Dzisiaj jest wtorek, 02 czerwca 2020 r., 154 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
[FOTO/WIDEO] Zmodernizowana oczyszczalnia ścieków w Pionkach oficjalnie otwarta
Dodał: MaG, 02-11-2019 13:25, odsłon: 3559
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Od pomysłu do realizacji. Po 14 latach planowania, poszukiwania źródeł finansowania, wreszcie rozpoczęcia przebudowy i zakończenie modernizacji. W środę 31 października przecięto wstęgę i oficjalnie oddano do użytku oczyszczalnię ścieków w Pionkach.

W uroczystości otwarcia wzięli udział zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych poprzednich i obecnej kadencji, byli pracownicy PWKC. Niestety nie wszyscy skorzystali z zaproszenia.

Jako pierwszy głos zabrał prezes spółki PWKC Robert Pyryt, który przypomniał wszystkim przebieg modernizacji oczyszczalni, która została wybudowana w latach 70-tych.

- Ta modernizacja, w zasadzie taka pierwsza data, o której warto wspomnieć to 2005 rok kiedy Miasto Pionki przystąpiło do Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych. Następny milowy krok to rok 2011, kiedy została utworzona spółka PWKC. Spółka otrzymała oczyszczalnię w aporcie i od samego początku wiedzieliśmy, że musimy się zatroszczyć o oczyszczalnie, przede wszystkim  myśleć o tym, że za kilka lat nie bezie spełniała warunków środowiskowych. (…) Był to dla nas trudny okres, spółka rozpoczynała działalność, nie było szans na uzyskania jakiegokolwiek kredytu żeby przygotować dokumenty lub projekt. Podjęliśmy decyzję by zacząć modernizację od zlecenia opracowania koncepcji. - mówił prezes PWKC Robert Pyryt

Prezes w trakcie wystąpienia podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji zadania modernizacji oczyszczalni, której koszt wyniósł ponad 30 milionów złotych. Podziękowania popłynęły do pracowników NFOŚiGW w Warszawie, prezesa firmy WIPROBUD, pracowników Inżynierii Rzeszów oraz firmy MARBUD.

 


Do podziękowań prezesa przyłączył się burmistrz Pionek Roberta Kowalczyk, który  podziękował swoim poprzednikom z trafne decyzje ale również konsekwentną realizację tego zadania.  

- Moim zdaniem to krok milowy, zamykamy pewien etap. Jesteśmy gotowi w sposób profesjonalny, fachowy obsługiwać miasto i gminę Pionki w oczyszczaniu ścieków. Nie byłoby tej inwestycji, gdyby nie samorządowcy, którzy zaczęli od pomysłu w 2005 roku i myślę że ci, którzy dzisiaj tą inwestycję kończą. Dlatego ja ze swej strony szanowni Państwo dziękuję wszystkim: Panu burmistrzowi Markowi Janeczkowi, Panu burmistrzowi Romualdowi Zawodnikowi i wszystkim radnym, którzy wzięli udział w tym, by konsekwentnie tą inwestycję realizować. - dodał burmistrz Robert KowalczykZwieńczeniem wydarzenia było wspólne przecięcie wstęgi prezesa PWKC Roberta Pyryta, burmistrza Roberta Kowalczyka oraz poświecenie całego obiektu przez księdza dziekana Stanisława Bujnowskiego.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Bardzo ładne zachowanie naszego pana burmistrza. Nie przypisał sobie całych zasług tylko wspomniał byłych burmistrzów i samorządowców którzy w znoju i trudzie starali się o remont tej naszej oczyszczalni.


Ekhm, ten szampan to chyba tylko tak do zdjęć ?


02-11-2019, 18:44:14
+ 25
- 27
odpowiedz
Zgadzam sięWujoMarian .Pan burmistrz jest klasą sam w sobie !
02-11-2019, 21:10:11
+ 16
- 98
odpowiedz
dobrze że poświęcono,nie będzie napewno groźić nam niebezpieczeństwo ze strony fekaliów
03-11-2019, 22:02:05
+ 38
- 3
odpowiedz
VIP
To chyba należy do obowiązków . Już dawno powinno być zrobione , bo zatruto środowisko . Wielkie : halo , bo wydano ( raz na kilka dekad ) racjonalnie pieniądze podatników . To , co w innych krajach jest normalnością , tu staje się przyczynkiem do fety . Czekamy na DRONA , który sprawdzi , co syfi z kominów . Nie trzeba go święcić . Kary można przeznaczyć na ratunek szpitala .
Dodane obrazki:
04-11-2019, 10:06:28
+ 76
- 73
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook