Dzisiaj jest wtorek, 07 kwietnia 2020 r., 98 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
SamOnline
[FOTO] Trwa Bożonarodzeniowy kiermasz w CAL. Pomagaj w Strefie Dobroczynności
Dodał: DL, 01-12-2019 12:12, odsłon: 3345
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

W niedzielę 1 grudnia w Centrum Aktywności Lokalnej rozpoczął się Bożonarodzeniowy Kiermasz Rękodzieła, podczas którego można kupować między innymi ręcznie robione ozdoby świąteczne. Otworzono także Strefę Dobroczynności, w której prowadzone są zbiórki charytatywne. 

Kiermasz potrwa do godziny 17. Na kiermaszu odwiedzający będą mogli oglądać choinki, stroiki, szopki i mnóstwo ozdób świątecznych. W Centrum Aktywności Lokalnej znalazły się również: lalki, naszyjniki, wyroby cukiernicze, kolczyki, broszki, swetry, szale, fantazyjne nakrycia głowy, maskotki, obrusy, serwety, świeczki, płaskorzeźby, malowane szkło, obrazy, lampiony.

 

Tylko w CAL-u można zobaczyć urocze drobiazgi wykonane z wykorzystaniem całej gamy dostępnych technik zdobienia z: filcu, włóczki, masy solnej, wikliny papierowej, krepiny. W Strefie Dobroczynności prowadzona jest zbiórka dla Krzysia i Franka. Wolontariusze Szlachetnej Paczki pomagają potrzebującym rodzinom z Pionek i okolic. Swoje stanowisko posiadają również Warsztaty Terapii Zajęciowej.

 


Dla Pani Małgorzaty jest to już czwarty kiermasz. Na swoim stoisku prezentuje własnoręcznie wykonane lalki, które tworzy już od pięciu lat.

 

Strefa Dobroczynności

 

Podczas Bożonarodzeniowego Kiermaszu Rękodzieła w Centrum Aktywności Lokalnej otwarta została Strefa Dobroczynności. W godzinach 10.00 – 17.00 prowadzone będą charytatywne zbiórki.

 


Wolontariusze Szlachetnej Paczki podczas kiermaszu prowadzą zbiórkę dla potrzebujących rodzin z Pionek i okolic.

 

- Podczas dzisiejszego kiermaszu prowadzimy Strefę Dobroczynności. Zbieramy potrzebne produkty dla ubogich rodzin z Pionek i okolic. Będą przekazane te rzeczy również dla rodzin, które nie zakwalifikowały się do projektu z różnych przyczyn. Zbieramy żywność trwałą, środki czystości, koce, pościele, zabawki dla dzieci, czy także słodycze. W zamian wolontariusze Szlachetnej Paczki częstują słodkim poczęstunkiem. Serce za serce. W następny weekend, 7 i 8 grudnia odbędzie się finał Szlachetnej Paczki, więc wszystkie uzbierane dziś rzeczy zostaną spakowane w pudełka i trafią do potrzebujących rodzin - mówiła Ewa Gregorczyk.

 

W strefie dobroczynności prowadzone są zbiórki dla chorego na pęcherzowe oddzielanie się naskórka Krzysia Czupryna oraz na leczenie chorego Franka Sota.

 


To już drugi kiermasz, podczas którego prowadzona jest zbiórka dla Krzysia chorego na EB.

 

- To nasz drugi kiermasz Bożonarodzeniowy. Byliśmy już na kiermaszu wielkanocnym. Otrzymujemy ogromną pomoc od mieszkańców Pionek. Pionkowski kiermasz jest bardzo duży i tutaj w Strefie Dobroczynności, gdzie jest kilka stoisk charytatywnych zawsze ktoś okazuje wsparcie - powiedziała Agnieszka Czupryn, mama Krzysia.

 


 Zbiórkę na leczenie chorego Franka prowadzą Milena wraz z Michałem Sotem - tatą Franciszka.

 

 - Franio jest wcześniakiem z wylewami drugiego i trzeciego stopnia. Miał też sepsę jak się urodził. Aktualnie boryka się z problemami rozwojowymi i zdiagnozowano u niego w głowie torbiel. Nie dajemy się i znajdujemy się na kiermaszu po to, aby zebrać fundusze potrzebne na jego rehabilitację - mówił Michał Sot, tata Franka. 

 


 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook