Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 r., 292 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Robert Kowalczyk - Wybory 2018
'Nie pozwólmy na dewastacje Pionek'. Przewodniczący Belowski ostro skrytykował Romualda Zawodnika
Dodał: MaG, 23-11-2017 13:17, odsłon: 6137
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

- Komuś się ubzdurało, żeby realizować własne pomysły. Ja powtarzałem burmistrzowi Pionek wielokrotnie. Pan nie jest Janem Protem, który dostał zadanie zbudowanie miasta. Zwracam się do Państwa, nie pozwólmy na dewastacje Pionek – mówił podczas obrad 51. sesji rady przewodniczący rady Zbigniew Belowski. Zapraszamy do oglądania skrótu wideo w Pionki24TV

Podczas wtorkowych obrad 51. sesji Rady Miasta Pionki przewodniczący Zbigniew Belowski ostro skrytykował pomysły burmistrza Romualda Zawodnika w sprawie  zmian estetyzacji miasta. W równie krytyczny sposób przewodniczący Belowski odniósł się słów przedstawiciela Komitetu Miejskiego PiS Tomasza Mirkę, który w trakcie konferencji w dniu 15 listopada żądał większego szacunku dla patronki Pionek św. Barbary i nienazywanie jej figurek „lalką”.

PATRONKA TO NIE LALKA
Tomasz Mirka podczas konferencji prasowej w dniu 15  listopada przypominał, że św. Barbara jest patronką miasta, należy jej się szacunek i nie można jej nazywać lalką. Mirka zwrócił się również do radnych Krzysztofa Maja (radny-startował z list PiS) i  Krzysztofa Sokołowskiego (członek Zakonu Rycerzy Kolumba), którzy w trakcie wypowiedzi przewodniczącego Belowskiego nie zareagowali na jego słowa w stosowny sposób.


- Czy ważniejsze dla was są wartości, którym wierność deklarujecie? Czy ważniejsze są dla was układy z Belowskim i burmistrzem? – pytał podczas konferencji Mirka

Na słowa jakie padły podczas konferencji zareagował przewodniczący rady Zbigniew Belowski. W trakcie trwania 51. sesji Rady Miasta Pionki odniósł się do słów przedstawiciela lokalnych struktur PiS nazywając wypowiedź Tomasza Mirki chamską i ordynarną.

SAMOWOLNE DECYZJE
W dalszej części swojej wypowiedzi przewodniczący Belowski skupił się na ostrej krytyce zmian estetyzacji Pionek proponowanej przez burmistrza Romualda Zawodnika. Zdaniem przewodniczącego w wielu przypadkach decyzje podejmowane przez burmistrza były samowolne.

- Zająłem stanowisko radykalne, nie zgadzając się na posunięcia, które przekroczyły wszelkie barierę zdrowego rozsądku. Dotyczy to sposobu organizacji wbrew woli rady całego procesu pozyskiwania słynnych już insygniów władzy (łańcuchów) w tajemnicy przez radą. Ponadto jestem przeciwny pewnym posunięciem w sferze estetyki, które burzą dotychczasowy status quo i charakterystykę miasta(…) - dodał w rozmowie z redakcją Zbigniew  Belowski

Radnemu Belowskiemu nie podoba się również pomysł przeniesienia pomnika, który znajduje się naprzeciwko Urzędu Miasta i wybudowania tam budowli przypominającej „Świątynie Dumania”.  

Skrót wideo z 51. sesji Rady Miasta w Pionki24TV


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
SZKODA ŻE DOPIERO TERAZ ?!!TA KRYTYKA !!!A GDZIE BYŁ PAN BELOWSKI JAK BUDOWANO NAJDROŻSZY STADION W POWIECIE????DLA GARSTKI KIBICÓW !!!TO PRZEMYŚLANA TAKTYKA JEST !!!ZA ROK WYBORY I NOWA RADA BEZ PANA BELOWSKIEGO MIEJMY NADZIEJE
23-11-2017, 19:13:09
+ 72
- 67
odpowiedz
Profesjonalista
ZAWODNIK !!!!-dzieciaki CI "dziękuja" za zabranie sprzętu z siłowni w PSP nr 5 i przeniesienie na stadion. Dzięki tak "genialnej " decyzji nie można trenować w PSP nr 5 , jak również na stadionie. Panie Zawodnik, "co by tu jeszcze..."
23-11-2017, 19:41:00
+ 73
- 74
odpowiedz
Człowieku, chciałbyś. Na stadionie jest nowy profesjonalny sprzęt.
23-11-2017, 20:45:44
+ 38
- 72
odpowiedz
VIP
Tyle razy pisałem, że burmistrz jest tylko wykonawcą uchwał Rady Miasta, ale pisałem też, że w ich wykonywaniu ma daleko idącą samodzielność. To jest bowiem oczywista oczywistość. A tu nagle słyszę, że ta samodzielność się panu Belowskiemu nie podoba! O co chodzi? Ano chyba o to, że zbliżają się wybory! No i redakcja P24 planuje jakieś sondaże wśród mieszkańców: czy Rada dobra a burmistrz zły, czy burmistrz dobry a Rada do kitu itd. Generalnie, jeden wniosek: zaczyna się! Noi będzie ciekawie! Ale przede wszystkim na pewno będzie brutalnie i bez przebierania w słowach i czynach. Ale ja, tradycyjnie, powiem wam rozsądnie (i sami się o tym przekonacie), że wybrani w przyszłych wyborach radni oraz burmistrz na początku będą dobrzy a zaraz potem będziecie na nich wieszać psy tak samo. jak teraz, na obecnych radnych i obecnym burmistrzu! Bo tak już w życiu jest.
23-11-2017, 21:44:12
+ 34
- 57
odpowiedz
VIP
W wypowiedzi pana Belowskiego wyrażenie "dewastacja miasta" zostało użyte jako tożsame z wyrażeniem "zmiana estetyzacji miasta". Moim skromnym zdaniem jest to zbyt daleko idące porównanie i uproszczenie, gdyż wprawdzie każda dewastacja jest niszczeniem czegoś, ale już nie każda zmiana estetyzacji (czyli "zbrzydzenie" czegoś) jest od razu i w każdym przypadku dewastacją.
24-11-2017, 19:04:14
+ 27
- 48
odpowiedz
VIP
Tak.
Estetyzacja miała miejsce w Warszawie w związku z budynkiem PKiN ?
Trwają na ten temat dysputy.
A przecież to Renaissance Revival !
Baaa... całkiem zgrabnie wklejony w europejskie realia.
Gdyby tylko za PKiN-em nie stał radziecki architekt a William. M. Kandall - wszystko było by ok.
Ale, kto to wie p. Bibku... kto o tym wie..?
24-11-2017, 22:32:29
+ 25
- 35
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook