Dzisiaj jest wtorek, 31 marca 2020 r., 91 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[AUDIO/WIDEO] Niegrzeczny i arogancki. Grupa radnych chce odwołania przewodniczego Wojciecha Maślanka. Dziś wpłynął wniosek
Dodał: MaG, 27-09-2019 11:53, odsłon: 4539

Do biura Rady Miasta Pionki wpłynął wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego rady Wojciecha Maślanka. Wniosek podpisało pięciu radnych. - Przewodniczący zachowuje się w sposób niegrzeczny, arogancki oraz wyniosły w stosunku do radnych mających odmienny pogląd … – czytamy w uzasadnieniu do wniosku.

Posłuchaj:
Komentarz burmistrza Roberta Kowalczyka

Na poniedziałek 30 września zaplanowana została sesja rady miejskiej w Pionkach. Do kilku projektów uchwał w dniu dzisiejszym dołączony został wniosek podpisany przez grupę pięciu radnych w sprawie odwołania z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Pionki Wojciecha Maślanka. Zdaniem wnioskodawców przewodniczący nie wywiązuje się z należytą godnością z powierzonej funkcji. To jednak nie jedyny zarzut jaki przemawia zdaniem wnioskodawców   za odwołaniem jego osoby z tej funkcji.

- Zachowanie przewodniczącego na sesjach Rady Miasta Pionki, a w szczególności na sesji w dniu 7 czerwca 2019 roku przejawiają brak zasad kulturalnego wypowiadania się,  szacunku dla drugiej osoby oraz nielicującego zachowania się z godnością i powagą pełnionej funkcji publicznej i reprezentacyjnej. - czytamy we wniosku

Zdaniem wnioskodawców przewodniczący zachowuje się w sposób niegrzeczny, arogancki i wyniosły w stosunku do radnych mających odmienny pogląd na sprawę niż prezentowany przez niego i pozostających w mniejszości ugrupowania rady.

Kolejna przesłanką zawartą w uzasadnieniu wniosku przemawiającą za odwołaniem przewodniczącego jest – permanentne zaognianie sytuacji – i  tak już trudnej i skomplikowanej - dotyczącej współpracy pomiędzy organem wykonawczym – burmistrzem, a stanowiącym Radą Miasta Pionki.

To tylko część przytoczonych argumentów jakie przedstawili radni, którzy zdecydowali się na podpisanie i złożenie wniosku. Zdaniem części radnych, którzy podpisali wniosek odwołanie z funkcji przewodniczącego Wojciecha Maślanka pozwoli zakończyć wewnętrzne konflikty w radzie, nawiązać merytoryczną i lepszą współpracę z burmistrzem oraz poprawienie samego wizerunku radnych w odbiorze społecznym.

- Ma to związek z jego zachowaniem na sesji w dniu 7 czerwca 2019 roku, które objawiały się niekulturalnym wypowiadaniem się, braku szacunku dla innych radnych, że dostanie w zęby i wyleci przez okno. Ponadto w ocenie wnioskodawców zachowuje się w sposób niegrzeczny i arogancki.  – mówi jeden z wnioskodawców Włodzimierz Szałabaj

PRZYPOMNIJMY

 

7 czerwca kamera Urzędu Miasta Pionki zarejestrowała w trakcie przerwy nadzwyczajnej sesji rady niecenzurowaną wypowiedź przewodniczącego Rady Miasta Pionki Wojciecha Maślanka, która dotyczyła jednego z radnych. W trakcie trwającej przerwy w obradach przewodniczący użył słów –  Po prostu w zęby dostanie, wyleci przez okno i już.

 Choć radny w dalszej części wypowiedzi  użył stwierdzenia, że to był tylko żart, to w dalszym  ciągu kontynuował swoją wypowiedź – Nie wiem czy jakieś telefony dostał Abramowicz … - mówił dalej przewodniczący Maślanek.

NIETRAFIONY POMYSŁ

Do zaistniałej sytuacji odniósł się również burmistrz Pionek, który sam przyznał że pomysł powołania na stanowisko przewodniczącego radnego Wojciecha Maślanka nie był pomysłem trafionym.

- To nie był pomysł trafiony. Pan Wojciech Maślanek okazał się człowiekiem konfliktu a nie pojednania. Mieszkańcy mogli obejrzeć to wszystko w ciągu tego roku współpracy. Myślę, że rok kiedy podsumujemy swoją działalność również powinien nam nasuwać pewne zmiany i myślę, że taką bardzo potrzebną zmianą, będzie zmiana przewodniczącego. Mam nadzieję, że większość radnych podzieli wniosek pięciu wnioskodawców i przychylą się do tego wniosku, gdyż będzie to tylko dobre dla miasta i mieszkańców – skomentował decyzję wnioskodawców burmistrz Robert Kowalczyk

Stosowny wniosek o odwołanie przewodniczącego radnego Wojciecha Maślanka wpłynął do biura rady w dniu dzisiejszym i został podpisany przez radnego Pawła Abramowicza, Pawła Kobylasa, Włodzimierza Szałabaja, Kamila Panufnika oraz radnego Zbigniewa Belowskiego.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Bardzo dobry pomysł ! ! !

Nie wiem kto mógł wybrać tak KONFLIKTOWEGO i niepoważnego człowieka na PRZEWODNICZACEGO Rady Miasta, Wrrrr

Czy poziom jaki Pan Maślanek pokazał jest godny urzędu jaki sprawuje?!

Z resztą bardzo dobrze powinniśmy pamiętać, że Pan Maślanek od zawsze uwielbiał wszczynać niepotrzebne dyskusje utrudniające pracę radnych na sesjach zwłaszcza w poprzedniej kadencji pokazał na co go stać kiedy burmistrzem był Pan Romuald Zawodnik.

Nie rozumiem dlaczego ponownie wyborcy mu zaufali, nie dziwiota, że miasto się nie rozwija jak w RM mamy taką personę, jeszcze kilku o podobnym podejściu i Nasze piękne miasto.... szkoda słów.

Mam tylko nadzieję, że w kolejnych wyborach mieszkańcy nie popełnią tego błędu.

Pozdrawiam słusznie zaniepokojonych Mieszkańców Pionek.
27-09-2019, 13:50:27
+ 67
- 33
odpowiedz
Amator
Pan burmistrz odkrył Amerykę! Wystarczy przejrzeć relacje z posiedzeń RM, lz poprzedniej kadencji ,aby dojsc do wniosku, że zachowanie tego radnego dalekie było o przyjętych standardów. Należałoby jeszcze sprecyzować, kto popelnil ten blad. Zdaje się, że MM był członkiem komitetu wyborczego promiujacego pańską kandydature p.burmistrzu, o wspólnych korzeniach partyjnych nie wspominając. Na przyszłość prosze nie bawić się w autorytet i mentora, sugerując mieszkańcom dokonywanie waznych wyborczych decyzji, bo stwarza to sytuację dosyc kuriozalną. Na autorytet trzeba zapracować, toporny piar jednego z miejskich portali, to za malo.
27-09-2019, 22:08:13
+ 25
- 11
odpowiedz
Chłop ze wsi wyjdzie ale wieś z chłopa nigdy a trep zawsze pozostanie trepem
28-09-2019, 10:32:28
+ 30
- 5
odpowiedz
Wielu ludzi ostrzegało burmistrza przed radnym Maślankiem.
Zawsze go bronił .
Od początku kadencji było jasne ,że jest to błąd personalny ze względu na : sposób bycia, charakter i jego możliwości intelektualne . Wszyscy zastanawiali się jak długo będzie pełnił tę funkcje jednak byli pewni ,że jest to tylko kwestia czasu kiedy radni dojrzeją i go odwołają .Potwierdza to niezbyt pozytywny odbiór przez pionkowskie środowiska opiniotwórcze .Czy radni go odwołają wątpię bo jest bardzo wygodny dla kontestującego wszystkie poczynania burmistrza Pis-u. Wydaje się jednak że nasze miasto zyska na zmianie przewodniczącego pionkowskiej rady . Bo lider Rady Miasta musi być obiektywny i swoją postawą łączyć a nie dzielić pionkowski samorząd
28-09-2019, 10:35:58
+ 34
- 15
odpowiedz
VIP
"Pionkowskie środowiska opiniotwórcze" - bu ha ha ha
Zamknął pan na dzisiaj internet !
Dodane obrazki:
28-09-2019, 11:17:52
+ 31
- 5
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook