Dzisiaj jest sobota, 15 sierpnia 2020 r., 228 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[FOTORELACJA] Noc Bibliotek, czyli wspólny język w bibliotece
Dodał: MaG, 07-10-2019 16:10, odsłon: 2239

Już po raz piąty Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach zorganizowała „Noc Bibliotek”. "Znajdźmy wspólny język" było hasłem tegorocznego nocnego czytania.

To było wielkie święto biblioteki. W poetycki, ale i w niekonwencjonalny sposób nasza książnica zachęcała do korzystania z biblioteki i promowała ciągle aktualną ideę wspólnego czytania.


„Znajdźmy wspólny język” – pod takim hasłem odbywała się tegoroczna „Noc Bibliotek”. W sobotni wieczór mury pionkowskiej książnicy przy ulicy Orzeszkowej zapełniły się miłośnikami poezji, prozy, kultury i sztuki. Kolejny już raz Miejska Biblioteka Publiczna stała się twórczym kreatywnym ośrodkiem dla lokalnego społeczeństwa.


- Hasłem tegorocznej Nocy Bibliotek jest „Znajdźmy wspólny język”. Uznaliśmy, że poezja idealnie wpisuje się w tegoroczne hasło, dlatego postanowiliśmy zorganizować wieczór poezji pionkowskich twórców – powiedziała na inaugurację pionkowskiej „Nocy Bibliotek” Magdalena Chołuj z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przypomniała jednocześnie, że pionkowska biblioteka od samego początku uczestnicy w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu. Podkreśliła również, że inicjatorką spotkań z liryką miejscowych poetów jest dyrektor biblioteki Marta Kwapisiewicz.


Często do dzięki zaangażowaniu i inicjatywie Miejskiej Biblioteki Publicznej miejscowa poezja, która znajduje się dosłownie tuż za rogiem ma szanse wejść w szerokie arterie sztuki. Biblioteka sprawia, że poezja nie jest czymś ekskluzywnym odświętnym, lecz codzienną i powszechną przygodą.

 

- Swoje prace przedstawią nam osoby, które piszą i tworzą z potrzeby serca. Ich twórczość nie jest szerzej znana a dzięki bibliotece, dzięki „Nocy Bibliotek” ma szanse na wyjście z artystycznego cienia – mówiła dalej Magdalena Chołuj.


Jako pierwsza swoją poetycką twórczość zaprezentowała bibliotekarka Ewa Gerlach. Na co dzień pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pionkach i prowadzi Czytelniczy Klub Książki. Spotkania CKK odbywają się cyklicznie w Filii Biblioteki przy ulicy Leśnej. Później przedstawione zostały utwory Alicji Kowal, którą uczęszcza na spotkania CKK. Wiersze Alicji zostały zaprezentowane przez Annę Sterczewską.

 

 Ewa Gerlach zaprezentowała zebranym swoją poetycką twórczość 


W dalszej kolejności tego wyjątkowego poetyckiego wieczoru swoją twórczość przedstawiła Maria Łachmaniuk, która już od wielu lat uczy języka polskiego w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1. Wśród miejscowych poetów nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli młodego pokolenia. Można, więc było zapoznać się z autorską poezją, którą zaprezentowała Andżelika Mucha z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zuzanna Rdzanek, która z kolei uczęszcza do pionkowskiego Liceum Ogólnokształcącego.


Kolejna poetka, która postanowiła wyjść z artystycznego cienia to Urszula Podzińska. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą, lecz jej pasja tworzenia towarzyszy jej od czasów, gdy pracowała w przedszkolu.


Podczas tegorocznej „Nocy Bibliotek” literackie życie napisało swój własny scenariusz. Otóż jedna z uczestniczek już w trakcie spotkania postanowiła dodatkowo podzielić się swoją twórczością. Jolanta Jabłońska, która jest częstym gościem biblioteki zaprezentowała jeden ze swoich wierszy.

 

Na zakończenie wieczoru ze słowem pisanym zaprezentował się Tomasz Wróblewski.

 

Dla wielu było to dużym zaskoczeniem i niespodzianką, gdyż Tomasz Wróblewski znany jest przede wszystkim jak artysta plastyk. Jego obrazy można podziwiać w wielu galeriach w kraju za granicą. Tymczasem podczas „Nocy Bibliotek” przedstawił kilka swoich opowiadań.


Tegoroczna pionkowska „Noc Bibliotek” to również niezwykle bogata i artystycznie piękna część muzyczna. Przygotowana i zaprezentowana została przez uczniów i absolwentów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pionkach. 

 

Na wiolonczeli grała Gabriela Dyczkowska i Sara Sałbut.

 

W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwór „Duble dazze”. Z kolei Zuzanna Borek – flet i Bożena Buras – klarnet wykonały kompozycję Enyo Morricone z muzyki do filmu „Misja”. Anna Wójcik na gitarze zagrała „Wiosenne marzenie” a Marcelina Borek na skrzypcach wykonała utwór „Rozkoszne kokoszki”.

 


Tegoroczna „Noc Bibliotek” zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pionkach była jednocześnie nocą lokalnych poetów. Biblioteka stworzyła szansę na prezentację własnej twórczości szerokiemu gronu odbiorców. Wśród ponad pięćdziesięciu miłośników liryki, którzy przybyli na „Noc Bibliotek” obecna była między innymi Zastępca Burmistrza Miasta Pionki Kamila Kaczorowska oraz radni Rady Miasta: Kamil Panufnik i Grzegorz Wąsik. Obecni byli również przedstawiciele lokalnych placówek kulturalnych i oświatowych.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Wystarczyły dwa dni, aby fontanna w Pionkach straciła swój blask. Nieodpo...
W sobotę o godzinie 16 piłkarze Królewskich Jedlnia podejmą LKS Promna. G...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W piątek, 14 sierpnia o godzinie 12, pod budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury w ...
fot. archiwum
W niedzielę na stadionie pionkowskiego Prochu odbędzie się XV Memoriał Andrzeja ...
fot.pixabay.com/ilustracja
Jest ustawa, terminy i przepisy prawa gwarantujące dostęp do informacji publiczn...
Fot. archiwum - PSP nr 1 w Pionkach
Poznaliśmy szczegółowe wyniki Egzaminu Ósmoklasisty 2020. W Pionka...
Fot. Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, od 1 września uczniowie powr&...
Alameda 5 - październik 2019, Gdańsk. Foto - Maciej Karmiński (Jesień).
Kolejny koncert na tarasie Elektrowni w ramach Strefy Komfortu, odbędzie się 14 ...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
W maju rozpoczęły się prace związane z modernizacją Placu Konstytucji 3 Maja w P...
W dniu 12 sierpnia Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie opublikowała wynik...
Fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
Konkurs Wiedzy Historycznej „O szablę Starosty Radomskiego w 100 – l...
Fot. Pionki24/agencja Arpass
Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował wczoraj (11.08.2020) o decyzj...
Fot. materiały prasowe Arab Blues
Poniżej prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na dni od 14...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Znane są już wyniki tegorocznych matur, które ze względu na epidemię koro...
Najbliższa sobota - 15 sierpnia 2020 - będzie dniem bez handlu. Zamknięte będą w...
Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował o decyzji PPIS w Radomiu. Kąp...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Mieszkańcy osiedla Chemiczna wystąpili z petycją w sprawie budowy palcu zabaw na...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - wystawa w Kozienicach, 21 lipca 2020 rok.
W piątek 14 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się otwarcie wystawy &b...
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Tłumy ludzi na „Polance” w Garbatce-Letnisku, to w te wakacje częsty...
Fot. Michał Molenda
Za nami już trzy turnieje Grand Prix Pionki 2020 w plażówce. W niedzielny...
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
LOKAL 72M2 DO WYNAJĘCIA
LOKAL 72M2 DO WYNAJĘCIA
Oferujemy do wynajęcia lokal biurowy o powierzchni 72m2 znajdujący się w biurowcu "Przemysłowa 1" w Pionkach. Lokal składa się z trzech pomieszczeń użytkowych (15m2, 15m2 oraz 24m2), holu(poczekalni) oraz toalety ze schowkiem w zabudowie. Biuro znajduje ...
SPRZEDAM MIESZKANIE 46 M2
SPRZEDAM MIESZKANIE 46 M2
Na sprzedaż mieszkanie położone na 1 piętrze 2-kondygnacyjnego budynku przy ulicy Ogrodowej w Pionkach. Budynek znajduje się w spokojnej i cichej okolicy bezpośrednio przy lesie. W pobliżu usytuowana jest szkoła, Lidl oraz rodzinne ogródki działkowe. W ...
SPRZEDAM MIESZKANIE W PIONKCH
SPRZEDAM MIESZKANIE W PIONKCH
ul. Mickiewicza, 4 piętro, bez balkonu, 27m2. Wymieniona instalacja gazowa, elektryczna, hydrauliczna,położona gładź. Nowe drzwi i okna.   Tel. 507 976 748
NA SPRZEDAŻ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 7,0792 HA
NA SPRZEDAŻ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 7,0792 HA
Na sprzedaż działka o powierzchni 7,0792 ha, w użytkowaniu wieczystym. Na działce znajdują się : -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 82m2 -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 82m2 -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 226m2 -budynek 1-kondyg...
NA SPRZEDAŻ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 1976 M2, UZBROJONA W SIEĆ WODO...
NA SPRZEDAŻ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 1976 M2, UZBROJONA W SIEĆ WODO...
Na sprzedaż działka o powierzchni 1976 m2, uzbrojona w sieć wodociągową i elektryczną. Nieruchomość centralnie przed wjazdem do parku przemysłowego Pronit, w pobliżu Lidla i szpitala. Działka uzbrojona w sieć energetyczną, c.o., wodociągową, kanaliza...
NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚĆ O PRZEZNACZENIU KOMERCYJNYM NA HOTEL, S...
NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚĆ O PRZEZNACZENIU KOMERCYJNYM NA HOTEL, S...
Na sprzedaż nieruchomość o przeznaczeniu komercyjnym na hotel, spa, centrum szkoleniowo-konferencyjne, dom spokojnej starości w Pionkach Całkowita powierzchnia działek to 4,9 ha. Na działkach znajdują się dwa budynki, otoczone terenami leśnymi, każdy ...
SPRZEDAM 2-POKOJOWE MIESZKANIE W PIONKACH
SPRZEDAM 2-POKOJOWE MIESZKANIE W PIONKACH
Na sprzedaż mieszkanie położone na parterze 2-kondygnacyjnego budynku przy ulicy Ogrodowej w Pionkach. Budynek znajduje się w spokojnej i cichej okolicy bezpośrednio przy lesie. W pobliżu usytuowana jest szkoła, Lidl oraz rodzinne ogródki działkowe. ...
WYNAJMĘ MIESZKANIE W PIONKACH
WYNAJMĘ MIESZKANIE W PIONKACH
Wynajmę mieszkanie w Pionkach, ul.Różana. Telefon kontaktowy: 606981710
PRACA W PIONKACH
PRACA W PIONKACH
W ZWIĄZKU Z DYNAMICZNYM ROZWOJEM POSZUKUJEMY PRACOWNIKÓW NA STANOWISKA:   - Pracownik Produkcji - Magazynier - Automatyk - Elektromechanik   Oczekiwania wobec kandydata: •Punktualność •Dokładność i niezawodność •P...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ REKREACYJNĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ REKREACYJNĄ
Sprzedam działkę rekreacyjną przy ul. Radomskiej. Działka 300 m2. Dzierzawa z PKP.
DAM PRACE
DAM PRACE
zatrudnie pracownikow do prac remontowo wykonczeniowych
TANIO SPRZEDAM
TANIO SPRZEDAM
książki do klasy I Liceum, Technikum. Podręczniki w bardzo dobrym stanie. Wykaz znajdziesz tu: http://zielone.eu/images/2020-2021/podreczniki/1ft.pdf
SPRZEDAM GARAŻ
SPRZEDAM GARAŻ
Sprzedam garaż murowany na ul. Spokojnej przy skrzyżowaniu z Jodłową. Kanał, elektryka, księga wieczysta.
SPRZEDAM DZIAŁKĘ SIEDLISKOWO-ROLNĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ SIEDLISKOWO-ROLNĄ
Sprzedam działkę siedliskowo-rolną 3000m w gminie Garbatka-Letnisko, wjazd z drogi asfaltowej, media w granicy działki 40zł/m2, informacje tel. 668 862 843
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
Jeżeli chcesz rozpocząc nowy rok szkolny bez zaległości, zapraszam Cię na letnie korepetycje z matematyki. Mam wieloletnie doświadczenie , cierpliwość i skutecznie wytłumaczę to czego nie rozumiesz, przygotuję do zbliżającej się matury, egzaminu ósm...
ZATRUDNIMY 2 OSOBY NA STAŻ
ZATRUDNIMY 2 OSOBY NA STAŻ
ZATRUDNIMY NA STAŻ 2 OSOBY.PRACA NA STACJI DEMONTAŻU POJAZDÓW(POMOC PRZY ROZBIÓRCE SAMOCHODÓW). WYSTARCZY BYĆ ZAREJESTROWANYM W URZĘDZIE PRACY. OSOBY DO 30 ROKU ŻYCIA NA 12 M-CY, OSOBY POW. 30 ROKU ŻYCIA NA 6 M-CY. PO STAŻU ZATRUDNIMY STAŻYSTĘ NA CONAJMN...
NA SPRZEDAZ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 20 HA
NA SPRZEDAZ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 20 HA
Na sprzedaż działka o powierzchni 20 ha. Nieruchomość na terenie parku przemysłowego Pronit. Na terenie znajdują się zabudowania, które w przeszłości pełniły funkcje obiektów o charakterze produkcyjnym. Na nieruchomości posadowione są m.in. ...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook