Dzisiaj jest środa, 23 stycznia 2019 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[FOTO] W upale ścigali się po puszczy. W piątek przejechał XXI cross rowerowy
Dodał: MaG, 08-06-2018 16:57, odsłon: 1216
fot.Julia Grotkowska/Agencja Arpass
fot.Julia Grotkowska/Agencja Arpass

Do pokonania mieli 25 kilometrów, zaliczenie punktów kontrolnych i sprawdzian z wiedzy o Kozienickim Parku Krajobrazowym. W piątek odbył się XXI Cross rowerowy po Puszczy Kozienickiej.

To jedna z najdłużej organizowanych imprez międzyszkolnych. Jak co roku  uczestnicy mają ponad 20-kilometrową trasę, którą wcześniej przygotowują nauczyciele PG2, Tomasz Sąpór i Jacek Jurkowski. W tym roku do rywalizacji przystąpiło cztery drużyny z trzech pionkowskich szkół podstawowych.

Piątkowe współzawodnictwo zaczęło się o godzinie 9:00 na boisku PSP1 przy ul. Słowackiego od toru przeszkód. Potem cykliści z czterech uczestniczących w rajdzie drużyn musieli wejść na wieżę widokową, gdzie mieli mały test wiedzy z historii Pionek. Kolejnym sprawdzianem był test sprawnościowy i poprawne oddanie strzałów do tarczy z wiatrówki.

 

 Na kazdego uczestnika, który ukończył rajd czekała kiłebaska z grilla

 

Uczniowie byli przepytywani również ze znajomości fauny i flory Puszczy Kozienickiej, a na mecie przy stawach w Janusznie strażacy sprawdzali znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy. Nie obyło się również bez drobnych usterek. Rajd z przebitą oponą zakończyła jedna z opiekunek grupy.

 

Zwycięzcami tegorocznej edycji crossu rowerowego została pierwsza drużyna z PSP1


Tegorocznymi zwycięzcami byli uczniowie z grupy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach. Drugie miejsce zajęła drużyna z Publicznej Szkoły nr 5, trzecie miejsce na podium przypadło drużynie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Pionkach. Tuż za podium ale również z nagrodami uplasowała się druga reprezentacja PSP1.  
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook