Dzisiaj jest poniedziałek, 01 czerwca 2020 r., 153 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
REMAX Sp. z o.o.
[FOTO, WIDEO] Pierwszy taki bal od wielu lat. Uczniowie klas ósmych na Balu Ósmoklasisty
Dodał: MaG, 10-06-2019 10:30, odsłon: 3224
fot.Julia Grotkowska
fot.Julia Grotkowska

Piękne stroje, doniosły nastrój i wyjątkowe wykonanie polskiego tańca narodowego, dawniej nazywany tańcem dworskim Poloneza. W sobotę obył się Bal Ósmoklasisty w PSP 5.

Chwilę przed godziną 18 sala gimnastyczna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pionkach szczelnie zapełniała się rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi o oczywiście nauczycielami. Wszytko dlatego, by zobaczyć wyjątkowe wykonanie tradycyjnego Poloneza w wykonaniu najstarszych klas szkoły. Była to ostatnia okazja, by wspólnie bawić się do późnych godzin wieczornych na Balu Ósmoklasisty.

 

Sobotnią imprezę oficjalnie otworzyli przedstawiciele Rady Rodziców, którzy podziękowali nauczycielom za trud wniesiony w proces kształcenia uczniów oraz przekazaną wiedzę i doświadczenie, które będzie owocowało w dalszym etapie kształcenia.

 

- Dzisiejsze spotkanie jest ostatnią uroczystością , którą wspólnie nic z dyrektor Marzeną Murawską, wychowawcami i nauczycielami przygotowaliśmy dla naszych dzieci. Osiem, a dla niektórych dziewięć lat w murach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pionkach minęło bardzo szybko. Dziś pragniemy podziękować dyrekcji i nauczycielom, za działania, które sprawiły, że nasze dzieci opuszczają szkołę przygotowani solidnie do dalszego etapu edukacji. Dziękujemy za przekazaną naszym dzieciom wiedzę podczas lekcji i zajęć dodatkowych, za kształtowanie młodych charakterów, za współpracę z nami - rodzicami podczas organizowania różnych imprez klasowych i szkolnych. Nasza dzisiejsza obecność jest wynikiem tego, że w tej szkole i my czujemy się jak u siebie. – mówili przedstawiciele Rady Rodziców

 

Życzenia wspaniałej zabawy złożyli przedstawiciele Rady Rodziców

Edyta Kościuk oraz Michał Rogowski

 

- Za chwilę zobaczymy piękny taniec Polonez w wykonaniu naszych dzieci. Ten podniosły taniec towarzyszył ważnym chwilom w naszej tradycji narodowej, a dla nas jest to chwila niezwykle podniosła. A zatem droga młodzieży „Poloneza” czas zacząć – dodali rodzice

 

Kilka słów skierowała do uczniów dyrektor szkoły Marzena Murawska. Dyrektor podziękowała komitetowi organizacyjnemu, za zaangażowanie , za czas jaki został poświęcony, by sobotni bal był jedyny, niepowtarzalny i taki, który dzieci zabiorą na nową drogę i wyzwań.

 


 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook