Dzisiaj jest sobota, 21 września 2019 r., 264 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Grabowski
[FOTORELACJA] Piknik ekologiczny na skwerze
Dodał: MaG, 06-06-2019 08:29, odsłon: 1556
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Wspólne sadzenie roślin, nauka segregacji śmieci, zgadywanki przyrodnicze oraz konkursy edukacyjne. W środę odbył się piknik ekologiczny na skwerze przy Alejach Lipowych w Pionkach.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Wczorajszy piknik był idealną okazją do poznania zmodernizowanego w ramach projektu unijnego skweru przy ulicy Aleje Lipowe. Na chwilę przed ostatecznym oddaniem do użytku tego miejsca, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 2 „Lipowy Zakątek” odbyły bardzo przyjemną lekcję ekologii. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mieli również okazję do posadzenia dodatkowych roślin.

 

Obecna podczas pikniku wiceburmistrz Pionek Kamila Kaczorowska w kilku słowach opowiedziała o projekcie „Zielone Pionki” w ramach, którego udało się zmodernizować park przy Alejach Lipowych.

 

- Bardzo się cieszę, że możemy taki piękny skwerek, placyk zabaw oddać dla was. Mam nadzieję, że będziecie jak najczęściej korzystali. Zapraszamy całe rodziny, zabierzcie swoje rodzeństwo i korzystajcie w pełni. To jest tylko jeden mały etap, który mamy otwarty z projektu „Zielone Pionki”. – mówiła burmistrz Kamila Kaczorowska

 

 

Burmistrz na spotkanie z dziećmi nie przyszła z pustymi rękami. Na to wyjątkowe spotkanie przyniosła ze sobą papierową torbę wypełnianą słodyczami.

 

W trakcie pikniku nie zabrakło również krótkich prezentacji i umiejętności wokalnych najmłodszych.  Tuż po nich przedszkolaki mieli okazję wziąć udział w konkursach edukacyjnych oraz pogłębić swoją wiedzę na temat segregacji śmieci.

 

 fot. Justyna Płachta/CAL. Piękna pogoda pozwoliła również na zasadzenie

dodatkowych roślin na terenie skweru.

 

Zmodernizowany skwer na nowo nabrał nowego indywidualnego charakteru i miejsca przyjaznego do wypoczynku oraz relaksu w otoczeniu zieleni. W ramach projektu „Zielone Pionki” miasto otrzymało  dofinansowanie w kwocie blisko dziesięciu milionów złotych 9 265 932 zł. Całkowita wartość projektu opiewa na prawie jedenaście milionów - 10.901.097 zł.  W najbliższym czasie zostanie zmodernizowany park wzdłuż Alei Jana Pawła II oraz, powstaną również pionkowskie błonia przy ulicy Niepodległości.

 


 

 

 

 

 

 

 

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Gratulacje dla poprzedniej ekipy i Pana Zawodnika. Gdyby nie oni, nie mielibyśmy tego. A obecni nie mieliby się gdzie lansować. Choć z drugiej strony, czy akurat ta modernizacja parku, tego parku, mieszkańcom się należała...?
06-06-2019, 10:20:36
+ 17
- 7
odpowiedz
Ważne że mamy kolejnego nowego pracownika w urzędzie brawo!!!
06-06-2019, 12:17:42
+ 16
- 34
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
Ireneusz Sitarski - Blok wyborczy
Zobacz więcej

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook