Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 r., 144 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Materiał wyborczy Ireneusz Sitarski
[FOTO, WIDEO] Pionki świętowały 100. lat Odzyskania Niepodległości
Dodał: MaG, 11-11-2018 17:14, odsłon: 5915
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

W niedzielę 11 listopada cała Polska świętowała stulecie odzyskania niepodległości. Nie inaczej było w Pionkach, gdzie tego dnia odbyły się oficjalne obchody. W uroczystościach wziął udział burmistrz elekt Robert Kowalczyk.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W niedzielę cały kraj świętuje 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Mieszkańcy Pionek, chętnie uczestniczyli w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystości 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej za Ojczyznę w kościele św. Barbary. W mszy udział wzięli przedstawiciele pionkowskiego samorządu, poczty sztandarowe, harcerze oraz licznie przybyli mieszkańcy Pionek.

 


Po nabożeństwie, ulicą Jana Pawła II, Mickiewicza i Niepodległości przemaszerował pochód prowadzony przez kawalerzystów w barwach 22. Pułku Ułanów Podkarpackich. W tym roku uroczystości pod "Legionówką" wyjątkowo nie rozpoczął Mazurek Dąbrowskiego.  Wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego oraz wciągniecie flagi na maszt przesunięto na godzinę 12.00.


W trakcie uroczystości głos zabrał kończący kadencję burmistrza Pionek Romuald Zawodnik. Burmistrz podziękował wszystkim polakom, którzy walczyli na różne sposoby o wolność naszej ojczyzny.


- Będziemy składać kwiaty i wieńce przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego ale pamiętajmy przy tej okazji, że wielu było wspaniałych Polaków, którzy w tamtych latach starali się zrobić co tylko można nie tylko na polu walki ale  również w gabinetach dyplomatycznych aby powstająca Polska znalazła się w godnych granicach. - mówił burmistrz Pionek Romuald Zawodnik

 

Program uroczystości obejmował również wręczenie pionkowskim osiemnastolatkom „Pakietu osiemnastolatka”.

 

Na zakończenie programu oficjalnego składano wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. Kwiaty pod pomnikiem lokalni samorządowcy, przedstawiciele partii politycznych, służby mundurowe, kombatanci, nauczyciele i uczniowie z pionkowskich szkół.

 

 Kwiaty pod pomnikiem złożył m.in. burmistrz elekt Robert Kowalczyk

 Po części oficjalniej oficjele oraz mieszkańcy przemieścili się na Plac Konstytucji 3-go maja, gdzie odbył się Festiwal Patriotyczny.

 


 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Super Komentator
Mój syn otrzymał zaproszenie na obchody i wręczenie "Pakietu osiemnastolatka" w dniu 09.11.2018 r.,przy czym potwierdzenie obecności było do 08.11.2018 r.Dobrze,że ta amatorszczyzna kończy się w UM Pionki.A czym się kończy-oczywiście balem,buhahahaha.
12-11-2018, 10:08:23
+ 66
- 98
odpowiedz
Widzę,że gwizdek już zaczyna podchody /zdj.31-32/.Mam nadzieję,że nie będzie Pan Kowalczyk nie nabierze się i nie bedzie "come back".
12-11-2018, 10:12:58
+ 70
- 76
odpowiedz
Powiem szczerze, że należą się słowa uznania dla Pana Burmistrza Romualda Zawodnika za organizację tak wspaniałych uroczystości. Brawa też dla Radnych, którzy na ostatniej swojej sesji przegłosowali uchwałę dającą pieniądze na uroczystości. Tylko 27.100 zł musiało miasto Pionki dać przy 116.250 zł pozyskanych środkach zewnętrznych. Słyszałem, że ponoć dwóch Radnych było przeciwko tej uchwale - Maślanek i Bińkowski. Wstyd Panowie, wstyd. Ale Pan Wojtek twardo maszerował koło Burmistrza Elekta, żywo uczestniczył w uroczystościach, aż dwa razy kwiaty pod popiersiem Piłsudskiego składał. No ale był przeciwko, tego się już nie cofnie. Jeszcze raz BRAWA!!!
Ps. Swoją drogą, to gdzie relacja z ostatniej sesji Rady Miasta? Zawsze była. Czyżby już Pan sobie odpuścił? A szkoda, bo musiałem sięgnąć do BIPu, żeby dowiedzieć się, za czym Radni głosowali.
13-11-2018, 11:03:41
+ 44
- 51
odpowiedz
Amator
ŻAL opuszczać gabinet luster ? Za zabawy w saunarium trzeba będzie zapłacić . Proza życia . Dworacy wrócą na stanowiska zgodne z wykształceniem i umiejętnościami lub ich brakiem . Skończą się 3 etaciki dla wybrańców i różne fuchy . Gdyby było tak dobrze , to zawodnik wygrałby w I turze . Teraz Bizancjum musi wybudować gdzie indziej . Tu jest spalony . Tyle wymarłych wsi w Polsce , można tam wynieść się razem ze dworem . I bawić się , ale już za SWOJĄ kasę , bo podatnicy powiedzieli : BASTA !!!!!
Dodane obrazki:
13-11-2018, 12:45:41
+ 64
- 80
odpowiedz
Wideo z sesji było i jest dostępne na naszym kanale w serwisie YouTube.
13-11-2018, 12:58:08
+ 8
- 31
odpowiedz
Dziękuję za podpowiedź Panie Redaktorze! Zawsze była na Pańskim portalu relacja, stąd moje pytanie. Przejrzałem na YouTube, no i tylko utwierdziło mnie to w moim przekonaniu co do dwóch Radnych. To co słyszałem, dzisiaj zobaczyłem. Pozostawiam to bez komentarza. No ale nic, to nie jest artykuł dotyczący sesji, więc kończę temat. Jeszcze raz gratulacje dla odchodzacych władz miasta za organizację uroczystości.
13-11-2018, 15:13:39
+ 31
- 34
odpowiedz
VIP
Na ogrodzeniu naszego stadionu wiszą duże biogramy różnych postaci, które jakoś tam zapisały się w dziejach naszej miejscowości. Autor jednego z nich, dotyczącego Jana Prota, posłużył się ładnym eufemizmem, pisząc, że na początku wrzesnia'39, pan Jan przedostał się przez Słowację i Węgry do Francji a potem do Anglii.
Tak się zastanawiam, czy przy okazji tak pięknej rocznicy, nie było by jednak właściwym dyskretnie pominąć ten fakt z życia pana inżyniera. W końcu czytają to też bardzo młodzi ludzie.

13-11-2018, 17:04:27
+ 11
- 7
odpowiedz
Weszli nowi dworacy z całą pewnością wykształceni, mający pojęcie o biznesie, ekonomii, o pracy w samorządzie. Etacików dla nich, ich rodzin, znajomych, dla kandydatów, którzy się nie dostali, a szli z nowymi dworakami w parze, dla wspierających kampanię i ich rodzin nie będzie. W końcu mieszkamy w małej mieścinie powstałej z wymarłej wsi. Wszyscy wszystkich znają i na ręce będą patrzeć. A poza tym z nepotyzmem są w końcu na NIE.
14-11-2018, 09:33:40
+ 10
- 35
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook