Dzisiaj jest sobota, 19 stycznia 2019 r., 19 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[Foto, wideo] Dwieście lat dla Pana Marcina!
Dodał: admin, 26-02-2016 13:41, odsłon: 6142

Marcin Stępień mieszkaniec Pionek skończył 100 lat. Życzenia kolejnych stu, życzył solenizantowi burmistrz Romuald Zawodnik, kierownik Oddziału Spraw Obywatelskich Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Zbigniew Gurtat, Kierownik Delegatury UW w Radomiu Krzysztof Murawski oraz przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Marcin Stępień mieszka w Pionkach przy ulicy Kochanowskiego. Jak sam twierdzi jego receptą na długowieczność jest jedzenie tłustego mięsa.

- Zawsze jadłem i lubię jeść tłuste mięso. To moja recepta na długowieczność – mówił redakcji Pan Marcin

W krótkiej rozmowie, tuż przed oficjalną uroczystością solenizant opowiedział nam swoja historię. Urodził się w Oleksowie w powiecie kozienickim 26 lutego 1916 roku.  Miał dwanaścioro rodzeństwa. W 1938 r. ukończył technikum budowlane w Radomiu. W 1939 r.  otrzymał pracę w Zaleszczykach jako budowniczy, pracował przy budowie zbiornika przeciwpożarowego. W roku 1940 rozpoczął pracę w PKP w Toruniu. Po rozpoczęciu wojny Pan Marcin zdecydował się na opuszczenie kraju i udał się do miejscowości Baranowicz na Białorusi. 17 września 1939 r.  na pieszo wrócił ponownie do Polski. W 1942 roku ożenił się z Barbarą. Żona zmarła w 2000 roku. Razem doczekali się potomstwa, mieli trzech synów. Do Pionek przeprowadził się tuż po wojnie w 1946 roku. Prowadził działalność gospodarczą na ternie całego kraju. Pan Marcin doczekał się w setną rocznicę urodzin czworo wnucząt oraz czworo prawnucząt.

 Dziś Marcin Stępień jest w dobrej kondycji, cieszący się zdrowiem oraz tryskający uśmiechem. W imieniu redakcji Pionki24 życzymy zdrowia i kolejnych rocznic.

 

 Życzenia kolejnych stu lat złożył burmistrz Romuald Zawodnik

 

Przy takiej okazji, nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia i toastu

za zdrowie solenizanta 
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Panie Stepien, pragne zlozyc Panu najserdeczniejsz zyczenia urodzinowe i w tym przypadku, dwiescie lat dwiescie lat niech zyje, zyje nam. Duzo zdrowia w otoczeniu najblizszej Rodziny.
27-02-2016, 04:40:32
+ 33
0
odpowiedz
pan marcin był i jest pogodnym .pozytywnym człowiekiem. az miło popatrzec.
29-02-2016, 09:59:26
+ 18
0
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook