STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[FOTO,WIDEO] Proch przegrał z Bronią, ale był chwalony za swoją grę
Dodał: MaG, 08-03-2019 20:32, odsłon: 1075

Piłkarze pionkowskiego Prochu przegrali z trzecioligową Bronią Radom 1:2, ale trzeba przyznać, że na tle mocnego rywala nasz zespół bardzo dobrze.

ZŁOTUCHA DARIUSZ
PROCH PIONKI - BROŃ RADOM 1:2 (0:2)
Bramki: Wnuk 56 z karnego - Czarnecki 30, Imiela 45
Proch: Majos - Pietralski, Zieliński, Kowalkowski, Kapusta, A. Pryciak, Jaroszek, Szczepański, Nowocień, Barzyński, Wnuk oraz Maik, S. Pryciak, Trzos, Siwahla, Sobieraj, Tata Nsah, Warchoł.

Broń: Kosiorek (46 Młodziński) - Góźdź (67 Sala), Kventsar (70 Wicik), Gorczyca (68 W. kupiec), Paterek (60 Nogaj), Możdżonek (46 Leśniewski), Imiela (68 Więcek), Czarnota (70 Możdżonek), Wicik (46 Stefański), Czarnecki (66 Winiarski), Śliwiński (62 Goljasz).

To spotkanie mogło się do Prochu ułożyć wyśmienicie. W 4 minucie błąd popełnił defensor Broni, faulował tuż przed szesnastką zawodnika Prochu i po rozegraniu rzutu wolnego mogło być 1:0.

Goście mocniej przecisnęli mieli dwie godne okazje, a bramkę zdobyli w 30 minucie po zamieszaniu podbramkowym. Drugiego gola radomianie zdobyli po ładnym strzale z rzutu wolnego w 45 minucie.

- Za bardzo się przestraszyliśmy rywala, ale drugą połowę wyszła zupełnie inna drużyna - chwalił swój zespół Robert Rogala, szkoleniowiec Prochu.

Od pierwszych minut drugiej połowy Proch grał bez respektu dla przeciwnika, potreafił odgryzać się odważnymi atakami, a w 56 minucie po strzale na bramkę, jeden z obrońców dotknął piłki ręką i sędzia podyktował rzut karny. Jeszcze przed końcem spotkania swoją okazję, aby dać drużynie remis, miał Daniel Barzyński.

Wynik piątkowego sparingu napawa dużym optymizmem, bo Proch jak równy z równym w dużej części meczu zagrał z trzecioligowcem. Nawet zawodnicy Broni schodząc po meczu do szatni, nie szczędzili ciepłych słów pod adresem pionkowskiego zespołu. Z taką grą można walczyć.

W najbliższych dniach dopięte zostaną już wszystkie sprawy kadrowe przed najbliższą rundą. Będziemy o tym informować na bieżąco.