Dzisiaj jest środa, 22 stycznia 2020 r., 22 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[FOTO, WIDEO] 16 wolontariuszy i 23 potrzebujące rodziny. Dziś wielki finał Szlachetnej paczki
Dodał: MaG, 07-12-2019 16:31, odsłon: 2306
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Szlachetna Paczka od 19 lat pomaga potrzebującym rodzinom. Łączy biednych i bogatych, uczy również pomagać mądrze. Szlachetna paczka oparta jest na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. W tym roku, w ciągu zaledwie kilku godzin od ogłoszenia listy potrzebujących pionkowska ekipa Szlachetnej Paczki miała już komplet ofiarodawców – to wyjątkowe uczucie kiedy się dowiadujesz, że mamy tak wielu chętnych, którzy chcą pomóc innym.- mówi Ewa Gregorczyka lider pionkowskiej Szlachetnej Paczki

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Przez wiele tygodni wolontariusze Szlachetnej Paczki z naszego regionu spotykali się z przydzielonymi rodzinami, poznawali ich sytuację i decydowali o włączeniu do projektu. Potrzebujące rodziny, podczas wizyty z wolontariuszami, musiały wykazać chęci zmiany swojej sytuacji, co zdecydowało o ich przyjęciu do oficjalnej bazy Szlachetnej Paczki.


Dziś w Centrum Aktywności Lokalnej przez cały dzień wolontariusze przyjmowali do magazynu paczki, segregowali i oczywiście dostarczali do osób zgłoszonych do programu. Po raz pierwszy do tej wyjątkowej akcji przyłączyli się pracownicy Urzędu Miasta Pionki oraz Przedsiębiorstwa  Wodno Kanalizacyjno Ciepłowniczego.


-  W tym roku wraz z pracownikami przyłączył się do tej inicjatywy. Za zebrane środki udało nam się zakupić małe AGD, ubrania, środki chemiczne. Bardzo się cieszę, że jesteśmy częścią tego wydarzenia. Bardzo serdecznie dziękuję liderce Szlachetnej Paczki w Pionkach Pani Ewie Gregorczyk – słowa podziękowania złożyła wiceburmistrz Pionek Kamila Kaczorowska

 


Wiceprezes PWKC Michał Golbert dodał również, że choć spółka na co dzień pracuje dla mieszkańców, jest wręcz jej obowiązkiem pomagać i angażować się w tego typu akcje.

 ŁZY SZCZĘŚCIA
W tym roku pomoc w dużej mierze trafi do osób samotnych, starszych, których potrzeby są bardzo proste. Większość z tych osób otrzymało koce, pościel, materace, małe agd, pralki oraz kuchenka gazowa.


- Dzisiaj będziemy rozwozić paczki do rodzin, będzie spełniać ich marzenia. Dziś jest czas na łzy, łzy szczęścia, uśmiech i przytulanie. Dzisiaj mam nadzieje że ci dorośli, do których trafimy uśmiechnięci, święta spędzą w z uśmiechem – dodaje Ewa Gregorczyk

 

 

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Szlachetna Paczka z roku na rok co raz bardziej traci na znaczeniu. Staje się wydarzeniem, które ma połechtać ego niektórych osób. Za rok prosze sprawdzić jak wygląda lista rzeczy potrzebnych dla rodzin. Im bliżej miast powiatowych, tym kordynatorzy wyszukują rodziny, które ŻYCZĄ sobie NOWY sprzęt agd, rtv, komputery, konsole, meble. Wszystko nowe. Najlepiej markowe. Im dalej od tych miejscowości, tym tam jest największa potrzeba. Ludzie zwracająs się z prośbą o właśnie te artykuły pierwszej potrzeby.
Szlachetna Paczka to tylko świetna okazaj by wypromować swoją osobę i wpsiać sobie wolontariat do CV, wypromować swoją markę, firmę. Ludzie lubią oglądać jak się pomaga, bo ich to porusza. Prosty przykład z telewizji Nasz Nowy Dom.
Inną sprawą jest, że w naszym kraju, przy obecnej władzy i polityce społecznej bardzo ciężko jest żyć w skraju ubództwa. Wszelkie pomoce państwowe ułatwiają funkcjonowanie na minimum egzystencjonalnym. A by coś więcej osiągnąć, niestety trzeba ruszyć tyłek i chcieć.
08-12-2019, 13:03:17
+ 13
0
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook