Dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2019 r., 176 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[FOTO, WIDEO] Taneczne Mikołajki w stylu Boogie Woogie
Dodał: MaG, 10-12-2018 08:00, odsłon: 1862
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass/ Damian Latos
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass/ Damian Latos

W sobotę 8 grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach odbył się mikołajkowy turniej Boogie Woogie o puchar starosty. Był to już dwunasty taki turniej. Wzięło w nim udział ponad 60 uczestników. Były to zespoły taneczne z różnych stron Polski. Konkurs rozpoczął się o godzinie 17:00. Jurorzy, a także licznie zgromadzona publiczność obserwowali taneczne zmagania uczestników tego konkursu.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Rytmiczna muzyka, a także utalentowani tancerze przenieśli nas do między innymi klimatów lat trzydziestych. Roztańczone pary z klubów pochodzących z Warszawy, Chełma, Kalet, Giedlarowej, a także Pionek starali się przekonać sędziów, że to właśnie im należą się najwyższe noty, które to z kolei zapewnią zwycięstwo w danych kategoriach. Taneczne pary dzieliły się na trzy kategorie: Dzieci, Juniorzy oraz Seniorzy.


Od wielu lat za polską kolebkę Boogie Woogie uważa się Pionki. Zresztą nie bez przyczyny. Imprezę rozpoczął konferansjer, który przybliżył widzom nieco historię tańca, który oczywiście był motywem przewodnim całego konkursu. Organizatorami turnieju byli Starostwo Powiatowe w Radomiu, Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Klub Tańca Boogie Woogie Kick Pionki, a także Polskie Stowarzyszenie Boogie Woogie. Następnie konferansjer zaprezentował nam najważniejszych bohaterów tego wydarzenia, a mianowicie niezwykle utalentowanych tancerzy. Przedstawione zostały wszystkie pary z poszczególnych klubów, a także sędziowie, którzy bacznie obserwowali poczynania uczestników. Ich rolą było wyłonienie dumnych zwycięzców dzisiejszego wieczoru.

 


Później głos zabrała dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach Anna Kostrzewa.


- Dobry wieczór, witam wszystkich. Pragnę podziękować Starostwu Powiatowemu w Radomiu. Bez tej pomocy ten dwunasty konkurs by się nie odbył – Anna Kostrzewa


Zaproszeni na scenę zostali starosta radomski Waldemar Trelka, wiceburmistrz Pionek Jolanta Sarnecka-Buczek oraz wiceprzewodniczący rady miasta Pionki Tomasz Łyżwa. Jako kolejny głos zabrał starosta.


- Cieszę się i dziękuję, że mogę tutaj być. Tanecznym krokiem zaczniemy maraton tego miesiąca, bo na horyzoncie znajduję się już także sylwester. Cóż więc pozostaje nam tylko otworzyć ten dwunasty turniej. Zapraszam do zabawy – Waldemar Trelka


- Witam w imieniu własnym i rady miasta Pionki. Jest mi niezmiernie miło uczestniczyć w tymże wydarzeniu. Życzę zdrowej rywalizacji, najlepsi niech zdobędą laury, a państwu życzę przyjemności z oglądania – tak rozpoczęcie turnieju spuentował Tomasz Łyżwa.

 


Po przemówieniach zaproszonych na scenę przedstawicieli władz powiatowych jak i lokalnych, dyrektor Anna Kostrzewa w podziękowaniu wręczyła upominek staroście radomskiemu Waldemarowi Trelce.


W tym momencie rozpoczęła się część galowa. W odpowiedni nastrój wprawili nas najmłodsi uczestnicy turnieju, którzy zainaugurowali taneczne zmagania uczestników konkursu. Zmagał się potężny doping. Widownia klaskała i kołysała się w rytmie utworów do których swoje taneczne możliwości prezentowali najmłodsi. Po zaprezentowaniu się tancerzy z kategorii Dzieci nastała krótka przerwa mająca na celu podliczenie wyników.

 Po tym jakże pozytywnym i pełnym energii wstępie przyszła kolej na rundy Slow. Rozpoczęła się runda finałowa pary Junior w tejże właśnie kategorii. Tancerze usłyszeli fragmenty ośmiu utworów. Każda z par miała zaprezentować się przed jury, a także publicznością do losowo wybranej melodii. W tej kategorii nie brakowało akrobatycznych figur, które znajdowały uznanie wśród publiczności. Ta hucznie klaskała i mocno dopingowała wszystkim zespołom tanecznym. Kategorię junior zdominowała pionkowska grupa taneczna Boogie Woogie Kick Pionki zajmując dwa pierwsze stopnie na podium. Tuż za nimi znalazła się para reprezentująca Opus Twist Chełm.


Następnie nastała projekcja w klimacie lat trzydziestych mając podtrzymać nastrój tamtejszych lat panujący w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Po tym krótkim przerywniku zaproszono pary Seniorów, które zamknęły kategorię Slow. Nie brak było tutaj zaciekłej rywalizacji. Widać było w tancerzach pełen profesjonalizm i emocje, które okazywali w najlepszy dla nich możliwy sposób, czyli w tańcu. Tu tak samo jak w poprzednich kategoriach wiekowych uczestnicy losowali utwory do których mieli zaprezentować swoje taneczne umiejętności.

 


Kolejno w formie przerywnika odtworzono kolejna szybką prezentację na projektorze, po czym zaczęły się rundy finałowe fast czyli tak zwane szybkie, w których oczywiście brały udział Dzieci, Juniorzy, a także Seniorzy. Zwieńczeniem tanecznej rywalizacji był Andrzej Szczepański, który zagrał na pianinie utwór idealnie komponujący się z klimatem dzisiejszego wydarzenia.


Sędziowie rozpoczęli podliczanie głosów, aby ogłosić to na co czekali wszyscy czyli zwycięskie pary, które zajmą miejsce na podium. Do wręczania nagród w kategorii Dzieci zaproszono na scenę radnych miasta Pionki, a mianowicie Włodzimierza Szalabaja oraz Kamila Panufnika. Komplet miejsc na podium w tejże kategorii wiekowej przypadł klubowi Maraton Boogie z Giedlarowa, którzy totalnie zdominowali konkurencję.


Do wręczania nagród w kategorii Junior zaproszono wiceprzewodniczącego rady miasta Pionki Tomasza Łyżwę wraz z radnym Pawłem Kobylasem. Tutaj sytuacja przedstawiała się nieco inaczej. Dwa pierwsze zaszczytne miejsca na podium zajęły pary z klubu Boogie Woogie Pionki. Trzecie miejsce zajęli przedstawiciele Opus Twist Chełm.


W kategorii Seniorzy nagrody osobiście wręczał starosta radomski Waldemar Trelka. Na szczycie podium znaleźli się tancerze z klubu SwingStepPL z Warszawy. Drugie miejsce należało do Boogie Woogie Kick Pionki, a trzecie zajęli rówieśnicy z jednego klubu, który już stał na podium, a mianowicie SwingStepPL. Po każdym wręczaniu pucharów oraz nagród odbywał się taniec zwycięskiej pary danej kategorii.


- To co dobre bardzo szybko się kończy. Dlatego poproszę Pana starostę o zakończenie tego emocjonującego i widowiskowego turnieju – mówiła Anna Kostrzewa.


- Nieważne, pierwsi Ci ostatni, dziś wszyscy są zwycięzcami. Dziękuję bardzo za wspaniały pokaz i widowisko – tymi słowami zakończył konkurs Waldemar Trelka.


Szczegółowe wyniki konkursu:
Dzieci:
    1. Szymon Miś, Monika Ciryt – Maraton Boogie Giedlardowa
    2. Hubert Płoszaj, Maja Kozyra - Maraton Boogie Giedlardowa
    3. Kamil Wyłaź, Zuzanna Śliwa - Maraton Boogie Giedlardowa
    4. Jakub Oleszczyński, Nikola Szczepańska – Opus Twist Chełm
    5. Daniel Wróbel, Daria Różycka – Maraton Boogie Giedlardowa
    6. Patryk Adamczyk, Magdalena Kołacińska – Boogie Rock Warszawa
    7. Maurycy Miazga, Oliwia Bejda – Opus Twist Chełm
    8. Mateusz Młynarczyk, Oliwia Grzesiuk – Opus Twist Chełm
    9. Adam Arabus, Nikola Wójtowicz – Opus Twist Chełm
    10. Piotr Michalak, Julia Sereda – Opus Twist Chełm
    11. Wiktor Okłocki, Maja Sałek – Opus Twist Chełm
    12.  Mikołaj Artel, Zofia Sobczyk – Opus Twist Chełm
    13. Emanuel Błaszko, Rozalia Bielak – Opus Twist Chełm
    14. Miłosz Lipczuk, Kinga Radzichowska - Opus Twist Chełm
Juniorzy:
    1. Jakub Kozłowski, Oliwia Michalska – Boogie Woogie Kick Pionki
    2. Jakub Olejarz, Izabela Zawadzka – Boogie Woogie Kick Pionki
    3. Filip Kratiuk, Natalia Królikowska – Opus Twist Chełm
    4. Michał Petkow, Klaudia Grabowska – Boogie Woogie Kick Pionki
    5. Tomasz Ciryt, Adrianna Dolecka – Maraton Boogie Giedlardowa
    6. Krystian Szczęch, Kamila Grabarz – Maraton Boogie Giedlardowa
    7. Amadeusz Błaszko, Konstancja Błaszko – Opus Twist Chełm
    8. Kacper Szczęch, Wiktoria Grudysz – Maraton Boogie Giedlardowa
    9. Szymon Kosz, Angieszka Duda – Opus Twist Chełm
    10. Maciej Danielak, Weronika Kozłowska - Opus Twist Chełm
Seniorzy:
    1. Jakub Załęski, Zofia Załęska – SwingStepPL Warszawa
    2. Maciej Kwiatkowski, Julia Mularska – Boogie Woogie Kick Pionki
    3. Jakub Śmiałek, Edyta Stępień – SwingStepPL Warszawa
    4. Filip Chmielnicki, Aleksandra Koral – Boogie Woogie Kick Pionki
    5. Artur Bajll, Anna Rybarczyk – SwingStepPL Warszawa
    6. Michał Bednarek, Małgorzata Zalewska – Opus Twist Chełm
    7. Tadeusz Tarnowski, Patrycja Patrzykowska – Rock Time KaletyMazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook