Dzisiaj jest poniedziałek, 20 stycznia 2020 r., 20 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Sąd: byli agenci znanego detektywa nie popełnili przestęstwa
Dodał: MaG, 09-01-2020 15:29, odsłon: 2107
Archiwum prywatne Następne
Archiwum prywatne Następne

Sąd Rejonowy w Łodzi podtrzymał decyzję radomskiej prokuratury w sprawie umorzenia postępowania wobec Radosława Białka (mieszkaniec Gminy Pionki)  oraz Darii Pury - dwójki byłych agentów detektywa Krzysztofa R.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Wydział karny łódzkiego Sądu Rejonowego rozpatrywał zażalenie pełnomocnika Marii P. oraz Krzysztofa R. na postanowienie Prokuratury Rejonowej Radom-Zachód, która umorzyła dochodzenie w sprawie byłych agentów. Czego ono dotyczyło? Radosław Białek oraz Daria Pura byli podejrzani o to, że w okresie od 31 października do 16 listopada 2018 roku grozili pozbawieniem życia Mai P. z biura detektywa oraz Krzysztofowi R., że rozpowszechnią nagrania i zdjęcia kompromitujące jego osobę, jeśli nie otrzymają 29.200 złotych. Do przekazania pieniędzy miało dojść 17 listopada 2018 roku na jednej ze stacji paliw w Radomiu.


Zatrzymanie i wersja podejrzanych

Detektyw informował później, że wraz z Mają P. i policjantami zatrzymał kobietę i mężczyznę, którzy chcieli wymusić od niego pieniądze i kierowali wspomniane groźby karalne. Chodziło właśnie o Radosława Białka i Darię Purę, notabene... byłych agentów biura znanego detektywa. R. złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przez nich przestępstwa.

Kulisy zatrzymania tej pary na stacji paliw opisywaliśmy na łamach „Echa Dnia”, kilka dni później Białek i Pura skontaktowali się z naszą redakcją i przedstawili zupełnie inną wersję zdarzeń. Twierdzili, że to R. był im winien pieniądze za pracę i właśnie na radomskiej stacji paliw umówili się z nim na ich przekazanie. Białek pochodzi z gminy Pionki, Pura z Sosnowca. Poznali się pracując dla znanego detektywa, w pewnym momencie postanowili odejść z jego biura. Twierdzili, że rozstanie przebiegło w zgodzie, a jedyną kwestią sporną była wypłata zaległego wynagrodzenia.


Sąd: polemika zamiast dowodów

Radomska prokuratura, która prowadziła dochodzenie w sprawie zdarzenia na stacji paliw nie dopatrzyła się danych, które uzasadniałyby podejrzenie popełnienie przestępstwa przez Białka i Purę. Pełnomocnik detektywa oraz Mai P. złożył do sądu zażalenie na decyzję prokuratora.

Łódzki sąd przed świętami Bożego Narodzenia utrzymał w mocy postanowienie prokuratora, potwierdzając brak dostatecznych dowodów na to, że dwójka byłych agentów R. dopuściła się przestępstwa. Sąd przypomniał, że detektywa i podejrzanych łączyły relacje służbowe, gdy one dobiegły końca, do rozliczenia pozostały zobowiązania finansowe. Białek i Pura argumentowali, że ich roszczenia wobec R. dotyczyły jedynie zaległych wypłat. Podczas przeszukań mieszkań dwójki podejrzanych oraz jednego telefonu śledczy nie ujawnili żadnych materiałów, które miałyby kompromitować detektywa oraz jego firmę.

Sąd uznał, że brak jest dowodów na popełnienie przestępstwa, natomiast zażalenie złożone przez pełnomocnika Krzysztofa R. i Mai P. miało jedynie charakter polemiki z ustaleniami prokuratury. Orzeczenie jest prawomocne.

 

 

źródło: EchoDnia

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
No i prawidłowo !A wielki detektyw już zrobił z nich złodziei !
09-01-2020, 17:30:31
+ 19
- 9
odpowiedz
VIP
Proszę pana, 'złodzieje' to byli za komuny. Teraz są 'zaradni życiowo' ! .
10-01-2020, 10:11:17
+ 11
- 5
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook