Dzisiaj jest sobota, 21 września 2019 r., 264 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Sitarski
[FOTORELACJA] Imponująca postawa niepełnosprawnych. Za nami XIV Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych
Dodał: MaG, 06-06-2019 11:24, odsłon: 1189
fot.Julia Grotkowska/Agencja Arpass
fot.Julia Grotkowska/Agencja Arpass

Ponad 20 konkurencji, rywalizacja na najwyższym poziomie sportowym i pokonywanie własnych słabości. W środę na terenie Ogródka Jordanowskiego odbyły się XIV Zawody Osób Niepełnosprawnych.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Sportowe zmagania osób niepełnosprawnych od czternastu lat cieszą się dużym zainteresowaniem. To największa impreza tego typu w regionie radomskim, która odbywa się raz w roku w Pionkach. Organizatorem igrzysk sportowych są Warsztaty Terapii Zajęciowej. Tegoroczna edycja zgromadziła niemal 160 uczestników z całego regionu.

 

Do Pionek przyjechali podopieczni dwóch Domów Pomocy Społecznej z Wierzbicy, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Młodocinie Większym, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedlance oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Radomiu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Młodocinie Większym, Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach, Warsztatów Terapii Zajęciowych w Jedlance Starej . Liczną reprezentację mieli też gospodarze. Wystartowali uczniowie ze wszystkich pionkowskich podstawówek i Szkoły Specjalnej przy Zespole Szkół im. Śniadeckiego. Nie zabrakło reprezentacji WTZ i ŚDS.

 

 Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Renata Glimasińska z Warsztatów Terapii Zajęciowej, która podkreśliła że już sam udział w zawodach daje każdej osobie niepełnosprawnej zwycięstwo.

 

Podobnie jak w latach poprzednich rywalizacja na terenie Ogródka Jordanowskiego trwała kilka godzin. Zawodnicy wzięli udział w szeregu konkurencji dostosowanych do ich stopnia niepełnosprawności. Były biegi, rzuty do kosza, strzały do bramki, rzuty woreczkiem do koła hula hop, rzut piłką lekarską, zbijanie kręgli, ale też zadania na koncentrację i gry logiczne. W trakcie spotkania szereg konkurencji, w których każdy mógł się w czymś sprawdzić, pokonywać bariery i udowadniać, że jest w stanie zwyciężać swoje słabości.

 

 

 

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
Ireneusz Sitarski - Blok wyborczy
Zobacz więcej

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook