Dzisiaj jest sobota, 07 grudnia 2019 r., 341 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
„Być Polakiem – to brzmi dumnie”. PSP w Laskach świętowała odzyskanie Niepodległości
Dodał: MaG, 12-11-2019 07:24, odsłon: 1005
fot.PSPL
fot.PSPL

Akademia z okazji Święta Niepodległości w PSP w Laskach miała charakter uroczysty i radosny. Uczniowie z Lasek uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności i powrotu naszej Ojczyzny na mapę Europy i świata.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej – Dariusza Piontkowskiego szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. 8 listopada uczniowie wspólnie odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. - Po hymnie wypuściliśmy w górę biało – czerwone balony z helem, by podkreślić tym naszą narodową dumę z bycia Polakami. – informuje Agnieszka Kołatkowska dyrektor szkoły

 


  Scenariusz akademii koncentrował się głównie na urokach naszych małych Ojczyzn. Uczniowie opowiadali o lokalnych legendach, herbach, gwarach, pielęgnowaniu tradycji i obyczajów. Dużo miejsca poświęcili tańcom narodowym i potrawom z kuchni mazowieckiej. Wspomnieli też o wielkich Polakach i lokalnych bohaterach. Był nim m.in. dziewiętnastoletni Adaś Guzal, który tuż przed śmiercią krzyknął głośno: „Niech żyje Polska”.

 

Uczniowie mówili o zabytkach Pionek, miejscach rekreacji i wypoczynku. Podkreślili też umiejscowienie Pionek na terenie Kozienickiego Parku Krajobrazowego w przepięknej Puszczy Kozienickiej. Wymienili także lokalne miejsca pamięci, o które szkoła dba w sposób szczególny: Pomnik - Mauzoleum w Żytkowicach i „Kamień Piłsudskiego” przed budynkiem szkoły.

 

 

W szkole w Laskach zabrzmiały radosne tony pieśni patriotycznych: „Taki kraj”, „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, „Szary mundur” oraz hymn szkoły „My, pierwsza Brygada”. Po skończonej akademii zostały zapalone znicze i złożone kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, który wraz ze swoimi legionistami stoczył krwawą bitwę pod Anielinem i Laskami. - Naszą dumę z bycia Polakami podkreśliliśmy galowym strojem i własnoręcznie wykonanymi kotylionami. – dodaje dyrektor

 

Tegoroczną akademię uświetniła obecność  znakomitych gości, rodziców, Dziadków, grona pedagogicznego. Uczniowie naszej szkoły wybitnie zaznaczyli, że są młodymi patriotami i kochają swoją Ojczyznę. Akademię przygotowywały panie: Agnieszka Kowal, Beata Zygmunt, Krystyna Waszczyk i Elżbieta Krajewska.

    
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook