Dzisiaj jest sobota, 19 stycznia 2019 r., 19 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[FOTO, WIDEO] III Festiwal Piosenek z Czarnego Krążka już za nami. W sobotę była gala finałowa i koncert Ireny Santor
Dodał: MaG, 22-04-2018 18:35, odsłon: 2113
fot.Julia Grotkowska/Agencja Arpass
fot.Julia Grotkowska/Agencja Arpass

Najlepsi wokaliści w swoich kategoriach otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody od sponsorów. Zdobywczynią nagrody głównej okazała się Laura Olchawa z Morawicy. Na zakończenie wystąpiła Pierwsza Dama Polskiej Piosenki Irena Santor. W sobotę zakończył się dwudniowy III Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka w Pionkach.

Tradycyjnie festiwal rozpoczął się od przesłuchań wokalistów, które odbyły się w piątek w Centrum Aktywności Lokalnej. Festiwal z roku na rok cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko w Pionkach. W ciągu dwóch dni festiwalu na deskach w CAL zaprezentowało się ponad siedemdziesięciu solistów.  

- W Pionkach, tuż po sąsiedzku, za oknem właściwie, w ubiegłym stuleciu mieliśmy przez wiele lat słynną na cały świat tłocznię płyt gramofonowych Pronit. Ta muzyka z nami jest cały czas. My usilnie staramy się cały czas o to, by nie zginęła. Stąd pomysł na organizację tego festiwalu – mówił podczas otwarcia gali finałowej dyrektor CAL Maricn Alot

 


Do tegorocznego festiwalu zgłosiła się dość liczna ponad 70 osobowa liczba wykonawców, którzy przyjechali z terenu całego kraju m.in. z Wrocławia oraz Elbląga. Przesłuchania trwały przez cały piątkowy dzień, a występy oceniało jury w składzie: Patrycja Kawęcka Czerska, Szymon Wydra oraz Marcin Retelewski. Uczestnicy festiwalu mieli okazję zmierzyć się z repertuarem polskiej muzyki rozrywkowej , którą można było słuchać, gdy płyta winylowa była najpopularniejszym nośnikiem dźwięku.

NA SCENIE NAJLEPSI

Drugiego dnia na scenie Centrum Aktywności Lokalnej zobaczyliśmy laureatów poszczególnych kategorii. Jury wybrało i nagrodziło artystów w czterech kategoriach wiekowych, a także przyznało specjalne wyróżnienie oraz Grand Prix Festiwalu. Po to najważniejsze trofeum sięgnęła Laura Olchawa z Morawicy. Całą galę prowadziła Joanna Stachurska-Ruszkowska.

 

Grand Prix Festiwalu zdobyła Laura Olchawa

 


W grupie 10-12 lat miejsce na podium wyśpiewali:
1. Natalia Kosmowska – pierwsze miejsce
2. Katarzyna Mędrek – miejsce drugie
3. Swietłana Boguska – miejsce trzecie


Kategoria 13-15 lat
1. Karinia Szurek – pierwsze miejsce
2. Emilia Haba – drugie miejsce a
3. Gabriela Papaj – miejsce trzecie

kategoria 16- 18 lat
1. Dominikę Bugajską – pierwsze miejsce
2. Kinga Plewińska – drugie miejsce
3. Justyna Kwiatkowska – miejsce trzecie


Kategoria osoby dorosłe
1. Adrian Majewski – pierwsze miejsce
2. Martyna Massalska – drugie miejsce
3. Adam Prus – trzecie miejsce


Podczas festiwalu przyznana została również nagroda specjalna od głównego sponsora Enea – Wytwarzanie w kategorii - najbardziej energetyczna piosenka. Ta statuetka powędrowała w ręce Julii Tłukiewicz. Jury wręczyło również specjalne wyróżnienie, które otrzymała Julia Fijałkowska.

 

 

Tegoroczną gwiazdą wieczoru festiwalu, którego honorowym patronem

jest Andrzej Piaseczny, była wokalistka Irena Santor

 

Zwieńczeniem tegorocznej trzeciej już edycji był koncert legendarnej i Pierwszej Damy Polskiej Piosenki Irena Santor. Wokalistka na scenie prezentuje swoje utwory od ponad 60 lat. Na swoim koncie ma wiele płyt, w tym również te o statusie złotej i platynowej.  To również pierwsza w Polsce piosenkarka uhonorowana doktoratem honoris causa.


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook