Dzisiaj jest sobota, 24 sierpnia 2019 r., 236 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[FOTORELACJA, AUDIO] Przeszli ulicami miasta, by uczcić „Dzień Godności” osób z niepełnosprawnością
Dodał: MaG, 08-05-2019 18:13, odsłon: 1409
fot.Mateusz Radoń i Kacper Kozera/ Agencja Arpass
fot.Mateusz Radoń i Kacper Kozera/ Agencja Arpass

Barwny pochód ulicami Pionek, występy grupy teatralnej z Jedlanki, a wszystko to z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

ZŁOTUCHA DARIUSZ
Posłuchaj:

Tuż po godzinie 11 barwny pochód, który rozpoczął się sprzed siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach przemaszerował ulicami naszego miasta, by w ten właśnie sposób zamanifestować i  godnie obchodzić dzień godności osób z niepełnosprawnością intelektualną.

- Chcemy, by mieszkańcy Pionek dostrzegli wokół siebie istnienie ludzi zmagających się z wieloma trudnościami. Po przemarszu na terenie ŚDS w Pionkach gościliśmy zaproszonych gości, którzy zaprezentowali swoją twórczość. - poinformowała Aneta Paluch-Szczepanik kierownik ŚDS w Pionkach

Razem z podopiecznym ŚDS we wspólnym marszu udział wzięli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych, uczestnicy Środowiskowego Domu Smopomocy z Jedlanki oraz uczniowie Szkoły Specjalnej  działającej przy  przy Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.

 


Kolorowy pochód po godzinnym spacerze bezpiecznie dotarł do siedziby ŚDS znajdującej się przy ulicy Jordanowskiej. Tutaj grupa artystyczna zwaną „Przyjaciele” zaprezentowała zebranym pantomimę pt. „Drewniane lalki”. Dla wszystkich przygotowany został również słodki poczęstunek i kiełbaska z grilla.  

Celem Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, ustanowionego w 1999r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU), jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności i pokazanie możliwości osób z tym rodzajem niepełnosprawności, a także zwrócenie uwagi na bariery (edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne itp.), które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia. Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną przypada oficjalnie na 5 maja. Data ta nie została wybrana przypadkowo. 5 maja w całej Europie obchodzony jest także Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

 

 

 

 

 

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook