Dzisiaj jest czwartek, 20 września 2018 r., 263 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY

'Formatowanie 17' na 60-lecie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach
Dodał: MaG, 10-10-2017 15:39, odsłon: 17844
fot.archiwum/Formatowanie 16
fot.archiwum/Formatowanie 16

Już po raz 17. artyści z Pionek, Radomia i okolic zaprezentują swoje prace podczas tegorocznej edycji Formatowania w MOK. W piątek 20 października o godz. 18.00 otwarta zostanie wystawa podczas, której zaprezentuje się 23 twórców lokalnych.

Nazwa Formatowanie pochodzi od Galerii Format Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Jest to być działanie, do którego zapraszani są artyści i twórcy, dla których Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach jest ważną, otwartą na sztukę instytucją i wszelkie działania artystyczne. Od samego początku z wystawą związany jest Tomasz Wróblewski, artysta plastyk z Pionek. Pomysłodawca i komisarz wystawy w jednej osobie. W jej murach wielu artystów miało swój debiut artystyczny - plastycy, fotograficy, muzycy, literaci, filmowcy, tancerze. Cieszy fakt, że do dzisiaj w tych wystawach wzięło udział 129 osób.

- Obecnie prace wystawiających możemy obejrzeć w Galerii Hall. Wystawa prezentuje różnorodne dzieła takie jak: tradycyjne malarstwo sztalugowe, rysunek, grafikę warsztatową i komputerową, fotografię, rzeźbę i collage. Każdej wystawie od lat towarzyszy barwny katalog, który wspiera finansowo Starostwo Powiatowe w Radomiu – informuje Tomasz Wróblewski

W Formatowaniu 17 uświetniającym 60 lecie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach udział biorą przedstawiciele Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Radomskiego, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach oraz lokalni twórcy.

Podczas tegorocznej szesnastej już edycji swoje prace zaprezentują: Katarzyna Bielawska, Wojciech Błażewski, Roman Fido, Maciej Kamieński, Elżbieta Karaś, Wojciech Kuchta, Elżbieta Kurkowska, Andrzej Legierski, Marcin Maciejczyk, Anna Mirowska, Łucja Nędzi, Olga Nosal Błądek, Grażyna Pachocka, Piotr Pachocki, Mieczysław Piasek, Małgorzata Samowicz, Dariusz Stelmach, Iwona Warchoł, Artur Wąsowicz, Dorota Wieczorek, Maciej Wojciechowski, Michał Wójcicki, Tomasz Wróblewski.

    

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook