Dzisiaj jest sobota, 07 grudnia 2019 r., 341 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
„Kreską i Plamą” w Galerii „Wolumin”
Dodał: MaG, 13-11-2019 16:43, odsłon: 645
fot.Biblioteka
fot.Biblioteka

Elektyczny pałac w Mgoszczu, ale również swojskie zabudowania drewniane z Jedlni Letnisko można oglądać na nowej wystawie „Kreską i plamą” w Galerii „Wolumin” Miejskiej Biblioteki Publicznej.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Galeria „Wolumin” Miejskiej Biblioteki w Pionkach przygotowała kolejną wystawę. Tym razem można podziwiać rysunek Małgorzaty Wróblewskiej.


Już od dawna Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach jest nie tylko miejscem wypożyczeń, ale również stała się ośrodkiem spotkań sztuki i kultury.  Nasza miejscowa książnica oferuje bogatą alternatywę wobec jałowego zalegania przed telewizorem i komputerem. Ciągle wzbogaca swoją ofertę artystyczną i jest otwarta na nowe wyzwania. W artystyczny krajobraz naszego miasta wpisuje się Galeria „Wolumin”, która przygotowała kolejną wystawę autorską.


Tym razem, już od środy trzynastego listopada swoje prace przedstawia doskonale znana autorka Małgorzata Wróblewska.


- Zaprezentowane prace wykonane są w mojej technice własnej, a więc ołówkiem i czarną farbą akrylową – powiedziała Małgorzata Wróblewska. Podkreśla jednocześnie, że większość prac, a jak sama mówi rysunków przedstawia nasz lokalny krajobraz. Można również zobaczyć prace, które powstały na plenerach w powiecie chełmińskim i kraśnickim.

 


Na wystawie „Kreską i plamą” w Galerii „Wolumin” Miejskiej Biblioteki publicznej możemy, więc podziwiać między innymi elektyczny pałac w Mgoszczu, Lubelską Starówkę w zimowej scenerii a także drewnianą swojską chatę z Jedlni Letnisko.


- Rysunek to moja ulubiona dziedzina twórczości plastycznej. Poświęcam jej najwięcej czasu – dodaje Małgorzata Wróblewska.


Na wystawie „Kreską i plamą” w Galerii „Wolumin” Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia przy ulicy Leśnej zgromadzono kilkanaście rysunków wykonanych kredką i czarną farbą akrylową. Wystawę można oglądać w godzinach pracy Filii Biblioteki do końca grudnia tego roku.


Małgorzata Wróblewska ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Dalszą naukę kontynuowała w Katedrze Sztuki Politechniki Radomskiej, dzisiejszy Uniwersytet Technologiczno Humanistyczny Wydział Sztuki. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku arteterapii i terapii zajęciowej. Od 2004 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Radomskiego. Pracuje jako instruktor w Środowiskowym Domu Samopomocy i jako terapeutka zajęciowa w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Pionkach. W swoim dorobku artystycznym ma około trzydziestu wystaw indywidualnych oraz udział w wielu wystawach zbiorowych.  
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook