Dzisiaj jest sobota, 19 października 2019 r., 292 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[FOTORELACJA] Stypendia dla najzdolniejszych uczniów. Były też podziękowania dla dyrektorów i nauczycieli
Dodał: MaG, 18-06-2019 10:20, odsłon: 2874
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Trzydziestu dwóch uczniów otrzymało w poniedziałek Stypendia Burmistrza Miasta. Uroczystość wręczenia odbyła się w Centrum Aktwyności Lokalnej w Pionkach. Zapraszamy do naszej fotorelacji z czwartkowej uroczystości.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W poniedziałek w Centrum Aktywności Lokalnej odbyło się oficjalne wręczenie stypendiów dla uczniów szkół podstawowych. W trakcie uroczystości burmistrz Robert Kowalczyk podziękował również nauczycielom za wieloletnią pracę.

 

Wśród nagrodzonych byli laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, posłowie na Sejm Dzieci i Młodzieży i oczywiście tacy, którzy mogli pochwalić się imponującą średnią ocen 6,0. W tym roku do grona stypendystów dołączyli również uczniowie najmniejszej szkoły w mieście Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.

 

Ta wyjątkowa uroczystość to nie tylko podziękowania, gratulacje i stypendia. To również krótki pokaz talentów. Na scenie w CAL zaprezentowalisię podopieczni przedszkola nr 3

oraz formacja Folk Laski.

 

Poniedziałkowa uroczystość rozpoczęła się od przywitania zaproszonych gości, przedstawicieli samorządu, dyrektorów, nauczycieli i oczywiście uczniów. Barbara Siek kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Pionki podziękowała wszystkim za przybycie gratulując jednocześnie dalszych sukcesów.

 

- Witam nauczycieli, którzy sprawili, że dzisiaj tak wielu uczniów odbierze nagrodę za swój trud. Tych, którzy często poświęcając swój prywatny czas  zmobilizowali uczniów do wytężonej nauki, co zaowocowało sukcesami:  tytułami laureatów, finalistów i zwycięzców różnorodnych konkursów. Witam i od razu dziękuję rodzicom, za to, że dzielnie wspierali dzieci i nauczycieli w ich dążeniu do sukcesu. Witam tegorocznych stypendystów, uczniów, którzy nie bali się podjąć ryzyka przyswojenia ogromu wiedzy, poświęcić wiele czasu, niewiedząc czy osiągną sukces. Dzisiaj wiedzą, że było warto, że da im to wiele możliwości. Wykorzystali właściwie swój talent. – mówiła Kierownik pionkowskiej oświaty Barbara Siek

 

 Głos zabrał również burmistrz Pionek Robert Kowalczyk.

 

- Bardzo serdecznie dziękuję dzieciom i młodzieży, tym którzy są na tej sali, i którzy odbiorą nagrody. Dziękuję za to, że przepracowaliście ten rok szkolny, że dokuczaliście swoim nauczycielom, nie dawaliście im spokoju i w godzinach lekcji i po godzinach. Że dokuczaliście po godzinach i szukaliście wiedzy u nich, bo to właśnie myślę, to spowodowało nagrody otrzymacie. Gratuluję rodzicom wspaniałych dzieci, dobrych uczniów i myślę, że przyszłych bardzo dobrych mieszkańców Pionek. Gratuluję nauczycielom i pedagogom, bo to również dzięki ich pracy dzisiaj nagrody otrzyma elita uczniowska. Dziękuję za to bardzo serdecznie. – gratulował tegorocznym stypendystom burmistrz Kowalczyk – Na koniec obiecałem, że podziękuję moim współpracownikom z Urzędu Miejskiego w Pionkach, za wkład jaki w poziom jaki jest w naszym mieście. – dodał burmistrz

 

Słowa podziękowania za wieloletnią pracę otrzymała Teresa Kowalczyk, dyrektorka i nauczycielka Przedszkola nr 3 w Pionkach, która przez wiele lat kierowała placówką. Podziękowania otrzymała również Iwona Wagner wicedyrektorka Przedszkola nr 1 w Pionkach oraz nauczycielka Lidia Kozieł. Za wieloletnią pracę wyróżniona została również Mirosława Konofał, nauczycielkę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Helenę Szaczuk.

 

Jako pierwsi słowa stypendia burmistrza otrzymali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Stypendia otrzymało piętnastu uczniów, którzy otrzymali wysokie osiągnięcia w dyscyplinach wiedzy, brali udział w konkursach tematycznych, posłowie XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży oraz ci, którzy otrzymali średnią 6,0.

 

 W tym roku po raz pierwszy stypendia otrzymali również uczniowie Publicznej szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Prusa w Pionkach. Nagrodzona została Emma Strykowska oraz Natalia Sokalska.

 

Za wybitne osiągniecia w dziedzinach wiedzy, udział w licznych konkursach, średnią 6,0, laureaci olimpiad z Publicznej Szkoły nr 5 w Pionkach również otrzymali stypendia. Podobnie jak w przypadku „ Jedynki” nagrody otrzymało piętnastu uczniów.

 

- Dziękuję wszystkim przedszkolakom i uczniom za wszystkie sukcesy, te małe i te wielkie. Te wymagające wiedzy, ale i te artystyczne i sportowe. Wszystkie są niezmiernie ważne. Życzę Wam, aby wasze starania w przyszłości zaowocowały nie tylko otrzymaniem stypendium Burmistrza Miasta Pionki, ale żeby kształtowały Wasze charaktery i osobowości. Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy, Szanowni Rodzice, każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do pracy, oczekuje pochwały, nagrody za rzetelne jej wykonanie.  Nasi stypendyści wyróżniają się nie tylko wiedzą, ale i zaangażowaniem w życie swoich środowisk szkolnych. Potrafią pogodzić naukę z rozwijaniem własnych pasji. Jesteśmy dumni, bo to efekt pracy nauczycieli, którzy potrafią zarazić uczniów swoją pasją do wiedzy. Gratuluję i dziękuję Państwu za pomoc dzieciom uzdolnionym w rozwijaniu ich talentów. – dodała na zakończenie kierownik Barbara Siek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Brawo Miasto szkoda tylko że w gminie nie ma pieniędzy dla zdolnych ale osiągneciami to by się gmina chwaliła jak nikt inny..
19-06-2019, 16:57:36
0
0
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook