Dzisiaj jest środa, 26 lutego 2020 r., 57 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
SZAFIARKA STYLOWE MEBLE
[FOTO] Całe rodziny bawiły się na Festynie Rodzinnym w parafii NMP Królowej Polski
Dodał: DL, 09-09-2019 10:59, odsłon: 3010
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Występy artystyczne, konkursy, popisy klowna, animacje dla dzieci oraz niezwykle energiczny koncert ewangelizacyjny zespołu Testimonium. Najmłodsi mogli również próbować swoich sił w jeździe konno. Wszystko to działo się na festynie zorganizowanym przez parafię Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.

Festyn rozpoczął się 8 września o godzinie 11 uroczystą mszą świętą, podczas, której nastąpiło poświęcenie przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających naukę. Po mszy na placu parafialnym przygotowano moc atrakcji dla całych rodzin. Swoje stoiska prezentowały między innymi Lasy Państwowe, czy Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej. O to, żeby nikt nie był głodny zadbali Rycerze Kolumba, którzy przygotowali dla przybyłych gości poczęstunek. Organizację festynu rodzinnego wsparli między innymi Centrum Aktywności Lokalnej, ekoPionki, a także PWKC.

 

- Cieszymy się z tego, że udało nam się zorganizować przy parafii pierwszy Festyn dla Życia i Rodziny. Dlatego Festyn dla Życia i Rodziny, ponieważ rodzina dla nas wszystkim jest czymś podstawowym. Wiemy jak bardzo ważne między innymi w naszym wychowaniu jest ojciec, matka. Jak bardzo istotne jest to, aby każda rodzina posiadała podstawowe wartości, którymi chce opierać i budować swoje życie, gdzie jedną z nich jest przede wszystkim miłość. Tej miłości chcemy doświadczać przez spotkanie z Panem Bogiem, ale również w takiej wspólnej zabawie, byciu ze sobą – mówił proboszcz ksiądz Mariusz Wincewicz.

 

Warsztaty artystyczne i pokazy

 

Na scenie niemal przez cały czas trwały występy artystyczne, konkursy i pokazy prowadzone przez klowna. Najmłodsi razem z animatorami i klownem świetnie się bawili, ucząc się między innymi nowych ruchów tanecznych. W międzyczasie odbywał się również konkurs talentów dla dzieci. Najmłodsi prezentowali swoje umiejętności, przede wszystkim gimnastyczne oraz recytatorskie.

 


 Jedną z ciekawych atrakcji podczas festynu była możliwość jazdy konnej pod okiem instruktora.

 

Na festynie obecny był burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk, który okazał pełne poparcie dla tego typu wydarzeń. – Bardzo się cieszę z inicjatywy księdza proboszcza Mariusza Wincewicza. Myślę, że takich imprez w Pionkach powinno być więcej. Są to takie imprezy lokalne, na które mogą przychodzić całe rodziny, aby wspólnie spędzić ten niedzielny czas – mówił burmistrz.

 


 Dzieci wraz z klaunem i animatorkami uczyły się niezwykle ciekawych choreografii tanecznych.

 

Oprócz atrakcji scenicznych przygotowano dmuchany plac zabaw, w postaci zamku i zjeżdżalni. Nie obyło się oczywiście bez malowania twarzy, z którego dzieci bardzo chętnie korzystały.

 


Pan Tomasz na festyn przybył z dwiema wnuczkami, Sofią i Wiktorią. Jak podkreślali – bawili się świetnie.

 

Następnie przyszedł czas na koncert ewangelizacyjny zespołu Testimonium, który zapewnił widzom wyjątkowe przeżycie artystyczno-religijne. W ich repertuarze znalazły się autorskie piosenki dla każdej publiczności, od przedszkolaków po seniorów.  

 


 Zespół Testimonium szybko zaskarbił sobie sympatię ludzi zgromadzonych na sali.

 

W trakcie trwania koncertu rozpoczęło się spotkanie dla uczestników pieszej i rowerowej, tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę, a także dla wszystkich sympatyków wspierających pielgrzymkę. Po zakończeniu koncertu ewangelizacyjnego odbyła się premiera filmu z pielgrzymki. Dzień pełen radości i atrakcji zwieńczyła o godzinie 18 msza święta dziękczynna pielgrzymów na Jasną Górę.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook