Dzisiaj jest środa, 18 września 2019 r., 261 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Sitarski
[FOTO, WIDEO] Pracodawcy poszukują pracowników. Dziś Targi Pracy w Pionkach
Dodał: MaG, 23-05-2019 11:53, odsłon: 2611
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Konsultant telefoniczny, kosmetyczka, mechanik maszyn produkcji, operator cnc, magazynier, cieśla to zawody,  w których pracę niemal od ręki mogli otrzymać bezrobotni, którzy zdecydowali się odwiedzić pionkowskie Targi Pracy. Targi odbyły się już po raz piętnasty.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W czwartek po raz piętnasty radomski urząd pracy, który posiada filię w Pionkach zorganizował Targi Pracy. Podczas targów  swoje oferty pracy prezentowali nie tylko pracodawcy   z regionu radomskiego, ale całego Mazowsza a także  Powiatowe Urzędy Pracy w Radomiu i Kozienicach oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie filia w Radomiu .

 

- Bardzo dziękuję pracownikom tutejszego urzędu za wkład pracy i zaangażowanie, dzięki którym te targi mogą się odbywać – podziękował dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu Józef Bakuła.

 


Obecna edycja targów odbyła się na kilku płaszczyznach. Zaproszenie na targi przyjęli pracodawcy, urzędy i instytucje szkoleniowej. Zainteresowani zatrudnieniem mogli zapoznać się z ofertami pracy w branży metalowej, elektromechanicznej, stolarskiej, handlowej, medycznej, usługach biurowych oraz skorzystać z szeregu ofert szkoleniowych.

 

Trudny rynek

Podczas dzisiejszych targów swoją ofertę przedstawiło ponad 40 pracodawców, którzy mieli do zaoferowania 1150 ofert pracy. Choć bezrobocie w całym kraju bezrobocie spada, to w dalszym ciągu w powiecie radomskim jest niemal 20 tysięcy osób pozostających bez pracy.

 

- Przez te piętnaście lat na rynku racy zmieniło się właściwie wszystko.  Rynek pracodawcy zmienił się na rynek pracownika, który dziś dyktuje warunki. Zwłaszcza pracownik z dobrymi kwalifikacjami. Przypomnę, że w 2003 roku na jedną ofertę pracy przypadało 360 osób zarejestrowanych jako bezrobotne, w 2013 roku przypadało 125 osób pozostających bez pracy na jedno miejsce, a w tym roku w zależności od miesiąca od kilkunastu do dwudziestu na jedną ofertę pracy. To świadczy jak głębokie zmiany na tym rynku zaszły – dodał dyrektor Bakuła

 

 

Podczas dzisiejszych targów można było skorzystać z możliwości odbycia krótkich rozmów kwalifikacyjnych orz złożyć swoje CV. Porad jak poruszać się po rynku pracy udzielały również ZUS i Państwowa Inspekcja Pracy. Szczegółowych informacji na temat warunków pracy udzielali również sami pracodawcy, którzy nie ukrywają, że znalezienie pracownika z odpowiednimi kwalifikacjami jest bardzo trudno.

 

- Dziś pracownik z doświadczeniem i dobrymi kwalifikacjami to skarb.  Większość z nas obecnych na hali szuka pracowników, którzy podejmą się pracy i chętnie zdobędą nowe umiejętności. Dzisiejsze zakłady pracy w dużej mierze stawiają na nie tylko na ludzi młodych ale również tych, którzy chcą się uczyć, zmienić swój zawód i pracować. – powiedział jeden z pracodawców

 

 Z ofertą szkoleń i kursów zaprezentowało się również

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach

 

 

W podobnym tonie wypowiadają się również ci, którzy dziś przyszli szukać ciekawych ofert. Również oni stwierdzają, że wykształcenie odgrywa małą rolę w temacie poszukiwań pracy. – Dziś łatwiej jest się przyuczyć do nowego zawodu niż z naleźć dobrą pracę w swoim zawodzie. – stwierdził Pan Tomasz z Pionek od kilku lat bezrobotny.

 

Podczas otwarcia dzisiejszych targów obecnych osób poszukujących pracy było kilkuset. Bezrobotni chętnie zapoznawali się z ofertami pracy oraz szkoleniami. Zdradzili również w rozmowie z redakcją jakie czynniki mają wpływ na ich decyzje przy wyborze ofert. Jednym z nich był Pan Tomasz, który pozostaje bez pracy od 2 lat - Jednym z najważniejszych kryteriów jakie biorę pod uwagę przy zapoznaniu się z ofertami pracy jest rodzaj umowy o pracę oraz warunki w jakich się pracuje. W dalszej kolejności pytałem o wysokość wynagrodzenia. Ja szukam pracy i chcę pracować – stwierdził Pan Tomasz

 

Wśród bezrobotnych zarejestrowanych w pionkowskiej filii Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu byli również tacy, którzy przybyli tylko i wyłącznie w celu złożenia podpisu stwierdzającego ich uczestnictwo w targach.  
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Na tak dużą liczbę bezrobotnych jaka jest w Pionkach i okolicznych miejscowościach takie Targi Pracy to kropla w morzu potrzeb !
23-05-2019, 17:56:48
+ 10
- 45
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
Ireneusz Sitarski - Blok wyborczy
Zobacz więcej

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook