).
Trafiłeś w sedno - dyskusja, spieranie się na argumenty a nie głupie minusy i obrażanie się za to, że ktoś akurat inaczej myśli.
No i jednak muszę to wytłumaczyć - Tobie i wszystkim: jestem sobą a redaktor JaW, żeby być moim alter ego, musi jeszcze nad sobą długo popracować, bo jak na razie to jest daleko z tyłu! Nie jest ani, tak jak ja, do bólu precyzyjny, logiczny i konsekwentny w pisaniu i działaniu, nie jest też samodzielny i nie ma własnych poglądów, nie jest odważny, no i nie ma jednej cechy, którą mam ja - nie potrafi rozpoczętej sprawy doprowadzić do końca, żyje chwilą a nie sprawami i problemami. Tyle o redaktorze, którego jednak na swój sposób lubię - sam nie wiem, dlaczego.
24-04-2017, 15:10:31
+ 11
- 1
odpowiedz
VIP
Przyznaj jednak - gdyby pan redaktor JaW i Ty był tą samą sobą...ach cóż za szatański pomysł !
Ile minusów, plusów i zaciekłej dysputy !
A licznik sobie bije, a reklamy się wyświetlają i kasiorka jest!

Ps. Wuj ma talent - ja to przy nim siusiumajtek!
24-04-2017, 15:53:54
+ 5
- 1
odpowiedz
VIP
Dzięki za samokrytykę. Też uważam, że WujoMarian jest z nas wszystkich najlepszy.
A co do pana Redaktora JaW, to chcę powiedzieć, że raczej nie czuję jego doświadczenia marketingowego. Ja właśnie w takim celu, jak napisałeś (plusy, minusy, zaciekła dysputa, kasa z reklam), szanowałbym takich forumowiczów jak my i - nawet gdybym robił jakąś celową manipulację - to jednak zawsze w końcowej fazie dyskusji podkreśliłbym, jakie jest moje ostateczne zdanie, co zrobię z poruszonym tematem i jakie są efekty tych moich działań. Redaktor tego nie potrafi, on jest od zwykłego info na bieżąco a nie od załatwiania spraw a jego szef to, niestety, toleruje, gdyż ten Redaktor jest praktycznie jego jedynym dyspozycyjnym dziennikarzem. Wniosek: z Redaktorem JaW sensownej dyskusji nie było, nie ma i raczej nie będzie.
25-04-2017, 12:14:42
+ 8
- 1
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook